tekstowo.pl
1 652 509 tekstów w serwisie, 17 071 poszukiwanych i 999 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
The Paper Kites
Fanów: 12
Zobacz teksty piosenek >
the_paper_kites
O wykonawcy Płyty

The Paper Kites australijski indie folk-rockowy zespół zawiązany w 2010 roku w Melbourne. Zespół składa się z Sama Bentley (wokal, gitara i klawisze), Christiny Lacy (wokal, gitara i klawisze), Davida Powys (wokal, gitara, banjo and gitara hawajska), Josha Bentley (perkusja i bębny) oraz Sama Rasmussen (gitara basowa i syntezator). Ich styl pełen dźwięków o ciepłym harmonijnym brzmieniu w połączeniu z akustycznym, indie folkowym stylem, sprawił, że już pierwsza EP-ka, Woodland z 2011 roku została dobrze przyjęta. Wydany pod koniec 2015 roku album Twelvefour był swego rodzaju albumem koncepcyjnym, który został skomponowany w całości w godzinach między północą a czwartą nad ranem. Zrealizowany w kwietniu 2018 roku album On the Train Ride Home został chłodno przyjęty, głównie przez zbyt melancholijne nastrój, pogłębiony akustyczną i wycofaną linią melodyczną. Głos Bentleya jest głównym tematem każdej piosenki, tworząc intymną podróż bohatera, która odzwierciedla jego samotność z tytułu albumu. Pojawiły się głosy, że album jest zbyt przygnębiający - to taka melancholia, która przestaje być sympatycznie smutna, a staje się wprost przygnębiająca. Ale prawdziwym problemem albumu jest godny ubolewania brak różnorodności. Po fali krytyki
zespół zapowiedział, że wydany album to tylko pierwsza z dwóch części konceptu. Kolejna płyta On the Corner Where You Live została wydana w sierpniu tego samego roku.

1. Bloom EP (2010)

2. Woodland (2011)

3. twelvefour (2015)

4. On the Corner Where You Live (2018)

5. On the Train Ride Home (2018)

Komentarze (0):

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności