tekstowo.pl
1 666 847 tekstów w serwisie, 17 240 poszukiwanych i 726 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
The Beatles
Fanów: 1389
Zobacz teksty piosenek >
the_beatles
O wykonawcy Płyty

The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Silver Beetles, wcześniej jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.

Skład

Skład zespołu:

John Lennon – gitary, śpiew, instr. klawiszowe, harmonijka, mandolina, instr. perkusyjne, gitara basowa, saksofon
Paul McCartney – gitara basowa, śpiew, instr. klawiszowe, gitary, perkusja, instr. perkusyjne, flet, skrzydłówka, waltornia, skrzypce
George Harrison – gitary, śpiew, gitara basowa, sitar, mandolina, instr. klawiszowe, harmonijka, skrzypce
Ringo Starr – perkusja, instr. perkusyjne, śpiew, gitara, organy

Historia zespołu-:
Klubowe początki
The Beatles po przybyciu na lotnisko im. Kennedy'ego (USA), 1964

Autorstwo nazwy zespołu przypisuje się Lennonowi oraz Sutcliffe'owi, którzy w kwietniu 1960 zaproponowali ją McCartneyowi,a później jego znajomemu - Harrisonowi. Cztery miesiące później, w sierpniu, tuż przed wyjazdem do Hamburga na, jak się miało okazać, obfitujące w liczne ekscesy występy, do czwórki gitarzystów dołączył perkusista Best. Jednak najbardziej emblematycznym miejscem dla Beatlesów tego okresu był liverpoolski klub The Cavern. W sylwestra 1961/1962 Beatlesi podróżują do Londynu na przesłuchanie do Decca Records. Ostatecznie wytwórnia nie podpisała z nimi kontraktu, co do dziś uważa się za największą pomyłkę w historii przemysłu fonograficznego[3]. Stuart Sutcliffe odszedł z zespołu na krótko przed swą przedwczesną śmiercią, która nastąpiła 10 kwietnia 1962. Cztery miesiące później – 16 sierpnia – za namową niezadowolonego z gry Besta producenta George'a Martina, grupa w kontrowersyjnych okolicznościach zwolniła perkusistę i zastąpiła go przyjacielem zespołu – Ringo Starrem. Zespół też za namową menedżera Briana Epsteina zmienił wizerunek z niegrzecznych chłopców w skórach na garnitury. Ten etap kariery kończy podpisanie kontraktu z EMI.

Beatlemania:

Na koncertach The Beatles zaczyna dochodzić do scen zbiorowej histerii. Zjawisko to nazwano Beatlemanią. Swój pierwszy album Please Please Me Beatlesi nagrali 11 lutego 1963. Kompozycja Lennona, również zatytułowana Please Please Me, stała się pierwszym hitem zespołu. 10 września Beatlesi podarowali Rolling Stonesom kompozycję I Wanna Be Your Man, która okazała się pierwszym hitem Stonesów. W lutym 1964 kompozycją I Want to Hold Your Hand Beatlesi w końcu podbijają największy rynek fonograficzny – Amerykę. Wydarzenie to zapoczątkowało tzw. Brytyjską Inwazję. Zespół bije też rekord oglądalności, w telewizyjnym programie The Ed Sullivan Show ogląda go ponad 73 mln Amerykanów co stanowi 45% ówczesnej populacji tego kraju. W kwietniu pięć pierwszych miejsc Billboardu okupowały piosenki The Beatles (sytuacja taka nie powtórzyła się do dzisiaj; najbliższy rekordowi The Beatles był 50 Cent, którego 3 utwory znajdowały się w 2005 w pierwszej piątce rankingu). 28 sierpnia w Nowym Jorku zespół spotkał Boba Dylana. Stał się on dla nich inspiracją m.in. wprowadzając w świat narkotyków. Fanem zespołu był Jimi Hendrix

Muzyczne dojrzewanie:

W nagraniach zespołu z lat 1965-1966 słychać wyraźną metamorfozę. Muzyka stała się ambitniejsza, a teksty poważniejsze. Fascynacja Harrisona muzyką indyjską odpowiedzialna jest za wprowadzenie do procesu nagraniowego egzotycznego instrumentarium (np. sitar). 6 sierpnia 1965 została przedstawiona światu kompozycja Yesterday, której melodia objawiła się McCartneyowi we śnie. Pobiła ona wiele rekordów, m.in. jest najczęściej coverowaną w historii i jedną z najczęściej emitowanych w radiu. Wyjątkowym wydarzeniem jak na owe czasy był koncert The Beatles na stadionie baseballowym Shea Stadium w Nowym Jorku 15 sierpnia. Po raz pierwszy bowiem w historii 55.600 fanów zgromadziło się na stadionie by wysłuchać koncertu rockowego.

27 sierpnia w Los Angeles Beatlesi spotkali swego idola – Elvisa Presleya. Po latach wyszło na jaw, że Presley kibicował CIA w próbach blokowania zespołu w Stanach Zjednoczonych, zarzucając Beatlesom sprowadzanie młodzieży na złą drogę. 26 października Beatlesi zostali uhonorowani przez królową Orderami Imperium Brytyjskiego (John Lennon zwrócił swój cztery lata później). Rok 1966 okazał się przełomowy dla zespołu. W marcu John Lennon udzielił niefortunnego wywiadu, w którym stwierdził, że Beatlesi są popularniejsi od Jezusa. W Wielkiej Brytanii te słowa przeszły bez większego rozgłosu, lecz w USA, a zwłaszcza na południu, wyjęta z kontekstu wypowiedź doprowadziła między innymi do fali ostentacyjnego palenia ich płyt. Wprawdzie już wcześniej pod adresem zespołu padały pogróżki, jednak stały się one poważne, gdy zespołem zaczął się interesować Ku Klux Klan. 29 sierpnia w San Francisco The Beatles zagrali swój ostatni koncert. Zaprzestali koncertowania między innymi ze względu na wszelkiej maści krzyki i piski fanów, które zagłuszały muzykę. Skoncentrowali się na działalności studyjnej. Rozpoczął się tym samym ostatni okres historii The Beatles.

Lata studyjne i rozpad:

Zamknięcie się Beatlesów na długie miesiące w studiu było tak naprawdę ich wyzwoleniem. W końcu mogli w pełni wykorzystać możliwości ówczesnej techniki, nie przejmując się tym, jak później zagrać muzykę na żywo. Wydana 1 czerwca 1967 płyta Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, pierwsza nagrana po zaniechaniu działalności koncertowej, jest przez większość krytyków uznawana za najważniejszą płytę w historii. Jest to jeden z pierwszych albumów koncepcyjnych będący prekursorem progresywnego rocka, swoista opera rockowa będąca substytutem koncertu. Większość krytyków zgadza się, że magnum opus albumu, jak i całej spuścizny The Beatles, jest wieńcząca dzieło kompozycja Johna Lennona i Paula McCartneya A Day in the Life. Kolejnym wydarzeniem bez precedensu była pierwsza światowa transmisja satelitarna, w której wzięli udział Beatlesi. 25 czerwca w programie Our World w towarzystwie m.in. Marianne Faithfull, Micka Jaggera, Erica Claptona czy Keitha Moona (z którymi półtora roku później J. Lennon wystąpił w przedsięwzięciu The Rolling Stones Rock And Roll Circus) Beatlesi wykonali na żywo kompozycję All You Need Is Love, która stała się jednym z hymnów ruchu hippisowskiego. Początek końca Beatlesów zwiastowała śmierć ich menedżera, Briana Epsteina, 27 sierpnia. Beatlesów ogarnęło przerażenie, ponieważ nie mieli pojęcia, jak znaleźć się w nowej sytuacji. W zespole zapanował chaos, który sprzyjał rodzeniu się konfliktów. Najbardziej podzieliła ich kwestia schedy po Epsteinie. Paul McCartney widział na tym stanowisku swego teścia, Lee Eastmana, podczas gdy reszta zespołu preferowała menedżera Rolling Stonesów – Allena Kleina. Skłóconych muzyków bezskutecznie próbował godzić i zachęcać do ostatnich wysiłków twórczych George Harrison, zapraszając Erica Claptona na sesje nagraniowe do Białego Albumu, a także Billy'ego Prestona na niekończące się sesje do albumu Let It Be. Ostatecznie to Kleinowi powierzono misję ratowania Apple – korporacji Beatlesów. Praktycznym końcem zespołu było ukrywane przed opinią publiczną odejście we wrześniu 1969 Lennona, ale za oficjalną datę rozpadu uznaje się 10 kwietnia 1970, kiedy Paul McCartney publicznie ogłosił swe odejście.

Epilog:

Przez całe lata 70. świat nurtowało pytanie czy zespół The Beatles reaktywuje się. Próbowano skusić ich proponując astronomiczne kwoty za jeden wspólny występ. Wprawdzie panujące między muzykami relacje pozostawiały wiele do życzenia (niektóre źródła[potrzebne źródło] informują nawet o rzekomym incydencie z 12 marca 1971, kiedy to John Lennon, George Harrison i Ringo Starr mieli jakoby obrzucić dom Paula McCartneya cegłami), jednak wielbiciele gorąco wierzyli w powrót zespołu. Nadzieja fanów na reaktywację została brutalnie rozwiana 8 grudnia 1980, gdy w Nowym Jorku został zastrzelony John Lennon. Następnego dnia podczas koncertu w Wembley Arena w Londynie zespół Queen zagrał w hołdzie Lennonowi jego wielki przebój Imagine. Poza tym na płycie Hot Space nagrali kompozycję Life Is Real (Song For Lennon). Był to tylko jeden z wielu podobnych hołdów złożonych Lennonowi.

Beatlesi byli pod wieloma względami zespołem wyjątkowym. Nikt inny nie doczekał się tylu analiz, czasem tak dogłębnych, że sami zainteresowani z rozbrajającą szczerością przyznawali, że ich nie rozumieli. Ich spuścizna pozostaje inspiracją dla innych muzyków. Mimo że nie byli wirtuozami i nie znali notacji muzycznej, potrafili pogodzić sukces na polu kultury elitarnej z sukcesem na polu kultury masowej. Do The Beatles należy najwięcej muzycznych odkryć oraz rekordów. Zdobyli parę prestiżowych nagród Grammy oraz Oscara za film Let It Be. Szacuje się, że pod koniec lat 90. sprzedana została miliardowa płyta Beatlesów. Magazyn Rolling Stones umieścił na 1 miejscu, na swojej liście pięciuset najlepszych albumów, płytę Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band[8]. W pierwszej dziesiątce znalazły miejsce jeszcze 3 albumy zespołu. W 1988 grupa The Beatles została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame[9]. Koncertowali w Europie, Ameryce, Azji, Australii. 4 marca 1996 światło dzienne ujrzał ostatni nowy materiał The Beatles – kompozycja Real Love.

9 września 2009 został wydany The Beatles Stereo Box Set w skład którego wchodziła cała dyskografią umieszczona na 16 płytach audio oraz wzbogacone o krótkie filmy dokumentalne w formacie QuickTime dotyczące danego albumu (z wyjątkiem zestawu Past Masters). Również The Beatles została wydany na Mono Box Set, nieco bardziej ubogim zbiorze, bo składającym się 13 płyt w wersji mono. 7 grudnia 2009 wydano 16 GB limitowany (30 tys. egzemplarzy) nośnik USB w kształcie jabłka. Umieszczono na nim cały remaster w audiofilskiej jakości (lepszej niż na płytach CD) 24 bitowy FLAC 44.1 kHz oraz 320 kbps MP3. Jabłko prócz utworów posiada również 13 minidokumentów w formacie wideo MPEG4 oraz zestaw oryginalnych okładek i książeczek do każdego albumu w formie plików Flash. Oczekiwany remaster 2009 zastąpił stary, z roku 1987, który był zgraniem z płyt winylowych. Studyjny proces poprawy jakości nagrań dokonali starsi pracownicy wytwórni: George Martin, Simon Gibson, Paul Hicks, Sean Magee, Guy Massey, Sam Okell, Steve Rooke, Allan Rouse i trwał 4 lata. Niestety nie wszystkie utwory udało się ponownie zremasterować ("She Loves You", "I'll Get You", "Love Me Do", "P.S. I Love You") ze względu na to, iż oryginalne taśmy zostały uszkodzone oraz zgubione, tak więc ścieżki te zostały zgrane z prywatnych kolekcji płyt winylowych.

16 listopada 2010 dyskografia zespołu weszła do cyfrowej sprzedaży w sklepie iTunes. Stanowi to zarazem koniec sporu firmy Apple z Beatlesowską Apple Records

1. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Love Me Do, (Parlophone, 45-R 4949 - Wielka Brytania) (1962)

2. With the Beatles (1963)

3. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- From Me To You, (Parlophone, R 5015 - Wielka Brytania) (1963)

4. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- I Want To Hold Your Hand, (Parlophone, R 5084 - Wielka Brytania) (1963)

5. LP-vinyl: The Beatles ‎- Please Please Me, (Parlophone, PMC 1202 - Wielka Brytania) (1963)

6. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Thank You Girl, (Parlophon, QMSP 16364 - Włochy) (1963)

7. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- She Loves You, (Parlophone, R 5055 - Wielka Brytania) (1963)

8. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Please Please Me, (Parlophone, 45-R 4983 - Wielka Brytania) (1963)

9. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- A Hard Day's Night / I Should Have Known Better, (Odeon, 7I-3083 - Brazylia) (1964)

10. LP-vinyl: The Beatles ‎- Beatles For Sale, (Parlophone, PMC 1240 - Wielka Brytania) (1964)

11. LP-vinyl: The Beatles ‎- A Hard Day's Night (Original Motion Picture Sound Track), (United Artists Records, UAL 3366 - USA) (1964)

12. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- No Reply, (Parlophon, QMSP 16370 - Włochy) (1964)

13. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Nowhere Man, (Odeon, O 23 171 - Niemcy) (1965)

14. Help! (1965)

15. Beatles VI (1965)

16. LP-vinyl: The Beatles ‎- Help!, (Parlophone, PMC 1255 - Wielka Brytania) (1965)

17. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- We Can Work It Out / Day Tripper, (Parlophone, R 5389 - Wielka Brytania) (1965)

18. LP-vinyl: The Beatles ‎- Rubber Soul, (Parlophone, PMC 1267 - Wielka Brytania) (1965)

19. LP-vinyl: The Beatles ‎- Revolver, (Parlophone, PMC 7009 - Wielka Brytania) (1966)

20. LP-vinyl: The Beatles ‎- Yesterday And Today, (Capitol Records, T 2553 - USA) (1966)

21. The Beatles Oldies (1966)

22. A Collection of Beatles Oldies (1966)

23. LP-vinyl: The Beatles - Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, (Parlophone Records PCS7027 - Wielka Brytania) (1967)

24. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Lucy In The Sky With Diamonds / When I'm 64, (Capitol Records, S7-18896 - USA) (1967)

25. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Strawberry Fields Forever / Penny Lane, (Parlophone, R 5570 - Wielka Brytania) (1967)

26. LP-vinyl: The Beatles ‎- Magical Mystery Tour, (Capitol Records, SMAL-2835 - USA) (1967)

27. LP-vinyl x2: The Beatles ‎- The Beatles, (Apple Records, PCS 7067/8 - Wielka Brytania) (1968)

28. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Hey Jude / Revolution, (Apple Records, R 5722 - Wielka Brytania) (1968)

29. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Lady Madonna, (Parlophone, R 5675 - Wielka Brytania) (1968)

30. Yellow Submarine (1969)

31. S-vinyl/7”: The Beatles & Billy Preston ‎- Get Back, (Apple Records, R 5777 - Wielka Brytania) (1969)

32. LP-vinyl: The Beatles ‎- Abbey Road, (Apple Records, PCS 7088 - Wielka Brytania) (1969)

33. S-vinyl/7”: The Beatles ‎- Let It Be, (Apple Records, R 5833 - Wielka Brytania) (1970)

34. LP-vinyl: The Beatles ‎- Let It Be, (Apple Records, PCS 7096 - Wielka Brytania) (1970)

35. 1962-1966 (1973)

36. 1967-1970 (1973)

37. Rock 'n' Roll Music (1976)

38. Love Songs (1977)

39. The Beatles' Ballads (1980)

40. 20 Greatest Hits (1982)

41. Reel Music (1982)

42. Past Masters (1988)

43. Live at the BBC (1994)

44. Anthology 1 (1995)

45. Anthology 3 (1996)

46. Anthology 2 (1996)

47. Let It Be... Naked (2003)

48. Love (2006)

49. Tomorrow Never Knows (2011)

Komentarze (499):

sinisa
Sinisa 19 listopada 2014 19:25
(+3) + -
@Andrex: Boysband stworzony na potrzeby X-Factora, grający, wróć, śpiewający piosenki napisane przez pięć osób (nie członków zespołu) o imprezach do rana itd.; prosty, nic nie wnoszący pop; boysband z mnóstwem pseudofanek ciężko znoszących hejterów zaprzeczając jakoby ich ulubieńcy nie byli gejami?

Pokaż powiązany komentarz ↓

sinisa
Sinisa 19 listopada 2014 19:20
(+1) + -
Na chwilę obecną jestem zajęty słuchaniem albumów John'a, swój ranking wstawię wkrótce.

iol
Iol 18 listopada 2014 23:27
(-1) + -
Az tutaj trolle dotarly? o.0

Andrex 18 listopada 2014 23:06
(-2) + -
Takie One Direction lat 60.

thebeatles60
thebeatles60 15 listopada 2014 23:03 (edytowany 1 raz)
(+1) + -
@lol: A myślałem, że ja będe miał najdłuższe xD Ciekawe co powie Sinisa :D Pozatym szacun lol za wkład i czas na napisanie tego ;D

iol
Iol 15 listopada 2014 22:47
(+1) + -
No dobra, czas na moj ranking:
Paul (jego solowa kariera najbardziej przypadla mi do gustu, no i przyznam, ze najbardziej sie zglebilem w jego tworczosc, szczegolnie po koncercie w Warszawie)
1. Ram (kocham ten album za calosc, moj drugi ulubiony album post-beatlesowski. Ubostwiam szczegolnie Uncle Albert/Admiral Halsey, The back seat of My car, Mookberry Moon Delight-glos Paula w tym utworze miazdzy!, Hearth of the country, Too Many people- "atak" na Johna- utwory w kolejnosci, od ulubionego)
2. Band on the run (po dosyc slabym Wild Life, z wyjatkiem paru utworow, takich jak wild life, dear friend ten album to poezja. Z reszta chyba nie trzeba go bronic, najpopularniejszy album Wingsow/Paula, swietny jako calosc, kiedys stawialem go nad "Ram'em", ale tamten broni sie pojedynczymi utworami. Ulubione utwory- Band on the run, Mrs Vandeilt, 1985, Let me roll it, jet)
3. Chaos And Creation In The Backyard (swietna plyta ex beatlesa z pozniejszego okresu- 2005, ulubione utwory to Fine Line, English Tea, Too Much Rain)
4. New (najnowsza plyta Paula, od poczatku mi sie spodobala, ulubione utwory to Alligator, Appreciate, Quennie Eye, Struggle- bonusowy, no i uwielbiam tez Demons Dance - utwor zaprezentowany calkiem niedawno, z edycji kolekcjonerskiej)
5. Tug of War (co tu duzo mowic, swietna plyta, po dosyc slabym McCartney II tutaj mamy sliczne utwory: Here Today- utwor zadedykowany Johnowi, mistrzostwo swiata, Ebony and Ivory, ze Steviem Wonderem, tytulowy Tug of War)
Top 5 to zdecydowanie za malo by opisac geniusz Paula, ale zasady to zasady :D

John:
1. Plastic ono band (za surowosc tego albumu, utwory takie jak Working Class Hero, Mother, God)
2. Imagine (zastanawialem sie czy nie dac na 1, ale po dluzszym przemysleniach POB stawiam wyzej, ulubionwe utwory- Imagine, Jealous Guy, Oh my love, gimme some truth)
3. Double Fantasy (album jako calosc nie porwal mnie, ale broni sie pojedynczymi utworami- starting over, watching the wheels-kocham!, woman)
4. Walls and Bridges (ulubione utwory- #9 dream, nobody loves you)
5. Mind Games? (nie znam tego albumu zbyt dobrze, ale lubie tytulowy utwor)

George:
1. All Things must pass (moj ulubiony post beatlesowski album, czasem stawiam go wyzej od pewnych albumow Beatli, ale zazwyczaj na rowni :D, uwielbiam przede wszystkim ten album jako calosc, ulubione utwory: Behind that locked door, my sweet lord, wah wah, isnt it a pity -wersja 2, all things must pass, my sweet lord, id have you anytime, sluchajac tego krazka jestem jak w transie)
2. Living in the material world (rowniez dobry album, lecz slabszy od poprzedniego i znam ten album gorzej, lubie szczegolnie give me love)
3. Cloud Nine (za swietne ive got my mind set on you, when we was fab-)
4. Wonderwall Music (pierwszy album Georga z 1968r., stworzony na potrzeby filmu, ulubione utwory: swietny rockowy Ski-ing i Party Seacombe)
5. George Harrison (slabo znam ten album, ale lubie Blow Away i Not Gulity, utwor stworzony podczas sesji do bialego albumu)

Ringo:
1. Rigno (swietny przy ktorym bral udzial kazdy z Beatlesow, ulubione utwory: Youre 16, Photograph, Im the greatest- utwor napisany przez Johna)
2. Ringo Rama (slabo znam, ale lubie instant amnesia i pare innych)
3,4,5 - Nie mam pojecia, dopiero sie biore za sluchanie albumow Ringa

Uff, w koncu udalo mi sie skonczyc, mam nadzieje, ze moj ranking pomoze komus podczas odkrywania post- beatlesowskich plyt i utworow,a jest co odkrywac!!!! :D

thebeatles60
thebeatles60 15 listopada 2014 22:01
(+1) + -
@lol: Nie mam ulubionych albumów poszczególnych z Beatles'ów i pewnie większej części nie znam (szczególnie u Ringa) ale mogę powiedzieć jakie jakie lubie te które znam:
John:
-Szczególnie album Imagine
-Rock 'n' Roll jest niczego sobie
Wiem, że miał jakies awangardowe z Yoko ale ponieważ samej Yoko nie lubię i uważam ja za główna przyczynę rozpadu fab4 to i te albumy mi nie przypadły.
Paul:
-Flaming Pie (Lubię go ponieważ jakiś tam wkład miał Ringo:D)
-Pipes of Peace
-Off the Ground (Jest tam piosenka Hope of deliverance, która moim zdaniem jest najlepszą piosenką solową Paula.)
George:
-Cloud Nine ( Lubię go ponieważ wzieło w nim udział m.in. Ringo. Eric Clapton, Elton John) W sumie chyba często ukazywali się na jego płytach.
- I same piosenki jak: My sweet loard czy Dark Hourse i może sam album też.
Ringo:
Muszę wam się przyznać, że nie znam żadnego albumu Ringa ale sobie odpaliłem jakis losowy i to był ''Bad Boy'' i pierwsza piosenka Who Needs a Heart tak mi się spodobała, że ciągle ją nuce :p Myślałem, że następna w koleice właśnie Bad Boy będzie coverem samego ringa piosenki Beatlesów ale to niestety nie było to i troche sie zawiodłem bo mi kompletnie nie wpadła w ucho xD ale pozostałe są niczego sobie xD.
Przesułuchałem kolejną tym razem ''Ringo The 4th'' No tu było troche gorzej ale i tak się dziwie czemu one są tak mało znane przecież wcale złe nie są. I pewnie w najbliższym czasie przesucham ich większość :P

Pokaż powiązany komentarz ↓

iol
Iol 15 listopada 2014 17:53
(0) + -
Jakie jest Wasze 5 ulubionych albumow kazdego z Beatli?
Jesli nie znacie 5 (ja np. nie znam jeszcze Ringa) to wezcie pod uwage chociaz jakis 1 utwor z albumu, ktory kojarzycie :D

thebeatles60
thebeatles60 14 listopada 2014 23:15
(0) + -
@Sinisa: no tak, dlatego takie mieliście xD

Pokaż powiązany komentarz ↓

sinisa
Sinisa 14 listopada 2014 22:28
(+2) + -
@lol: George Martin siedzący nad pianinem, grający to co jest na początku i mówiący coś w rodzaju : "Nine, number nine, again number nine, number nine, number nine, I'll say it once again, number nine". Obok stoi John i się śmieje.
@thebeatles60: spójrz sobie nieco obok komentarzy, dowiesz się czemu mieliśmy takie twarze :D

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności