1 928 883 tekstów, 17 759 poszukiwanych i 127 oczekujących
Tokio Hotel
tokio_hotel

Niemiecki zespół muzyczny, powstały z inicjatywy braci Billa i Toma Kaulitz, do których dołączyli Gustav Schäfer i Georg Listing.

Grupa zadebiutowała w lipcu 2005 klipem "Durch den Monsun", za sprawą którego znaleźli się na niemieckich listach przebojów. Dzięki następnemu teledyskowi – "Schrei" – zdobyli popularność w innych krajach, w tym Polsce. W lutym 2006 ukazał się teledysk do zmienionej wersji utworu "Rette mich". Kolejnym singlem był "Der letzte Tag". Został on połączony z teledyskiem do piosenki "Wir schließen uns ein", który jednak nie był emitowany w polskich stacjach muzycznych.

Po krótkiej przerwie w 2007 roku zespół nagrał kolejny album – "Zimmer 483" i dwa nowe teledyski: "Ubers ende der Welt" i "Spring Nicht". W międzyczasie zdobył nagrodę Echo i 3 nagrody Comet oraz 3 nagrody MTV Europe Music Awards (w 2007 2008 i 2009). W 2008 roku zespół zdobył nagrodę MTV Video Music Awards w kategorii Best New Artist, jest to szczególne wyróżnienie, gdyż są jedynym zespołem z Niemiec z tak prestiżową nagrodą na koncie.

Dwa lata po premierze ostatniego albumu zespół wydał kolejną płytę, "Humanoid", tym razem w wersji dwujęzycznej (angielskiej i niemieckiej). Wiosną Tokio Hotel wyruszyło w swoją 3. europejską trasę koncertową, po czym ruszyli na podbój Azji. W grudniu 2010 roku miała odbyć się ich wymarzona wizyta w Tokio.

W 2011 r. zespół wydał płytę "Best of Deluxe Edition", która zawiera najlepsze piosenki po angielsku, niemiecku oraz 18 teledysków i 'making of' 8 teledysków. "Best of English" ,która zawiera jedną płytę po angielsku, oraz "Best of German", która zawiera utwory po niemiecku.

Zespół sprzedał w Niemczech ponad 3 milion płyt, a na świecie ponad 7 milionów płyt.

Bracia Kaulitz interesowali się muzyką od najmłodszych lat. Bill śpiewał i grał na keyboardzie (chociaż zawsze twierdził, że nie ma zapału do instrumentów muzycznych), natomiast Tom został zarażony pasją do gry na gitarze przez swojego ojczyma. Na pomysł założenia zespołu wpadli w wieku dziewięciu lat – zespół nazwany został Devilish. Początkowo tworzyli po niemiecku, jednak z czasem powstało kilka piosenek w języku angielskim. Bill wystąpił w wieku trzynastu lat w programie telewizyjnym "Star Search", śpiewając piosenkę "It's Raining Man".

Na jednym z koncertów w rodzinnym mieście braci – Magdeburgu – poznali oni Gustava i Georga. Szybko się zaprzyjaźnili i zaczęli wspólnie grać.

Kariera zespołu rozwijała się bardzo powoli – na debiut czekali pięć lat (w tym czasie zmienili wydawcę), a materiał na płytę zbierali przez dwa lata. Dopiero od lipca 2005 roku utwory grupy zaczęły zajmować wysokie miejsca list przebojów.

Nazwa zespołu miała, według członków zespołu, oddawać to, co dane im było wówczas przeżywać - "hotel" w związku z granymi trasami koncertowymi (wiele czasu spędzali w hotelach). Dodatkowo Bill stwierdził, że najlepiej mu się tworzy w hotelach i samochodach. "Tokio" jest odwołaniem do stolicy Japonii, do której członkowie zespołu chcieli pojechać, gdyż jest to miasto, ich zdaniem, równie jak oni szalone. Poprzednia nazwa, Devilish (z angielskiego "diabelny"), została zmieniona, ponieważ zespół nie chciał mieć mrocznego wizerunku.

W 2010 roku bliźniacy zamieszkali w Los Angeles. W tym czasie Bill wziął udział w reklamie Saturna, Tom reklamował Reeboka, razem promowali nowe modele Audi. Zasiedli również jako jury w niemieckim programie "Deutsch sucht den Superstar". W 2013 r. w Amsterdamie (MTV EMA) zdobyli nagrodę "najwięksi fani". Później Bill zaśpiewał piosenkę z Rock Mafią 'I am', która podobno ma być hymnem na Mistrzostwa Świata 2014.

3 października 2014 roku w Niemczech odbyła się premiera ich nowej płyty "Kings of Suburbia" (nazwa płyty wzięła się z tego, że gdy bliżniacy jeździli po LA "wolni", nieobserwowani przez paparazi żyli tak jak małe dzieci bawią się, "żyją", dzieci dla których przedmieście jest całym światem ich miejscem w którym czują się dobrze i szczęśliwi, są królami przedmieścia) . Płyta jest w całości stworzona przez chłopaków. od tego dnia zespół promuje KOS w różnych programach rozrywkowych oraz radiach.

7 października odbyła się premiera w pozostałych krajach na świecie( w tym i w Polsce)
płyta jest nr 1 w światowej liście płyt kupowanych on-line

W 2017 roku została wydana szósta płyta niemieckiego zespołu - ,,Dream Machine'', jak sam przyznał Bill Kaulitz, wokalista zespołu, jest to ich wymarzona płyta. Inspirowana była amerykańskim serialem ,,Stranger Things'', który członkowie zespołu bardzo lubią. Owy album został nagrany z zupełnie innym brzmieniem, tym razem chłopaki wzorowali się na latach 80-tych połączonych z muzyką alternatywną. Nagrali do płyty dwa teledyski - ,,Something New'' oraz ''What If''. Druga piosenka odniosła duży sukces i jest hitem w wielu radiach.

1. Schrei (2005)

2. Schrei so laut du kannst (2006)

3. Scream (2007)

4. Zimmer 483 (2007)

5. Humanoid (2009)

6. Best of (2011)

7. Kings Of Suburbia (2014)

8. Dream Machine (2017)

Komentarze (3283):

strifyastrange 06 czerwca 2021 18:12
(0)
@Aniusia483 zgadzam się z tobą. Nawet, jeśli podobała mi się płyta "Kings Of Suburbia" (lubię klubowe klimaty, ale na początku trudno było mi się z nią osłuchać - tak przywykłam do dawnego stylu TH), to jednak od tamtego momentu ich twórczość nie jest taka sama. Chłopaki kopnęli Josta i spółkę w cztery litery, jak to napisałaś, i postawili na większą samodzielność w pisaniu tekstów i muzyki, co jest super, ale niestety jak dla mnie przełożyło się to na gorszą jakość utworów. Nie oszukuję się, że dawny wizerunek był w 100% ich pomysłem (management musiał ich przecież jakoś "sprzedać"), wiem też, że nie mogą w kółko tworzyć pop-rocka... ale dla mnie wraz z KoS stracili to coś, przez co tylu fanów ich kochało. Po świetnym "Humanoidzie" byłam ciekawa, jaką nową ścieżkę muzyczną sobie wytyczą. Dziś mamy 2021, a chłopaki wpasowali się w trend przerabiania starych piosenek, wydając "Behind Blue Eyes". Gdyby ktoś mi to powiedział dziesięć lat temu, to bym go wyśmiała. Albo może za poważnie do tego podchodzę...?

- Również dawna fanka :)

Aniusia483 02 lutego 2021 11:39 (edytowany 3 razy)
(0)
Szkoda, że wraz ze zmianą stylu w 2014 spadła też jakość kompozycji, wokalu (pomijając niewyważony autotune, on teraz strasznie sepleni czy jak to określić, nawet po niemiecku - kiedyś jego niemiecki był wręcz przyjemny, teraz gorzej się tego słucha niż najgorszego dla polskiego ucha wariantu nawet na starych dobrych piosenkach, on przynajmniej chory na coś był w związku z tym, czy to wyłącznie jego samego wina?), mimo że są starsi, obiektywnie jest gorzej zamiast lepiej i nawet nie mówię tego w kontekście preferencji co do stylu, bo każdy ma inną. Ogólnie widać jak bardzo za jakość kompozycji ich trzech pierwszych albumów odpowiadała ich pierwotna ekipa... jako Devilish też nie mieli najlepszych i to się przełożyło na to co zaczęli robić po kopnięciu Josta &CO w 4 litery przed 2014...
itd.
Od tamtego momentu w miarę udały im się zaledwie pojedyncze utwory (fartem?), ale reszta... no po prostu nie. Choćby ktoś zrobił świetnego covera w ich dawnym stylu, to te piosenki są po prostu słabe, to samo w drugą stronę, cover ich starych (Schrei-humanoid) w ich nowym stylu (ale bez tych usilnych zmian w linii melodycznej i "paceingu" jak sami ostatnio zrobili z biednym DDM, bo to właśnie jest zmiana na poziomie kompozycji, a mi chodzi właściwie o sam instrumental i re-sing) będą lepsze niż ich nowsze (2 14 i dalej) utwory.
Bo co do samego stylu, każdy ma inny gust. Ale w tej kwestii wydaje mi się że dla ich muzyki najlepszym middlegroundem byłyby tamte oficjalne remixy np. Dark Side of the Sun z live DVD. Może tego w którymś momencie mniej więcej chcieli, ale nie wyszło? Nie wiem.
Tak czy inaczej, szkoda. Chyba że właśnie na zmniejszeniu fanbase-a im zależało... ale i tak.

(~Była fanka, od albumu Schrei po collab Strange.)

klamstrakur 12 grudnia 2020 23:33
(+1)
Jeszcze widać tu moje stare komentarze XD
Oj, słuchało się. Do piosenek sprzed KoS często wracam, nowych też kilka lubię, ale jednak nie jest to już do końca ten zespół, który mnie urzekł. "Humanoid" chyba nadal pozostaje moim faworytem (a pamiętam, że już w 2009 były dyskusje - "ale się zmienili!" :D).

Ind0l3ncj4 05 sierpnia 2020 21:20
(+1)
Słucha ich ktoś jeszcze? smutno mi się robi jak czytam wiadomości osób które od lat są nie aktywne

BloodyMarry 06 listopada 2017 21:26
(0)
@erni5444: I tu się zgodzę. Zaczęłam ich słuchać w wakacje ( któreś tam ), a jak zaczął się rok szkolny to niemiecki był dla mnie taaaki, jakby to powiedzieć, hmm... był to dla mnie znajomy język, z którym dużo kojarzyłam :D Możliwe dzięki temu właśnie jestem najlepsza w klasie z niemieckiego xd

Pokaż powiązany komentarz ↓

erni5444 15 października 2017 23:25
(+1)
Jedyny powód dla którego chcesz sie uczyć niemieckiego xd

BloodyMarry 01 czerwca 2017 22:50
(0)
Czasem tak sobie myślę, dlaczego oni się tak zmienili... Odpowiedzi jest wiele i nie wiadomo która poprawna, jedno jest natomiast pewne, tacy jak dawniej już nie będą...

THalien 17 marca 2017 19:22
(0)
@BloodyMarry: No racja :/

Pokaż powiązany komentarz ↓

BloodyMarry 21 grudnia 2016 21:01
(0)
Ja też czekam na ten album, ale wątpię, że będzie lepszy od starych, właściwie, nic nie będzie lepsze :'(

THalien 10 grudnia 2016 16:18
(0)
Ciekawa jestem nowego albumu :)

tekstowo.pl
1 928 883 tekstów, 17 759 poszukiwanych i 127 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności