Teksty piosenek > R > Ray Parker Jr. > O zespole
2 468 241 tekstów, 31 563 poszukiwanych i 531 oczekujących
Ray Parker Jr.
ray_parker_jr_

Ray Erskine Parker, Jr (ur. 01 maja 1954), amerykański gitarzysta, kompozytor, producent i artysta nagrywania. Parker znany jest z pisania i wykonując piosenkę do kinowych Ghostbusters, za jego solowych przebojów i występując z jego zespołu Raydio jak Barry White.

Wczesne życie i kariera

Parker urodził się w Detroit w Venolia i Ray Parker, s. Ma dwoje rodzeństwa: brata Opelton i jego siostra Barbara. Jego ojciec zmarł na raka w dniu 12 marca 1992 roku w wieku 82 lat, jego matka zmarła na Alzhemer'S od 18 grudnia 1993 roku na 83 lat.

Parker jest 1972 absolwent Detroit Northwestern High School. Wychował się w Dexter-Davison dzielnicy na jej West Side.

Parker zdobył sławę w późnych latach 1960 jako członek zespołu domu w legendarnym 20 klubie Grand. Detroit to hot-spot często opisywany Tamla / Motown aktów, z których jeden (Detroit) Spinners, był pod takim wrażeniem młodego gitarzysta umiejętności, które dodają go do swojej grupy objazdowej. Parker został również zatrudniony jako nastoletni muzyk studyjny dla Invictus wschodzących Holland-Dozier-holenderskich / Hot Wax stabilny i jego niepewny styl był szczególnie często na "Want Ads", numer jeden dla Stożka Miodu .

W 1972 roku, Parker był gościem gitarzysta na Stevie Wonders piosenki funk "Maybe Your Baby" z albumu Wonder Book Rozmowa (1972).

W 1973 roku był sideman w Barry White 's Miłości Nieograniczona Orchestra, przed utworzeniem Raydio, R & B grupy, w roku 1977, z Vincentem Bohnam, Jerry Knight i Arnell Carmichael. Parker pojawił się na krótko w 1974 filmu Noc Uptown sobota jako gitarzysty. Parker pisał także piosenki i zadziałały sesji dla The Carpenters, Rufus i Chaka Khan, Aretha Franklin, Stevie Wonder (stowarzyszenie, które monit stałe przenieść się do Los Angeles), Deniece Williams, Jean-Luc Ponty, Leon Haywood, Temptations, The Spinners, Boz Scaggs, David Foster, Rhythm Heritage, Gladys Knight i Pips, Cone Kochanie, Herbie Hancock, Tina Turner i Diana Ross. Według niedocenionych dokumentalnego TVOne jest, Ray Parker Jr pierwotnie napisał numer jeden 70. taniec singiel "You Make Me Feel Like Dancing" autorstwa brytyjskiego artysty Leo Sayer popularnej. Ale Ray nigdy nie otrzymał kredytu, jak obiecał.

Raydio

Raydio zdobył swój pierwszy wielki hit, "Jack i Jill", z ich debiutancki album w 1978 z Arista Records. Piosenka osiągnęła # 8 na liście Billboard Hot 100 wykresów, zdobywając milion sprzedających złoty singiel w tym procesie.

Ich sukces obserwacji hit "You can't change that" został wydany w 1979 roku, od Skały Na albumie. Utwór był kolejnym hitem Top 10, osiągając # 9 na wykresie Billboard latem i również sprzedaż miliona egzemplarzy.

W 1980 roku grupa stała się znana jako Ray Parker Jr i Raydio, a grupa wydała dwa albumy: w dwóch miejscach w tym samym czasie w 1980 roku i miłość potrzebuje kobieta w 1981 roku.

W 1981 roku wyprodukował na dysku, a następnie powstającego dźwięku funk na singla "Sweat (aż dostaniesz mokry)" przez Brick.

W latach osiemdziesiątych Ray Parker Jr i Raydio miał dwa hity Top 40 ("dwóch miejscach w tym samym czasie" - # 30 w 1980 r. i "That Old Song" - # 21 w roku 1981) oraz swój ostatni i największy hit "woman need Love (Just Like You Do) ", wydana w 1981 r., udał się do # 4 na liście Billboard Hot 100 wykresów i # 1 na R & B Charts przez dwa tygodnie w roku 1981.

Samotny rok

Raydio rozpadł się w 1981 roku, Parker kontynuował karierę solową, strzelając sześć Top 40 hitów, w tym przebój " The Other Woman "(Pop # 4) w 1982 i" Ghostbusters "w 1984 roku. Inne przeboje z tego okresu m.in. " I still can't get over loving you" (Pop # 12) i" Jamie "(Pop # 14).

W 1984 roku, Parker pojawił się w " Place Pryor na "krótko live-action serial komediowy gospodarzem Richard Pryor, przypuszczalnie wymiany własnych doświadczeń z dzieciństwa z dziećmi i młodzieży. Parker pojawił się w sekwencji tytułowej otwarcia każdego show, śpiewając programu piosenkę.

Parker był jednym z pierwszych artystów czarnych zapuścić do wówczas raczkującej świecie teledysków . W 1978 roku, Hollywood producent, Thom Eubank wyprodukowała kilka teledysków piosenek z pierwszego albumu, zatytułowanego Raydio na Arista Records. Przebój, "Jack & Jill" był wydany na powietrze na wystawie noc Wolfman Jacka telewizji w sobotę, Midnight Special. Teledyski zostały także przeniesione do filmu i wyświetlane w kinach w całej Europie. Zrobił też dwa różne filmy do jego przeboju " The other woman". Pierwszy został Halloween -wieczory tematyczne i skupione wokół nawiedzonego zamku z trupami tanecznych i wampiry. Druga była bardziej zorientowana na wyniki, z Parker wykonując piosenkę przed zewnętrznym tle kosmicznej z zapasowych śpiewaków. Parker dokonał zadaniowego filmu, ponieważ MTV odmówił grać swoją tematyce Halloween film ze względu na jego opisie na międzyrasowy relacji. Parkera "Ghostbusters" video, reżyserii filmu reżysera Ivana Reitmana, był jednym z pierwszych filmów tematyce filmów, aby znaleźć sukces na MTV wówczas młodego, i utorował drogę do wielkich filmów i teledysków przebojów pracujących w tandemie.

Parker także napisał i wyprodukował hity dla New Edition ("Man Telefon Pan"), Randy Hall , Cheryl Lynn ("Shake It Up Tonight"), Deniece Williams ("I Found Love") i Diana Ross. Występował również na gitarze w kilku piosenkach na La Toya Jackson 's 1980 debiutanckiego albumu . W 1989 r. napisał także "Ghostbusters", rap w wykonaniu Run-DMC , do filmu Ghostbusters 2. 1989 również zobaczył Parker Jr pracę z aktorem Jackiem Wagnerem (General Hospital) na album dla MCA Records, który w końcu został odłożony na półkę i nigdy nie wydany. Jedno z sesji Jack Wagner, "Wish You Were Mine", wyposażony w intro Rap Parker Jr został wydany na 1990 MCA Pop / Rock Promocyjnego CD Sampler. Jim Morgan i Tom Szczesniak skomponował melodię motywu do 1991-3 adaptacji z Herge w Przygody Tintina.

W 2006 roku, Parker powrócił i wydał nową płytę pt: Jestem Wolny. Jego pierwszy singiel o nazwie Mismaloya Beach: "Myślę, że to był najdłużej instrumentalny na Smooth Jazz Radio", mówi Parker jestem wolny prezentuje newfound początek dla Parkera i obejmuje różne style muzyczne, w tym Urbana. Pop, Rock, Jazz, Blues, i Reggae.

Kontrowersje Ghostbusters Theme Song

"Ghostbusters" był utwór tytułowy z Złoto sprzedających soundtracku hit filmowe Ghostbusters, w którym wystąpili Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis i Ernie Hudson. Singiel był na # 1 przez trzy tygodnie na Billboard Hot 100 wykresie, i na # 1 na dwa tygodnie na czarnej liście singli. Utwór został też nominowany do Oscara za najlepszą piosenkę w 1984 roku, ale stracił do Stevie Wonder 's " I Just Called to Say i love you" ,"From the woman in red".

Parker został oskarżony o plagiat melodii z Huey Lewis i Aktualności piosenka " I Want a New Drug ", który został wydany na ich Sports albumu ostatnich lat. Lewis pozwał Parker i Columbia Pictures, a trzy rozliczane poza sądem w 1985 roku. Piosenka Parkera zabezpieczone mu 1984 Grammy Award za Best Pop Instrumental wydajności.

Wrócili do sądu w 2001 r., Lewis Parker pozywa za część złamania ugody obu stron zakazanej od mówienia o tym publicznie. Lewis dorozumianych w VH1 Behind The Music specjalnej że Parker zapłacił rozliczenia finansowego w ramach pierwotnej umowy.

Dzialania

Parker również działając występy w 1980 roku sitcomie Gimme a Break główną Nell Carter, Disorderlies (1987), Enemy Territory (1987), Charlie Barnetta Warunki przystąpienia (1986) (V) aka Warunki Rejestracji (USA: short title), Berrenger koszulka (2 odcinki, 1985): "Power Play" (1985) TV episode i "Seduction" (1985) TV episode i Uptown Saturday Night (1974). Był także asystentem produkcji do filmu Fly by Night (1993). On występował gościnnie na 21 Jump Street i Kids Incorporated .

Na początku 2009 roku, Parker pojawił się w reklamie telewizyjnej dla 118 118, brytyjskiego pytania katalog dostawców. Ten funkcjonalny Parker śpiewa 118 specyficzną wersję piosenki Ghostbusters rozrywki. W dniu 15 kwietnia 2009 roku, Parker 118 piosenka była dostępna do pobrania dzwonek od 118 118 stronie telefonu.

Życie osobiste

Ray poślubił swoją żonę, Elaine, w 1994 roku - w wieku 40 lat - z którym jest jego czterech synów - Ray Ray III (Mały), Redmen, Gibson i Jerycha.

1. Other Woman (1982)

2. Woman Out of Control (1983)

3. Sex and the Single Man (1985)

4. After Dark (1987)

5. I love you like you are (1991)

6. I'm free (2006)

tekstowo.pl
2 468 241 tekstów, 31 563 poszukiwanych i 531 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności