2 131 413 tekstów, 19 885 poszukiwanych i 969 oczekujących
Krewella
krewella

Krewella to amerykański zespół tworzący muzykę z gatunku EDM (Elektroniczna Muzyka Taneczna). W skład zespołu wchodzą wokalistki i autorki tekstów - siostry Yousaf: Jahan i Yasmine. Byłym członkiem, który opuścił trio w roku 2014 jest "Rain Man" (Kristopher Trindl) - DJ, producent muzyczny i autor tekstów.

Zespół powstał w 2007 roku w Chicago (Illinois, Stany Zjednoczone). Muzyka tworzona przez zespół opiera się na gatunkach electro house, dubstep, drum and bass, progressive house.

Pierwszym poważnym osiągnięciem zespołu była EP'ka pod tytułem „Play Hard” z 18 czerwca 2012 roku, który okazała się wielkim sukcesem. Znalazła się ona na 1. miejscu listy Billboard Dance Radio Airplay. Singlami z tej EP'ki zostały: "One Minute", "Killin' It" i "Feel Me".

10 grudnia 2012 roku ukazała się ich druga EP'ka "Play Harder", na której znajdowała się jedna nowa piosenka "Come & Get It", trzy remix'y piosenki "Alive" (stworzone przez Cash Cash & Kalkutta, Pegboard Nerds i Jakoba Liedholma) oraz cztery remix'y piosenki "Killin' It" (stworzone przez Mutrix'a, KillaGraham, Dirtyphonics i Chuckie'ego). "Come & Get It" zostało singlem promującym ten extended play.

5 lutego 2013 roku została ponownie wydana (znajdowała się już na "Play Hard") piosenka "Alive". Był to trzeci singiel zapowiadający ich debiutancki album "Get Wet" (jako pierwszy singiel uznaje się "Killin' It", a jako drugi "Come & Get It"). Piosenka zadebiutowała na 5. miejscu listy Billboard Dance/Electronic Songs, 9. miejscu listy Billboard Mainstream Top 40 oraz 32. miejscu listy Billboard Hot 100. 18 grudnia 2012 roku na ich kanale Vevo na Youtube - KrewellaMusicVevo - ukazał się teledysk do tej piosenki, który został wyreżyserowany przez Bryan Schlam. Natomiast 15 marca 2013 roku ukazała się druga wersja teledysku do remix'u Pegboard Nerds. 29 maja 2013 roku na YouTube została dodana akustyczna wersja "Alive" w wersji wideo, która znajduje się na wersji Deluxe płyty "Get Wet". W Stanach Zjednoczonych "Alive" zyskało status Platynowej Płyty z ponad 1 milionem sprzedanych kopii.

2 lipca 2013 roku został wydany czwarty singiel "Live for the Night". Został wyprodukowany przez amerykańską grupę EDM - Cash Cash. Również 2 lipca 2013 roku na ich kanale Vevo na Youtube ukazało się Lyric Video do tej piosenki. Natomiast teledysk został wydany 1 sierpnia 2013 roku, którego reżyserem był Aggressive. Została wydana EP'ka z pięcioma remix'ami m.in. W&W, Pegboard Nerds i Xlienta.

27 sierpnia 2013 roku wydano piosenkę "We Go Down", która pojawiła się na ich oficjalnym koncie na YouTube. Piosenka pochodzi z albumu "Get Wet".

20 września 2013 roku wydali debiutancki album - "Get Wet". Na płycie znajduje się 12 piosenek, natomiast wersja Deluxe zawiera 14 kawałków. Teksty do każdej z piosenek zostały napisane przez Krisa Trindla, Jahan Yousaf i Yasmine Yousaf. "Rain Man" wyprodukował prawie każdą piosenkę na albumie (prócz "Live for the Night" (prod. Cash Cash), "Pass the Love Around" (prod. SmarterChild) i "This Is Not the End" (prod. Pegboard Nerds)). Krążek zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Dance/Electronic Albums oraz na 8. miejscu Billboard 200.

9 grudnia 2014 roku wydano piąty singiel "Enjoy The Ride", wraz z wydaniem ukazało się Lyric Video do tej piosenki. Teledysk ukazał się 6 marca 2014 roku, którego wyreżyserował K Tanch. Na wydanej EP'ce z remix'ami znajdziemy remix Vicetone i Armina van Buurena.

22 stycznia 2014 roku (przed wydaniem teledysku do "Enjoy The Ride") w sieci zadebiutował teledysk do "Human". Został wyreżyserowany przez Miles Evert. W teledysku można zobaczyć nagrania z początków kariery, prywatne nagrania, znajomych, rodzinę, zdjęcia z dzieciństwa całej trójki ale również nagrania z trasy koncertowej "Get Wet Tour" z 2013 roku i nagrania zza kulis trasy koncertowej "Play Hard Tour" z 2012 roku.

26 marca 2014 roku ukazał się teledysk do piosenki "Party Monster", która pojawiła się 28 sierpnia 2013 roku na YouTube na kanale Trap and Bass. Teledysk kręcono w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Klip wyreżyserowała Laine Kelly.

22 czerwca 2014 roku Krewella wraz z wytwórnią muzyczną Ministry of Sound wypuścili nową składankę piosenek z gatunku EDM, którą nazwali "The Future Sound of EDM". Ta składanka jest początkiem serii składanek tworzonych przez zespół we współpracy z wytwórnią.

-----------------------------------------------------------

Od 5 grudnia 2012 roku wydają tzn. "Troll Mix'y". Do tej pory wydali ich czternaście:
- Troll Mix, Vol. 1: F*** Finals Edition
- Troll Mix, Vol. 2: Road to Ultra
- Troll Mix, Vol. 3: Makeout Edition
- Troll Mix, Vol. 4: Get Ripped or Die Trying
- Troll Mix, Vol. 5: Get Wet Edition
- Troll Mix, Vol. 6: Trick or Troll Edition
- Troll Mix, Vol. 7: Jingle Troll Rock
- Troll Mix, Vol. 8: Happy Krew Year
- Troll Mix, Vol. 9: Just The Tip
- Troll Mix, Vol. 10: Pre-Game Edition
- Troll Mix, Vol. 11: Road To Coachella
- Troll Mix, Vol. 12: To 150 BPM and Beyond
- Troll Mix, Vol. 13: Sex On The Dance Floor
- Troll Mix, Vol. 14: Return of the Trolls
- Troll Mix, Vol. 15: Sweatbox Edition

Do tej pory nagrali 8 kolaboracji:
- Krewella - Life of the Party (feat. S-Preme)
- Krewella - This Is Not the End (feat. Pegboard Nerds) (z albumu "Get Wet" Krewelli)
- Adventure Club - Rise & Fall (feat. Krewella)
- Krewella - Dancing with the Devil (feat. Patrick Stump & Travis Barker) (z albumu "Get Wet" Krewelli)
- Nicky Romero vs. Krewella - Legacy
- Headhunterz - United Kids of the World (feat. Krewella)
- Gareth Emery - Lights & Thunder (feat. Krewella) (z albumu w wersji Deluxe "Get Wet" Krewelli oraz singiel z albumu "Drive" Garetha Emery)
- Tiësto - Set Yourself Free (feat. Krewella) (z albumu "A Town Called Paradise" Dj-a Tiësto)

Do dnia dzisiejszego nagrali 5 remix'ów:
- Skrillex - Breathe (Krewella "I Touch the Sky" Remix)
- Knife Party - Fire Hive (Krewella "Fuck on Me" Remix)
- Adventure Club - Rise & Fall (feat. Krewella) (Krewella Remix)
- Zedd - Scorpion Move (Krewella Remix)
- Fall Out Boy - Alone Together (Krewella Remix)

Zespół Krewella chętnie występował na różnych festiwalach (m.in. Ultra Music Festival, Electric Daisy Carnival, Stereosonic itd.) i zachwycali publiczność swoją energią jak i muzyką. To były powody, dzięki którym w 2012 roku na na 27-mych International Dance Music Awards zdobyli statuetkę w kategorii "Best Breakthrough Artist".

1. Play Hard EP (2012)

2. Play Harder EP (2012)

3. Get Wet (2013)

4. Ammunition EP (2016)

5. New World: Part 1 EP (2017)

tekstowo.pl
2 131 413 tekstów, 19 885 poszukiwanych i 969 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności