2 201 119 tekstów, 21 542 poszukiwanych i 367 oczekujących
Tech N9ne
tech_n9ne_1

Tech N9ne właściwie Aaron Dontez Yates (ur. 8 listopada 1971 w Kansas City (Missouri)).

Do rozpoczęcia kariery rapowej podpuścił go jeden z jego kolegów z liceum. Na początku swojej kariery Tech N9ne był członkiem Nnutt Howze o czym często mówił w swych utworach opisując rozmieszczenie poszczególnych liter na klawiaturze telefonu – 6688846993. Grupa się rozwiązała wraz z odejściem z wytwórni Perspective Records.

W 1997 Tech N9ne przyłączył się do grupy The Regime stworzonej przez Yukmouth w tym samym roku. Grupa zrzesza wielu artystów przede wszystkim z zachodu, a są to między innymi: Gonzoe, Messy Marv, Dru Down i The Realest.

W 1999 roku Tech N9ne wydaje swój debiutancki album The Calm Before The Storm w wytwórni Midwestside Records. Rok później Tech N9ne wydaje kolejny album, The Worst, który doczekał się rok później reedycji w postaci The Worst: 2K Edition, w której 3 stare piosenki zastąpił 3 nowymi piosenkami, a reszta pozostawił bez zmian.

W tym samym roku, czyli w 2001, wyszło kolejne solo nazwane tym razem Anghellic.

W 2002 roku Tech N9ne wydaje Celsius, po wydaniu tego albumu Aaron opuszcza Midwestside Records i zakłada własną wytwórnie nazwaną Strange Music Label, w tej właśnie wytwórni jeszcze w tym samym roku wypuszcza Absolute Power, płyta sprzedaje się w ilości 250 000 kopii i zdobywa 79 pozycje na liście Billboard.

Rok później Tech N9ne wydaje w swojej wytwórni reedycje albumu Anghellic zatytułowaną Anghelic: Reperation, album tradycyjne zawiera trzy nowe piosenki które nie pojawiły się na wcześniejszej wersji.

Dwa lata później wychodzi już ósme solo popularnego rapera z Kansas, Vintage Tech zawiera piosenki które z różnych powodów nie zostały wydane na jego wcześniejszych albumach.

W 2006 Tech N9ne wydaje dwu- płutowy album Everready (The Religion), a rok później wydaje Tech N9ne Collabos – Missery Loves Kompany na którym prócz samego Aarona znaleźć można wielu innych zaprzyjaźnionych z nim artystów.

W 2008 wychodzi kolejna płyta pod nazwą Killer, jest to kolejny dwupłytowy album doceniony w środowisku Undergroundowym i nie tylko.

Kolejny rok 2009 jest sukcesem Tech N9ne wydaje koleją płytę pod nazwą Sickology 101 przez wielu uważana za najlepszą produkcję Techa. Można znaleźć na tej płycie kilku znakomitych gości jak Crooked I, Chino Xl czy Krayzie Bone. Nie zabrakło tradycyjnie współpracującego bardzo często z Aaronem Krizza Kaliko, Potlucka, Kutta Calhouna czy Big Scooba.

W tym samym roku, 26 października, pojawia się album o bardziej mrocznym i poważniejszym klimacie zatytułowany K.O.D, co oznacza "King Of Darkness". Na płycie pojawili się m.in. Krizz Kaliko, Three 6 Mafia, Brotha Lynch Hung, Big Scoob i Kutt Calhoun.

Na początku roku 2010 Tech N9ne pojawił się w nowym hymnie The Wake Up Show u boku artystów takich, jak Crooked I, B-Real, Tajai z grupy Souls Of Mischief, Ras Kass, czy RZA, legendarny producent ze składu Wu-Tang Clan.

27 lipca raper wydał kolejny album z serii Tech N9ne Collabos (po Sickology 101 i Misery Loves Kompany) - The Gates Mixed Plate[1]. Płyta była odwrotem od mrocznych klimatów prezentowanych na poprzednim krążku. Akcja promującego album singla i teledysku "O.G." dzieje się w sieci fastfood popularnej w Kansas City "Gates Bar B.Q.".

W z pewnych złych wydarzeń w jego życiu, Aaron postanowił wydać EP o nazwie Seepage. Na albumie udzielili się Krizz Kaliko i Big Sccob. Tech N9ne powiedział że po EP Lost Scripts of K.O.D. nie wyda już mrocznego albumu ale jednak się to stało. Album został wydany 25 Października w 2010 roku.

Grudnia 23 na koniec roku Tech N9ne przygotował swój pierwszy mixtape Bad Seazon razem z popularnym DJ-em Whoo Kidem. Mixtape został bardzo dobrze przyjęty przez fanów. Mieli być na nim goście tacy jak Lloyd Banks czy Snoop Dogg, ale z jakichś przyczyn nie usłyszeliśmy raperów, za to dostaliśmy m.in. Kutta Calhouna, Krizza Kaliko, Jaya Rocka i innych wykonawców. W pierwszym tygodniu sprzedano 4.400 tysiące kopii.

7 Czerwca 2011 Aaron D. Yates przygotował album, z dużymi sławami mainstreamowymi takimi jak Busta Rhymes, Snoop Dogg, Lil' Wayne, Twista, B.o. B czy Yelawolf. Album sprzedał się najlepiej ze wszystkich ostatnich produkcji N9ne'a bo na pierwszy tydzień poszło aż 55,715 kopii i był na 4 miejscu w Billboard 200. Niektórzy odwrócili się od rapera ponieważ powiedzieli, że odchodzi od swojego oryginalnego brzmienia.

Tech N9ne nie przestaje i na swoje 40. urodziny (8 Listopad) przygotowuje kolejny album z serii Tech N9ne Collabos, na którym mieli być tylko goście powiązani z jego wytwórnią Strange Music. Album promował klip do Singla "Who Do I Catch". Collabos zadebiutowało na 21 miejscu Billboard 200 i sprzedało się w 22 000 tysiącach kopii pierwszych siedmiu dni.

1. Bad Season (mixtape) (2010)

2. The Lost Scripts of K.O.D. EP (2010)

3. Boiling Point EP (2012)

4. E.B.A.H. EP (2012)

5. Something Else (2013)

6. Special Effects (2015)

7. The Storm (2016)

Komentarze (2):

tapczuch 09 grudnia 2015 11:52
(+1)
prawie 400 piosenek chyba rekordzista

CrunkBoy 06 sierpnia 2014 17:54 (edytowany 1 raz)
(+2)
W końcu przybyło kilkoro fanów :)

tekstowo.pl
2 201 119 tekstów, 21 542 poszukiwanych i 367 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności