2 112 590 tekstów, 19 636 poszukiwanych i 473 oczekujących
Babyshambles
babyshambles

Zespół założony w 2004 roku przez Petera Doherty zaraz po tym, jak został on wyrzucony z The Libertines. Początkowo działalność Babyshambles miała być zemstą na Carlu Baracie, odpowiedzią Petera na stawiane mu przez niego zarzuty. Przez pierwszy rok skład grupy był bardzo niestabilny, a jedynym stałym członkiem był Doherty.

W 2005 r zespół wydał pierwszą płytę, "Down in Albion", wyprodukowaną przez Micka Jonesa z The Clash. Tytułowy Albion to najstarsze znane określenie Wysp Brytyjskich, a jednocześnie nazwa mitycznego okrętu, którym członkowie The Lbertines (a w szczególności Peter i Carl) mieli płynąć do Arkadii. Płyta ta jest bardzo różnorodna, mieszają się na niej gatunki takie jak reggae, ska i rock, piosenki jednak złączone są depresyjnymi tekstami autorstwa Petera, odzwierciedlającymi stan jego umysłu w tamtym czasie. Jego ówczesna dziewczyna, Kate Moss, występuje gościnnie w utworze "Belle et la Bete"

W 2007 r Babyshambles wydali kolejną płytę, "Shotter's Nation", zawierająca takie hity jak "You Talk" czy "French Dog Blues". Płyta cieszyla się dużym uznaniem w Anglii, została uznana za jedną z najlepszych w dekadzie.

Zespół pracuje nad trzecią płytą, większość utworów, jakie powinny się na niej znaleźć, jest znana.

1. Down in Albion (2005)

2. Shotter's Nation (2007)

3. Oh, what a lovely tour DVD (2008)

tekstowo.pl
2 112 590 tekstów, 19 636 poszukiwanych i 473 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności