2 132 688 tekstów, 19 870 poszukiwanych i 521 oczekujących
Virgin
virgin

Zespół powstał w 2000 roku z inicjatywy muzyka Tomasza Luberta, który do współpracy zaprosił basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra "Posejdona" Pawłowskiego. Tego samego roku zostało zorganizowane przesłuchanie dla wokalistek podczas którego została wybrana Dorota Rabczewska. W roku 2002 ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Virgin. Wydawnictwo promowały single To Ty i Mam tylko Ciebie (2002). Zespół uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii nowa twarz fonografii.
W 2004 roku ukazał się drugi album Virgin pt. Bimbo, który był promowany utworami Dżaga, Kolejny raz oraz Nie zawiedź mnie. Grupa odbyła w Polsce trasę koncertową Bimbo Tour. Bimbo był najchętniej kupowanym albumem w Polsce w pierwszym tygodniu od jego wydania.
Na początku stycznia 2005 wydany został nakręcony w Paryżu teledysk do utworu "Nie zawiedź mnie"; wokalistka zespołu tak skomentowała wideo: "Generalnie w teledysku chodzi o to, że kłócę się z facetem i uciekam od niego. Wyjeżdżam do Paryża, gdzie atakują mnie nasze wspólne wspomnienia i postanawiam wracać". W tym okresie z zespołu Virgin odeszli Najman i Pawłowski, zaś ich miejsce zajęli basista Łukasz Damm i perkusista Piotr Matysiak.
17 października 2005 roku ukazał się trzeci album studyjny Virgin zatytułowany Ficca, który był promowany podczas trasy koncertowej Ficca Tour, składającej się z 20 koncertów i obejmującej m.in. Warszawę, Rzeszów, Łódź i Katowice. Na specjalnej edycji albumu umieszczona została koncertowa wersja utworu "Mam tylko Ciebie" zarejestrowana w czasie występu nad Zalewem Szałe niedaleko Kalisza. 31 grudnia 2005 Virgin wystąpił w koncercie sylwestrowym we Wrocławiu obok takich wykonawców jak Krzysztof Krawczyk i Blue Café; koncert był transmitowany w telewizji za pośrednictwem TVP2.
W 2006 roku ukazały się dwie reedycje albumu Ficca, pierwsza z prywatnymi materiałami Rabczewskiej, a druga z nowym utworem pt. "Szansa". Wiosną tego roku wydany został singel "2 Bajki", do którego teledysk nakręcono 9 grudnia 2005 w willi w Konstancinie i biurowcu w Warszawie.
14 lipca 2006 zespół wziął udział w Sopot Festival, w kameralnym konkursie "na Przebój Lata", odrzucając jednocześnie propozycję udziału w konkursie głównym, wyjaśniając "Chętnie pojawimy się na sopockim festiwalu jako laureat Opola, jednak w konkursie nie wystąpimy. Chcemy ustąpić pola innym artystom, no i nie chcemy narażać Was na kolejne koszty związane z głosowaniem :-) My już swój Sopot wygraliśmy, we wrześniu ubiegłego roku i uwierzcie, nie chcemy po raz kolejny przeżywać tych samych stresów".
Na początku września teledysk do utworu "Szansa" zdobył pierwsze miejsce w konkursie MTV na Najlepszy Polski Teledysk; pamiątkowa statuetka została wręczona 9 września. Pod koniec grudnia 2006 Rabczewska zerwała kontrakt z menedżerem zespołu Virgin, Maciejem Durczakiem.
1 stycznia 2007 roku na oficjalnej stronie zespołu Virgin lider zespołu, Tomasz Lubert, wystosował oświadczenie o zakończeniu działalności grupy. Powodem jej rozwiązania miały być według Luberta różnice interesów i problemy w życiu prywatnym]. Rabczewska po zakończeniu współpracy z zespołem rozpoczęła działalność solową. Natomiast Lubert założył zespół Video.

1. Virgin (2002)

2. Bimbo (2004)

3. Ficca (2005)

4. Choni (2016)

tekstowo.pl
2 132 688 tekstów, 19 870 poszukiwanych i 521 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności