1 867 177 tekstów, 17 528 poszukiwanych i 783 oczekujących
Tame Impala
tame_impala

Tame Impala – projekt australijskiego multiinstrumentalisty Kevina Parkera (ur. 1986), który jest głównym pomysłodawcą, kompozytorem, tekściarzem, wokalistą i producentem zespołu. Gra również na gitarze klasycznej, elektrycznej, basie, perkusji, kazoo, keybordzie oraz pedalboardzie. Rodzinnym miastem zespołu jest Perth w zachodniej Australii.

W większości Parker sam nagrywa materiał studyjny. Z pozostałymi muzykami występuje na żywo, w roli wokalisty i gitarzysty. Razem z nim zespół tworzą: Jay Watson (perkusja, klawisze, syntezator, dodatkowy wokal), Dominic Simper (gitara, bas, syntezator), Cam Avery (bas i dodatkowy wokal) i Julien Barbagallo (perkusja i dodatkowy wokal). Wcześniej, zamiast Avery'ego i Barbagallo, do zespołu należał Nick Albrook (klawisze i gitara), który założył jednak własny zespół Pond.

Początki zespołu sięgają 2007 roku, gdy Kevin zamieścił swoje nagrania na MySpace, przyciągając tym uwagę wytwórni muzycznych. Wcześniej udzielał się w niezliczonych zespołach i projektach muzycznej sceny Perth. W 2008 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Modular Recordings, która wydała jak dotąd wszystkie albumy studyjne, dwa albumy koncertowe oraz jeden minialbum (tzw. extended play) zespołu.

Nazwa zespołu pochodzi od impali, średniej wielkości antylopy, natomiast słowo "tame" oznacza "oswojoną".

1. Tame Impala (EP) (2008)

2. InnerSpeaker (2010)

3. Lonerism (2012)

4. Currents (2015)

tekstowo.pl
1 867 177 tekstów, 17 528 poszukiwanych i 783 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności