Kings of Leon – zespół rockowy założony w Nashville w Stanach Zjednoczonych przez trzech braci i ich kuzyna. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci – obydwaj mieli na imię Leon. Grupa odnosi sukcesy głównie w Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Jej znaczenie jest za to mniejsze w ich rodzinnych stronach.
Wczesne lata:1999-2003
Trzech braci Followill spędziło większość swojej młodości na podróżowaniu po południu Stanów Zjednoczonych z ojcem Ivanem, wielkim kaznodzieją zielonoświątkowego kościoła i ich matką, Betty-Ann, która uczyła całą trójkę kiedy nie byli w szkole. Kiedy ojciec zrezygnował z kościoła i rozwiódł się ze swoją żoną w 1997 roku, chłopcy przenieśli się do Nashville i zainteresowali muzyką rockową. Spełniony w swym zawodzie tekściarz Angelo Petraglia pomógł im szlifować swoje umiejętności pisania piosenek. Sześć miesięcy później, Nathan i Caleb podpisali kontrakt z RCA Record, który stwierdził, że duet musi dobrać więcej członków do swojego zespołu przed rozpoczęciem kariery. Pełny skład powstał, gdy ich kuzyn Matthew i młodszy brat Jared postanowili się do nich przyłączyć.
W jednym wywiadzie Caleb mówi, że "porwali" Matta ze swojego rodzinnego miasta w stanie Mississippi, aby dołączył do ich zespołu. Powiedzieli jego matce, że zatrzyma się u nich na tydzień, ale w końcu nigdy na stałe nie wrócił do domu.
Youth and Young Manhood i Aha Shake Heartbreak: 2003-2005
Pierwszy minialbum grupy: Holy Roller Novocaine został wydany w 2003 roku. Debiutancki album Kings of Leon: Youth and Young Manhood, którego nazwa została zaczerpnięta z książki Ernesta Hemingwaya, okazał się dużym sukcesem, szczególnie poza USA. Popularność zespołu wzrosła jeszcze bardziej, gdy artystom zaproponowane zostały występy z U2 i The Strokes. Utwory "Molly's Chambers", "Red Morning Light"i "Holy Roller Novocaine" zostały użyte w kilku filmach, grach i reklamach telewizyjnych. Pierwszy singiel zespołu: "Molly's Chambers" wydany w 2003 roku. zyskał duże powodzenie.
Druga płyta grupy: Aha Shake Heartbreak wydana została w Wielkiej Brytanii w październiku 2004, a w USA w lutym 2005 roku. Album ten poszerzył grono fanów zespołu na całym świecie. Piosenki "The Bucket", "Four Kicks" i "King of the Rodeo" zostały później wydane jako single. "The Bucket" zakwalifikował się do pierwszej dwudziestki najlepszych singli w Wielkiej Brytanii. Członkowie grupy otrzymali także wyrazy uznania od swoich "starszych kolegów" z branży, między innymi: Radiohead, Modest Mouse, Oasis, Pearl Jam czy Boba Dylana. Kings of Leon występował z Pearl Jam i Bobem Dylanem przez większość 2005 i 2006 roku.
Because of the Times: 2006-2007
Muzycy wrócili do studia w marcu 2006 roku. Ich trzecia płyta: Because of the Times, poprzedzona przez singiel "On Call" ukazała się 2 kwietnia 2007 roku w Wielkiej Brytanii, a dzień później w Stanach Zjednoczonych. Zdobyła bardzo duże uznanie wśród krytyków. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W rankingi USA wszedł na 25 miejscu. W ciągu pierwszego tygodnia od premiery, zostało sprzedanych ponad 70 tysięcy egzemplarzy płyty. Później wydane zostały single "Fans" i "Charmer".
Only by the Night: 2008
Na początku 2008 roku, jeden z członków Kings of Leon, Caleb Followill ogłosił, że zespół pracuje nad czwartym albumem studyjnym. Nagrywanie rozpoczęło się w lutym tego samego roku, po zakończeniu przez grupę występów zagranicznych. W jednym z wywiadów członkowie zespołu zdradzili, że najnowsza płyta będzie odwoływać się do brzmień Radiohead, Crystal Castles czy My Morning Jacket. Utwór "Crawl", pierwszy z nadchodzącej płyty ukazał się na stronie zespołu dostępny do darmowego ściągnięcia 28 lipca 2008 roku. Pierwszy singiel, "Sex on Fire" pojawił się w profilu Kings of Leon w portalu MySpace 5 sierpnia. Album Only by the Night ukazał się 19 września 2008 na kontynencie, 22 września w Wielkiej Brytanii, a 23 września w USA. 28 września zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskich rankingów sprzedaży z wynikiem 220 tysięcy sprzedanych kopii.
WALLS: 2016.
Oficjalna strona:
www.kingsofleon.com
1. Youth And Young Manhood (2003)
2. Aha Shake Heartbreak (2004)
3. Because Of The Times (2007)
4. Only By The Night (2008)
5. Come Around Sundown (2010)
6. Mechanical Bull (2013)
7. Walls (2016)
8. When You See Yourself (2020)
9. Can We Please Have Fun (2024)
|
Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!
Komentarze (38):
A i muszę się pochwalić, że dostałam właśnie płytę Kings of Leon, Only by the night, coś pięknego :)
DO FANÓW - jeśli ktoś posiada twittera, prosiłabym o tweetowanie #WeWantKingsOfLeonInPoland i oznaczanie chłopaków. Mam nadzieję że w końcu ta apelacja do nich dotrze :)
Jakie masz argumenty? Pisać w ten sposób, który piszesz może sobie każdy - czysty przykład zwykłego i głupiego trollowania (do czego zresztą sam się przyznajesz pisząc w jednym komentarzu "odeprzyj mój atak"). Nie lubisz zespołu, to po co tu w ogóle zaglądasz. Okej, wyraziłeś swoją opinię, masz do tego prawo. Ale czego tu dalej szukasz? Szkoda tylko, że to opinia wzięta w zasadzie z dupy, bo nie popierasz jej żadnymi argumentami, a mimo to chcesz dyskutować i chcesz słyszeć argumenty innych, tylko po to by się nimi pożywić i wciąż pisać teksty w stylu "pseudo-rock" czy "spedalenie rocka"...
Przekonywać nie mam zamiaru, bo każdy ma własny gust, więc jak coś się nie podoba to pewnie się nie spodoba. Proponuje jednak na początek przesłuchać dyskografię, a potem obejrzeć kilka, kilkanaście koncertów na żywo - nie bez powodu KoL jest jednym z najbardziej pożądanych headlinerów na całym świecie. Świetnie zgranie muzyków (musi być, rodzina przecież), do tego bardzo dobre umiejętności gry (bas, perkusja, gitary, wszystko), no i głos wokalisty - tutaj nic więcej dodawać nie trzeba. Być może warto także poczytać o samych członkach grup, obejrzeć film dokumentalny "Talihina Sky". Może wtedy będziesz miał większe pojęcie o zespole i będziesz mógł powiedzieć o nich coś więcej, a przynajmniej normalnie podyskutować.
Sex on Fire czy Use Somebody rzeczywiście nie podobają się każdemu, głównie dlatego, że to po nich zespół stał się niepoprawnie sławny (sami o to nie prosili, kto wiedział, że te utwory tak ich wypromują - wokalista podczas ich pisania miał złamaną rękę, więc muzykę napisał jedną ręką, na tyle na ile mógł nią operować i poruszać), dlatego polecam naprawdę wgłębić się w ich dyskografię naprawdę głębiej i zajrzeć w albumy, kiedy tak sławni jeszcze nie byli (czyt. Y&YM czy Aha Shake Heartbreak) - Trani, Knocked Up, Arizona, Soft, The Runner, Ragoo, Talihina Sky, czy przede wszystkim Milk to utwory niesamowite, pure magic. A i w Only by the Night oraz Come Around Sundown znajdą się utwory ponadprzeciętne, nawet wysoko ponadprzecięne, jak choćby Mannhatan, Cold Desert, Closer (o CAS nie wspominam, bo to moja ulubiona płyta - The Face, Birtdhay, Pickup Truck). Aha, no i byłbym zapomniał - teksty trzeba docenić. Czy Pan, Panie nieobtak, zna historię powstania Cold Desert? Jeśli nie, to proszę się zapoznać. Nie znam lepszego poety niż Caleb Followill. Nie znam również bardziej magicznego zespołu niż Kigns of Leon. Dlaczego? Bo muzyka wypływa prosto z nich.
Aha, mimo wszystko mam nadzieje, że "odparłem atak". A tak w zasadzie to nie muszę bronić KoL - Kings of Leon sami bronią się swoją cudowną muzyką.
Pokaż komentarz