Teksty piosenek > M > Mauli > O zespole
2 437 495 tekstów, 31 408 poszukiwanych i 494 oczekujących
Mauli
mauli

Mauli (Inne nazwy: René la taupe, Mad Moley) to wirtualna francuska śpiewająca postać stworzona w 2009 roku przez studio Fox Mobile Group. Postać, która w rzeczywistości jest świstakiem, rozsławiła muzyka na telefon komórkowy oraz dostępny w Internecie teledysk. Postać została stworzona, jako postać w dzwonkach telefonowych firmie Jamster (Inne nazwy: Jamba!, RingtoneKing), dystrybutora treści na telefony komórkowe, który wyprodukował już Crazy Frog, Schnappi oraz Sweety the Chick i Schnuffel.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Historia: dzwonki i single

Pierwszy dzwonek, „Merde” (po polsku: „Gówno”), którego tekst był czasami uważany za wulgarny , jest najczęściej pobieraną piosenką 2009 roku w niemieckiej wersji („Scheiße, ich liebe dich”) Jamby. Singiel osiągnął numer 30 w Niemczech i utrzymał się przez dziewięć tygodni na listach przebojów, a zadebiutował na 38 miejscu w Austrii.

W maju 2010 roku ukazała się druga piosenka „Mignon, Mignon”, która szybko stała się hitem. Tekst napisany przez Christiana Büttnera, Hanka Hobsona i Marcello Pagina, sugeruje pucołowaty wygląd zwierzęcia, które czyni je uroczym. Sukces singla spowodował wzrost sprzedaży dzwonków, stając się jednym z najczęściej pobieranych w połowie 2010 roku dzięki pomocy Fun Radio.

Jamba, marka Fox Mobile Group, wydała pochodną wersję „Mauvais, Mauvais” (po polsku: „Zły, Zły”) po porażce drużyny Francji na Mistrzostwach Świata FIFA 2010, ale to oryginalna piosenka zapewniła sukces . Teledysk pojawił się w Internecie i stał się internetowym memem.

Pod koniec sierpnia 2010 roku René la Taupe ogłosił nowy singiel „C'est la rentrée”. Zaplanowano również piosenkę bożonarodzeniową.

W dniu 1 grudnia 2011 roku teledysk z udziałem René la Taupe wykonał francuską wersję rockową „Jingle Bells” z udziałem alwin i wiewiórek.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przyjęcie

Pod koniec lipca 2010 roku singiel osiągnął drugie miejsce na francuskiej liście przebojów SNEP, za utworem Shakiry „Waka Waka (This Time for Africa)”, oficjalną piosenką na Mistrzostwa Świata FIFA 2010. To zdetronizowało tę piosenkę cztery tygodnie później. Singiel wszedł również na numer jeden we Francji pod koniec sierpnia 2010 r., sprzedając 17 300 sztuk w pierwszym tygodniu, co było najwyższą tygodniową sprzedażą singla od sierpnia 2008 r. i pozostał na pierwszym miejscu, łącznie trzynaście tygodni, stan na 30 listopada 2010 r. Teledysk obejrzano w YouTube ponad 5 milionów razy w ciągu dwóch miesięcy.

Mimo swojej popularności postać była kontrowersyjna, ponieważ niektórzy internauci jej nie docenili: na Twitterze świstak otrzymywał wiadomości z nienawiścią, a na Wikipedii zaproponowano usunięcie francuskich i niemieckich artykułów z głównym argumentem, że jest „krótka”. -żyło zjawisko, którego Wikipedia nie musi promować”. Jednak oba artykuły zostały zachowane.

Od sierpnia 2010 świstaka ma ponad 28 000 znajomych na Facebooku.[6]

Pod koniec sierpnia 2010 roku René la Taupe uruchomił w Internecie nowy teledysk zatytułowany „C'est la rentrée”. W piosence wykorzystano tę samą melodię, co „Merde”, pierwszy singiel śpiewającej postaci, cover francuskiego piosenkarza Fadadesa.

Pod koniec października ukazał się drugi singiel, zatytułowany „Tu parles trop”. Wszedł jako szczyt numer trzy na francuskiej liście singli, za poprzednim singlem „Mignon Mignon”.

15 listopada 2010 roku we Francji ukazał się pierwszy album zatytułowany Les Aventures de René la Taupe, zawierający 15 utworów i DVD z teledyskami i wersjami karaoke pierwszych czterech singli. Albumy zadebiutowały pod numerem 25, a następnie spadły, ale osiągnęły szczyt pod numerem dwudziestym około dwa miesiące później.

1. Les Aventures De René La Taupe (2010)

Komentarze (0):

tekstowo.pl
2 437 495 tekstów, 31 408 poszukiwanych i 494 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności