tekstowo.pl
1 512 704 tekstów w serwisie, 14 734 poszukiwanych i 574 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Adele
Fanów: 2224
Zobacz teksty piosenek >
adele
O wykonawcy Płyty

Adele, wł. Adele Laurie Blue Adkins (ur. 5 maja 1988 w Londynie) – angielska wokalistka soulowa i jazzowa. W 2007 roku została nagrodzona podczas gali Brit Awards. Debiutowała w kwietniu 2008 roku płytą 19, która dostała się na 1. na brytyjskiej liście przebojów. Piosenka "Chasing Pavements" była nominowana do nagrody "Nagranie Roku" 51. edycji Nagród Grammy za rok 2008.

Artystka jest dwukrotną laureatką Nagrody Grammy za rok 2009 (w kategoriach Best New Artist i Best Female Pop Vocal Performance) i laureatką 3 nagród MTV VMA 2011. Adele podczas gali w Los Angeles wykonała utwór "Someone like you". W 2011 roku piosenkarka została nagrodzona sześcioma statuetkami nagrody Grammy.

Druga płyta Adele Adkins "21" sprzedała się dotychczas w USA w 10 mln egzemplarzy, a na całym świecie w ponad 25 mln. Płyta ta jest pierwszą po "Thrilerze" Michaela Jacksona, która przez 2 lata utrzymuje się, jako płyta o największej ilości sprzedanych kopii w Stanach Zjednoczonych.

W 2012 roku Adele królowała na Grammy wygrywając wszystkie kategorie, do których była nominowana. Pośród nich znalazły się:
- nagroda za najlepszy album
- nagroda za najlepszą piosenkę "Rolling in the deep".

5 października 2012r. ukazała się piosenka Brytyjki napisana z Paulem Epworthem do najnowszego "Bonda" o tytule "Skyfall". Piosenka ta wygrała Złotego Globa 2013r w kategorii "Najlepsza oryginalna piosenka filmowa" pokonując między innymi Jona Bon Joviego i Taylor Swift. Adele 24 lutego 2013 roku otrzymała statuetkę Oscara za ten sam utwór w kategorii "The best original song" ("Najlepsza piosenka").

19 października Adele stała się po raz pierwszy mamą. Ojcem jej synka jest jej partner Simon Konecki. Imię dziecka to Angelo James.

20 listopada ukazał się jej 3 studyjny album 25. Piosenką promującą płytę jest utwór, pt. "Hello".
Życiorys:
Adele Laurie Blue Adkins urodziła się 5.05.1988 w dzielnicy Tottenham w Londynie. Jej niezamężna matka, Penny Adkins miała wtedy zaledwie 18 lat! Ojciec Adele opuścił ją gdy miała dwa lata, ponieważ popadł w alkoholizm po śmierci swojego ojca.
Piosenkarka zaczęła śpiewać w wieku czterech lat. Jak sama przyznała częściej śpiewała niż czytała. Jako pięciolatka zaczęła występować na przyjęciach wydawanych przez jej matkę. ;
W 1997 roku przeprowadziła się z matką do Brighton, lecz po dwóch latach przeniosły się do West Norwood, które okazało się inspiracją do napisania utworu "Hometown Glory". Piosenka ta powstała gdy Adele miała 16 lat!
Jednym z najbardziej decydujących momentów w jej życiu był występ piosenkarki Pink:"To była piosenka „Missundaztood”, więc miałam jakieś 13 albo 14 lat. Nigdy nie słyszałam w pomieszczeniu kogoś, kto tak śpiewa. Pamiętam to uczucie, jakbym była w tunelu aerodynamicznym, jej głos po prostu mnie uderzył. To było niesamowite"-mówi Adele. Jednak jej ulubionym zespołem był "Spice Girls".
W 2003 roku Adele została przyjęta do Brytyjską Szkołę Sztuki Widowiskowej i Technologii. Artystka ukończyła naukę w szkole w maju 2006 roku. Po ukończeniu szkoły planowała zostać szefem działu artystycznego (tzw. A&R) w wytwórni muzycznej.
Wiele lat później spotkała Simona Koneckiego, brytyjczyka który jest z pochodzenia polakiem! Zostali parą i 19.10.2012 urodził im się syn-Angelo James. Adele oznajmiła swoim fanom o imieniu swojego dziecka, zakładając łańcuszek z jego imieniem.
Fani Adele nazywani są Daydreamers.

1. 19 (2008)

2. 21 (2011)

3. 25 (2015)

4. Adele 25 (2015)

Komentarze (613):

rihannanavy8
RihannaNavy8 11 maja 2017 19:15
(+3) + -
@ariantos: Prawda jest taka że na koncerty ariany przychodzą sami zboczeńcy.Nie moja wina że ubiera się jak dzi***

Pokaż powiązany komentarz ↓

ladylusia
ladylusia 23 lutego 2017 21:22 (edytowany 1 raz)
(-1) + -
komentarz usunięty

krzysiek13
krzysiek13 11 lutego 2017 22:22
(+4) + -
@ariantos: No właśnie, więc szanujmy się nawzajem, nie tylko w jedną stronę. Obrażanie innych i wszelkie używanie wulgaryzmów to nie wyrażanie opinii, tylko chamstwo i patologia.

Pokaż powiązany komentarz ↓

ariantos
ariantos 11 lutego 2017 17:23
(-5) + -
Nie każdy musi lubić Adele i trzeba to uszanować!!!!!!

krzysiek13
krzysiek13 04 lutego 2017 22:46
(+4) + -
@Adearsa: Myślę, że naprawdę nie warto reagować w żaden sposób na komentarze osób poniżej. Te osoby trollują na podstronach wielu wykonawców i najczęściej zaczyna im się to nudzić w momencie, gdy przestaje się na ich zaczepki odpowiadać. I na przyszłość rada, nie przejmuj się aż tak, tylko karmisz takich ludzi swoją uległą postawą ;)

Pokaż powiązany komentarz ↓

adearsa
Adearsa 02 stycznia 2017 22:47
(+4) + -
Szanuję wasze zdanie, ale mogłybyście uszanować zdanie innych? Przecież nie rób nikomu to co tobie nie miłe, nie?

Proszę nie odpisujcie w negatywny sposób.

adearsa
Adearsa 02 stycznia 2017 22:30
(+1) + -
Tutaj nadal kłótnie? Mamy nowy rok, trzeba skorzystać, a nie przezywać się jak dzieci z przedszkola. Nie chcę nikogo obrażać, ale to nie ma sensu. Potem moją wypowiedź skomentuje jakaś osoba mająca problem do Adele(oczywiście ten problem za nic, tylko by wkórzyć fanów Adele), a potem znowu ktoś tej osobie odpisze i tak dalej... Naprawdę, NIE MA TO SENSU! Możecie to rozumieć? Każdy ma swoje zdanie, inni lubią Arianę Grande, a inni jescze Adele. Czym się różnią? Tutaj się nie wypowiem, ponieważ mogą to fani Ariany przyjąć w pozytywny sposób. Każdy kto zaczyna i kontynuuje kłótnie jest winny temu zamieszaniu. Nie ma takiego czegoś ,,Ona zaczęła!" albo ,,Ja nic nie mówiłam!". Nie róbcie ze mnie głupiej! Ja wszystko widzę. @ariantos mówi, że Adele jest głupia itp., a @ladylusia broni Adele.

@ladylusia: Masz prawo do bronienia Adele, ale mogłaś nie kontynuować.
@ariantos: Masz prawo do skomentowania Adele w negatywny sposób, ale tak samo, nie kontynuuj tego.

Po czyjej jestem stronie? Po niczyjej. Po prostu każda jest winna i mam nadzieję, że przestaniecie i nie skomentujecie tego komentarza typu ,,Bo taka jest prawda! Adele jest głupia!", ,,To ona zaczęła!", ,,Nie obchodzi mnie to!", ,,My się nie Kłócimy!". Proszę skończcie. Nie można tutaj napisać jednego zdania na temat Adele, bo wy się kłócicie.

Miejmy nadzieję, że te negatywne komentarze znikną.
~Adearsa

ladylusia
ladylusia 01 listopada 2016 10:58 (edytowany 1 raz)
(0) + -
komentarz usunięty

Pokaż powiązany komentarz ↓

ariantos
ariantos 30 października 2016 16:42
(-2) + -
@ladylusia: zamknij morde z sztforum

Pokaż powiązany komentarz ↓

ladylusia
ladylusia 29 września 2016 17:21
(+4) + -
@ariantos: ale nikt nie mówi że Ariana nie jest utalentowana xD zapomniała i co? miała beke sama z siebie i zaczęła od nowa piosenke, talent to nie tylko pamięć tekstu, przynajmniej Adele sama sobie pisze piosenki

Pokaż powiązany komentarz ↓

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności