1 987 928 tekstów, 18 202 poszukiwanych i 260 oczekujących
Crucified Barbara
crucified_barbara

Zespół powstał w 1998 roku z inicjatywy dwóch, znających się wcześniej z poprzednich formacji gitarzystek Idy Evileye i Klary Force oraz wokalistki Joey Nine.
Początkowo trzyosobowy skład szybko zaczął poszukiwać perkusistki.
Miejsce to zajęła w tym samym roku Nicki Wicked, którą zespół znał wówczas tylko z widzenia. Jak wynika z opowiadań Idy, Nicki była bardzo zauważalna w swojej okolicy. Wyglądała jak gwiazda i często nosiła przy sobie pałki perkusyjne.
Muzycy postanowili zaryzykować i zaproponować jej dołączenie do zespołu. Nicki chętnie przyjęła propozycję i grupa, już w wówczas pełnym składzie mogła zacząć koncertować i nagrywać swoje pierwsze kawałki demo.

Z początku zespół grał muzykę z gatunku punk rocka ale to wkrótce zmieniło się gdy po trzech latach działalności do grupy dołączyła gitarzystka Mia Coldheart.
W międzyczasie w 2001 roku wydany został pierwszy krążek demo zatytułowany Fuck You Motherfucker.
Zdolności muzyczne Mii były dobrze znane w Sztokholmie a dodatkowa gitara wzmocniła brzmienie zespołu, który ostatecznie ukształtował swój charakterystyczny hardrockowy styl. W dodatku, jak się okazało, Mia była również zdolną wokalistką i to ona przejęła miejsce Joey po jej odejściu w 2003 roku.

1. In Distortion We Trust (2005)

2. 'Til Death Do Us Party (2009)

3. The Midnight Chase (2012)

4. In The Red (2014)

tekstowo.pl
1 987 928 tekstów, 18 202 poszukiwanych i 260 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności