Teksty piosenek > W > Wolfgang Amadeusz Mozart > O zespole
2 410 815 tekstów, 31 125 poszukiwanych i 556 oczekujących
Wolfgang Amadeusz Mozart
wolfgang_amadeusz_mozart

Wolfgang Amadeus Mozart/1756-1791/ urodził się w Salzburgu/Austria/; żył i tworzył w Wiedniu. Jest największym i najwszechstronniejszym kompozytorem wszechczasów. Skatalogowano/Koechel/ 626 dzieł, reprezentujących wszystkie możliwe gatunki muzyczne, m.in. pieśni, opery, oratoria, symfonie/41/, tria, kwartety, kwintety, oktety, divertimenta i inne gatunki muzyki kameralnej i instrumentalnej/znakomita Maurermusik/. Najbardziej znane opery: Die Zauberfloete i Die Hochzeit von Figaro; najznakomitsze symfonie: Nr 36; 38; 39; 40; i 41; najgenialniejsze divertimento: Eine kleine Nachtmusik. Najbardziej wstrząsające i monumentalne arcydzieło: Requiem, KV 626/Msza żałobna za zmarłych/.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

Komentarze (6):

funt20 24 października 2015 12:09 (edytowany 1 raz)
(+1)
Cóż mogę powiedzieć...
Jeden z najwybitniejszych kompozytorów na świecie:)
Uwielbiam go i nie pokoi mnie to, że teraz dzieciaki nie słuchają muzyki klasycznej:(

Gratitude2011 18 marca 2014 14:21
(+1)
Idąc za ciosem muszę wymienić jeszcze jedno Arcydzieło Boskiego Amadeusza (Miloszowi Formanowi nigdy nie daruję skarykaturowania Mozarta w hejtującym filmie pod tym samym tytułem), które podobnie jak Qui tollis peccata mundi z Mszy c-moll KV 427 jest monumentalną, rozdzierającą ekspresją bólu, cierpienia i tragizmu ludzkiej egzystencji; mam na myśli: Maurerische Trauermusik, KV 477, w wyk. New Philharmonia Orchestra - Edo de Vaart. Polecam wszystkim !!!
Zum Glueck gibt's MOZART

Gratitude2011 15 marca 2014 21:45
(+1)
Niestety, w moim opisie Boskiego Wolfganga nie umieściłem Arcydzieła, które dorównuje genialnością Requiem KV 626! Chodzi tu oczywiście o Wielką Mszę c-moll KV 427, a szczególnie o jej trzy części; wzniosłą - pierwszą: Kyrie eleison; czwartą - monumentalnie dziękczynną: Gratias agimus tibi, oraz szóstą - przejmująco tragiczną: Qui tollis peccata mundi, które stanowią najgenialniejsze, najszlachetniejsze i najpiękniejsze... Katharsis dla wszystkich wrażliwych serc i dusz całego świata..!!!

Vasanzio 14 grudnia 2013 14:39 (edytowany 1 raz)
(+2)
Popatrzyłem na utwory z opery „Czarodziejski flet”, umieszczone na Tekstowo i muszę powiedzieć, że w bardzo wielu przypadkach zamieszczono tu recytatywy zamiast muzyki. Wygląda to tak, jakby ktoś bez wnikania w sprawę, załadował na Tekstowo wszystkie fragmenty „Czarodziejskiego fletu” jakie znalazł na You Tube. Zupełnie bezkrytycznie, nie sprawdzając, że są to recytatywy. Nie wszystko, co jest w operze, jest muzyką! Ponadto, są ludzie, (dzieci w szczególności), którzy nigdy nie słuchali oper. Na takiej podstawie błędnie wyrabiają sobie opinię o tym, czym jest opera i muzyka poważna w ogóle. Pomyślą, że jest to katowanie się słuchaniem recytatywów w języku np. niemieckim. A przecież tak nie jest. W operze słuchamy muzyki, i to tej najlepszej! Fabuła, kwestie mówione są sprawą drugorzędną, na którą można w ogóle nie zwracać uwagi. Recytatywy tylko czasami są ważne, kiedy poprzedzają pewne arie i mają specjalnie skomponowaną muzykę (tzw. recitativo accompagnato). Poza tym nie mają znaczenia. Partiom mówionym czasem towarzyszy jakaś melodia, zwykle ta sama, przewijająca się w czasie całej opery, a czasem nie ma żadnego akompaniamentu. Niemniej, to nie jest treść muzyczna opery i nie powinno się tego umieszczać na portalu muzycznym.

Vasanzio 5 grudnia 2013 17:53
(+1)
Ten, kto wpisał tutaj całą listę utworów z opery „Czarodziejski flet”, powinien uzupełniać na bieżąco teledyski, ponieważ one znikają z You Tube. Zauważyłem również, że niedokładnie opisywane są utwory, co utrudnia, a czasem też uniemożliwia ich identyfikację. Mimo najlepszych chęci nie można dodać do nich teledysku. Trzeba dokładnie wpisywać pierwsze zdanie utworu, a w przypadku kompozycji instrumentalnych wpisać ich tonację (np. C-dur) albo numer (oznaczenie w katalogu, np. KV 330), który dzięki internetowi nie jest trudno znaleźć.
Może ktoś potrafi mi wyjaśnić jak znaleźć na You Tube utwór Mozarta o nazwie „Trio” albo utwór Haendla o nazwie „Msza”, bo ja nie wiem. Takich „Trio” jest cała lista, podobnie jak mszy skomponowanych przez barokowych kompozytorów. Trzeba też się zastanowić, co w ogóle się tu umieszcza! Należy publikować muzykę, a nie recytatywy z oper! Kto ma tego słuchać i po co?! Dla przykładu: „Die Zauberflöte - Da bin ich schon mein Engel”, figuruje wśród utworów Mozarta, a są to recytatywy, czysta partia mówiona, gdzie nie ma ani sekundy muzyki!

Gratitude2011 29 września 2011 14:12
(+11)
Oto znak naszych czasów: największy kompozytor świata ma jednego fana!/od biedy można to tłumaczyć, że W.A.Mozart należy do świata muzyki klasycznej, a nie pop; i komponował przede wszystkim muzykę instrumentalną, co nie pasuje do profilu Tekstowo.pl/ Za 1-2 dni ukaże się opis wykonawcy, mojego autorstwa, co może w minimalnym stopniu przybliży postać najgenialniejszego kompozytora wszechczasów użytkownikom naszego portalu !!!
Grati-& Fortitude2011

tekstowo.pl
2 410 815 tekstów, 31 125 poszukiwanych i 556 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności