1 969 646 tekstów, 18 062 poszukiwanych i 392 oczekujących
Zobacz więcej >> Zobacz więcej >>
A -Anonymous Confederate Ensemble-
a__anonymous_confederate_ensemble_

Zespół powstał 18 kwietnia 2010 roku, debiutując występem w Laforet Museum w tokijskiej dzielnicy Roppongi. Początkowo w jego skład wchodziło czterech muzyków: wokalista Nimo, skrzypek Rookie Fiddler, basista Toshi oraz gitarzysta Mucho Gracias. Jego pierwszy minialbum ukazał się już sześć miesięcy później, w październiku, i nosił tytuł BLACK ALBUM. Był on dystrybuowany wyłącznie na koncertach, a w jego mrocznym brzmieniu odnaleźć można było wyraźne wpływy muzyki klasycznej. Następnie 22 grudnia ukazał się pierwszy singiel zespołu, zatytułowany Yoake no Anthem / NUDE.

W pierwszym roku działalności A poświęcał równie wiele czasu tworzeniu nowego materiału, jak i koncertom. Grupa wystąpiła w lipcu w kilku miastach w ramach trasy Stylish Wave, a na jesieni wzięła udział w kilku innych imprezach. W końcu mogła zorganizować swój własny większy koncert - tuż przed świętami dała koncert w Ikebukuro CYBER pod nazwą Bon Voyage ~seiya no utage~ (Szerokiej drogi ~impreza wigilijna~). Rok 2010 zespół podsumował, pojawiając się tego samego dnia zarówno na YUYA UCHIDA PRESENTS 38th NEW YEARS WORLD ROCK FESTIVAL, jak i na stylish wave COUNTDOWN'10-'11.

Już w lutym 2011 roku muzycy dali koncert Bon Voyage〜shirogane no utage〜 (Szerokiej drogi ~srebrna impreza~). Rok ten miał być czasem, w którym to śmiałkowie z A wyruszą odkrywać dźwięki całego świata. Dlatego zespół w marcu zapowiedział, że przez pięć kolejnych miesięcy będzie wydawał single, a na każdym zawrze nowe brzmienia z innego zakątka świata. I tak powstały: brytyjski Grafton Calling, japońska SAKURA, hiszpańskie MASQUERADE, indyjska GODDESS oraz amerykańska Viva la Casta! Wszystkie te piosenki znalazły się potem na minialbumie WHITE ALBUM, który od sierpnia był dostępny na koncertach. To wydawnictwo oraz wspomniany wcześniej BLACK ALBUM złożyły się na pierwszy album grupy, BLACK & WHITE ALBUM, który ukazał się 23 listopada. Zanim jednak wydano WHITE ALBUM, na koncertach zaczęto sprzedawać singiel Black Butterfly, który później oficjalnie trafił do sprzedaży 14 września. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych utworów A.

2011 rok był też czasem tragedii, gdyż w marcu Japonię nawiedziło trzęsienie ziemi skutkujące olbrzymimi zniszczeniami oraz kryzysem nuklearnym. Członkowie A wraz z zespołami FEST VAINQUEUR i DaizyStripper rozpoczęli projekt charytatywny o nazwie BLUE PLANET JAPAN, który miał na celu wsparcie osób poszkodowanych w wyniku katastrofy, podniesienie ich na duchu i wzbudzenie w nich nadziei na lepsze jutro. Do współpracy zaproszono członków wielu popularnych w kręgach visual kei grup, jak np. Versailles, rice, Moran, heidi. czy Matenrou Opera. Muzycy ci nagrali wspólnie utwór Hitotsudake~We Are The One~, który został wydany 14 września.

Końcówka roku co prawda przyniosła kilka sukcesów, jak wspomniane wydanie pierwszego albumu czy też zorganizowanie drugiego już samodzielnego koncertu pod nazwą THANKS GIVING DAY 2011, ale wiązała się też ze znaczącą stratą w szeregach załogi. Gitarzysta Mucho Gracias porzucił bowiem swój zespół, by udać się w podróż i się dokształcać.

Dla trzech pozostałych muzyków to nie miał być jednak koniec przygody. Pokazując prawdziwe pirackiego ducha, postanowili rozpocząć inwazję, która objawiła się w tym, że już w styczniu dali trzeci samodzielny koncert NU WORLD~Shinriyakuhen hajimari no utage ~ (NOWY ŚWIAT ~impreza na rozpoczęcie podboju~), a zaraz potem, w marcu, wydali singiel Night Of The Knights. Co więcej, w czerwcu ukazał się drugi pełny album grupy, Tales for the Abyss.

Podbój rzeczywiście się zaczął, bo na lipiec zapowiedziano światową trasę zespołu pod nazwą Absolute Conquest of Europe, która zawiedzie grupę do dwunastu różnych państw, w tym Polski. Następnie zespół da też koncert upamiętniający rocznicę jego powstania.

wokal: Nimo
skrzypce: Rookie Fiddler
bas: Toshi
gitara: Mucho Gracias [2010 / 2011 - Przerwa]

1. Black Album (2010)

2. White Album (2010)

3. Elementa Alchemica (2012)

4. Tales for the Abyss (2012)

5. Shiroi Akuma~Phantom of the Snow~ / SAKURA (fuyu type) (2013)

6. Shiroi Akuma~Phantom of the Snow~ / SAKURA (haru type) (2013)

Komentarze (1):

tsukisan 25 września 2011 13:16
(+4)
Dopiero dzisiaj poznałam ten zespół i od razu pokochałam głos wokalisty i gdźwięk skrzypiec < 33

tekstowo.pl
1 969 646 tekstów, 18 062 poszukiwanych i 392 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności