tekstowo.pl
1 448 288 tekstów w serwisie, 13 608 poszukiwanych i 503 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Alvin i Wiewiórki
Fanów: 111
Zobacz teksty piosenek >
alvin_i_wiewiorki
O wykonawcy Płyty

Alvin i wiewiórki (ang. Alvin and the Chipmunks, 2007) – amerykański film fabularno-animowany oparty na serialu telewizyjnym z lat sześćdziesiątych, jego kontynuacja Alvin i wiewiórki 2 pojawiła się 2 lata później, trzecia część Alvin i wiewiórki 3 4 lata później.

O filmie

Alvin, Simon i Theodore to wiewiórki (właściwie to pręgowce - ang. chipmunks), które, jak zwyczajne gryzonie, mieszkają na drzewie. Jednak jest jedna cecha, która rozróżnia je od normalnych zwierząt - potrafią mówić ludzkim głosem. Tymczasem drzewo, na którym mieszkają, zostaje ścięte - i w ten sposób tak trzej bracia trafiają do miasta, gdzie poznają Dave'a - samotnego faceta po trzydziestce, który ledwo wiąże koniec z końcem pisząc i komponując piosenki, które i tak nie są przyjmowane przez szefa wytwórni płytowej - Iana. Kiedy Dave odkrywa wokalne zdolności wiewiórek, te szybko stają się gwiazdami muzyki pop i stają się sławne na cały świat.

Alvin - Lider paczki wiewiórek. Jest, jak to określił Teodor, "macho" i kryje swoje uczucia. Lubi rozrabiać. Nosi czerwony sweter z żółtą literą A, czasem zakłada też czerwoną bejsbolówkę.
Szymon (ang. Simon)- Najbystrzejszy wiewiór z całej paczki. Nieziemsko inteligentny, asertywny i w pewien sposób pociągający. W szkole, w drugiej części filmu, jest brany za kujona i nieudacznika. Jednak czasami udowadnia, że potrafi się postawić swoim lękom. Wysoki, szczupły, błękitnooki, nosi okrągłe okulary i niebieski sweter.
Teodor (ang. Theodore) - Najpulchniejszy z paczki, zabawny i wrażliwy, nosi zielony sweter. Uważa Dave'a za ojca, oraz ciągle gdy ma koszmary wskakuje do łóżka Dave'a.

Ciekawostki

Film został dedykowany pamięci Rossa Bagdasariana, szaleńca, który wymyślił wiewiórki prawie 55 lat temu.
W filmie Alvin, Szymon i Teodor oglądali SpongeBoba Kanciastoportego. SpongeBob został wyprodukowany przez studio Nickelodeon
Mieszkanie, w którym mieszka Dave i wiewiórki jest pod numerem 1958. Jest to rok, w którym Alvin i wiewiórki zostały stworzone przez Ross'a Bagdasarian'a.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ