tekstowo.pl
1 650 715 tekstów w serwisie, 17 049 poszukiwanych i 1 110 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Iamamiwhoami
Fanów: 24
Zobacz teksty piosenek >
iamamiwhoami
O wykonawcy Płyty

iamamiwhoami to projekt, który po raz pierwszy zaistniał w grudniu 2009 roku na stronie YouTube, prezentując tam specyficzne i dość abstrakcyjne utwory audiowizualne, które szybko zyskały popularność pośród internautów. Enigmatyczna kobieca postać, która w nich występuje, to szwedzka wokalistka Jonna Lee. Producentem, czuwającym nad częścią instrumentalną, jest pianista i kompozytor Claes Björklund.

Premierze każdego nowego wideo, które ukazywało się w internecie, towarzyszyło również wydanie singla ze ścieżką audio. Kolejno ukazały się: b, o, u-1, u-2, n, t oraz y. Litery układają się ostatecznie w słowo bounty (ang. hojność, dar, nagroda; bounty hunter - łowca głów).

Szesnastego listopada 2011 roku odbył się również koncert ,,na żywo” zatytułowany To Whom It May Concern. Pod adresem towhomitmayconcern.cc można było obejrzeć streaming ze zorganizowanym performancem w wykonaniu iamamiwhoami. Temu wydarzeniu towarzyszyło też wydanie płyty z nagraniem live zatytułowanej ,,In Concert ‘’.

Projekt iamamiwhoami zdobył w 2011 roku nagrodę Grammis (jest to szwedzki odpowiednik nagrody Grammy) w kategorii Innowacja Roku.

Jedenastego czerwca 2012-go roku światło dzienne ujrzał pierwszy studyjny album długogrający wydany przez zespół. Na krążku znajdzie się dziewięć utworów, które można było poznać wraz z teledyskami, jako nową serię pt ,,Kin”. Tytuł tejże serii, rozpoczętej wiosną 2012 roku, jest również tytułem nowego albumu.

Jonna nie tylko użycza swego głosu i wizerunku w teledyskach jest też zaangażowana w produkcję i promocję projektu wraz Claesem Björklundem. Razem tworzą też teksty piosenek. Reżyserią wideoklipów zajmuje się Robin Kempe-Bergman, fotografem i operatorem kamery jest John Strandh natomiast za stylizacje i makijaż odpowiedzialny jest Agustin Moreaux.

1. To whom it may concern (in concert) (2010)

2. kin (2012)

3. bounty (2013)

4. BLUE (2014)

Komentarze (0):

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności