1 974 858 tekstów, 18 138 poszukiwanych i 346 oczekujących
System Of A Down
system_of_a_down

Na początku lat 90. Serj Tankian grał na keyboardzie w zespole, który dzielił salę prób z zespołem, w którym grał Daron Malakian. Obydwaj chodzili do szkoły Rose and Alex Pilibos, ale znali się tylko ze słyszenia. Szybko zauważyli że mają ze sobą dużo wspólnego i razem założyli zespół o nazwie "Soil" który później zmienił nazwę na System of a Down. Z biegiem czasu do zespołu doszedł Shavo Odadjian, poprzedni menadżer zespołu, oraz Ontronik Khachaturian. Po kontuzji dłoni jego miejsce zajął John Dolmayan. W 1998 zespół wydał swój debiutancki album System of a Down..

Kolejny album zespolu to Toxicity wydany w 2001. Odrzucone, niezmiksowane utwory z sesji nagraniowej zostały wykradzione ze studia i wpuszczone do sieci jako album Toxicity II. Jako odpowiedź została wydana płyta Steal This Album! zawierająca zmiksowane i poprawione utwory nielegalnie krążące w internecie. W 2005 został wydany album Mezmerize, a pół roku później Hypnotize. Działalność zespołu została zawieszona w 2006, ponieważ muzycy rozpoczęli pracę nad projektami solowymi. Serj Tankian wydał album Elect the Dead w 2007 roku, Daron Malakian i John Dolmayan założyli formację Scars on Broadway i wydali debiutancki album 29 lipca 2008 roku, natomiast Shavo Odadjian dołączył do grupy Achozen.
W 2011 roku formacja wznowiła działalność.

Obecny skład zespołu:

- Serj Tankian – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna
- Daron Malakian – gitara elektryczna, wokal wspierający
- Shavo Odadjian – gitara basowa
- John Dolmayan – perkusja

Byli członkowie zespołu:

- Ontronik "Andy" Khachaturian - perkusja

1. System Of A Down (1998)

2. Toxicity (2001)

3. Steal This Album (2002)

4. Hypnotize (2005)

5. Mezmerize (2005)

Komentarze (257):

virginity 14 grudnia 2012 21:05
(+3)
A najgorsza jest świadomość że nigdy nie będę rozmawiała z Malakian'em..

Moscas 09 listopada 2012 13:05
(-4)
Z jednej strony martwi mnie to, że Shakira pozostała daleko w tyle za System od a down - z drugiej podnosi na duchu mnie myśl, że Korn jeszcze się nie skomercjalizował. W końcu wielu z Nas wychowało się na muzyce Shakiry - patrzmy albumy Laundry Service, Oral Fixation - i przez wiele lat Shaka nic nie miała wspólnego z tworzeniem pod panującą modę na..., ostatnimi czasy - po zmianie życiowego partnera - nieco nurty jej się przestawiły. Czyli ewolucja z rockmenki na imprezowiczkę, która objawia się w najnowszych shitach - Hot Love, Rabiosa itp. Myślę, że Shakira już nigdy nie powróci na drogę, na którą większość fanów kładzie nacisk.. Dla mnie Shakira już się skończyła. Pozostały w pamięci tylko albumy do Sale el sol, czyli dorobek z 20 lat kariery Shak. Na najnowszy pewnie nie będę miała ochoty zerknąć okiem..
Ale żyjmy chwilą. System of a down znacznie przegonił wiele kapel rockowych, dla mnie nie tworzą nic nadzwyczajnego. Troszkę mnie to dziwi, że Korn - który zapoczątkował erę muzyki nu metalowej - nakrywa "wielki" SOAD. Ale panuje moda na ciężkie i cięższe brzmienia - już nawet czarny metal się komercjalizuje, więc grzecznie zbiorę szczękę z podłogi, która opadła z wrażenia i wezmę nogi w troki.
Mam szacunek dla Fanów tejże Kapeli. Mam szacunek także dla ludzi, którzy lubią takowe brzmienia i oczekuję zrozumienia, który idzie w parze z szacunkiem od Was dla mnie.
Mam cichą nadzieję, że za długo nie potrwa ta paranoja, gdy nastolatkowie mieszają rock z metalem uważając, że Linkin Park jest wybitnym przedstawicielem konkretnych nurtów, czasem wrzucając wszystko w jeden wielki metal z tabliczką "zuo jest krieg".
Bunt Kochani, rozumiem.
Sama gustuję w różnej muzyce, jednak mam swoje wyrobione zdanie co do niektórych, może odrobinkę opieram się na stereotypach, ale staram się tolerować niektóre zjawiska i łaskawie przymrużam oko. Zespół nie najgorszy - nie najlepszy... Balansuje.

Creepcia 02 listopada 2012 19:29
(+4)
Jeśli będą mieli koncert w Polsce i nie będę mogła iść to popadnę w depresję :'(

Jeden z najlepszych zespołów na które wpadłam w życiu!

sieeemaaa 02 listopada 2012 18:31
(+2)
Kuuurde,uwielbiam głos Tankiana *____________________________*

afrogang 22 października 2012 19:33
(-1)
a teraz jeszcze przegoniliśmy Paramore o jednego fana :D

BoskiNorbi 20 października 2012 22:12
(0)
Zacznijmy od tego że SOAD , to nie metal .
I proszę , o ile mniej tych Kinder Metali.
Bardzo dobry rockowy zespół , gitarowo nieambitny , ale wokalnie bardzo dobry.

username99 17 października 2012 19:25
(+2)
Z jednej strony cieszę się z tego, że SOAD przegonił shakirę, z drugiej martwię się wzrostem populacji kinder-metali.

afrogang 16 października 2012 18:48
(0)
gratuluję przegonienia Shakiry, wreszcie coś porządnego

Creepcia 21 września 2012 21:32
(0)
Dobrzy są :) Bardzo dobrzy :) Najbardziej mi się podoba piiip the system i chik'n'stu.

kasia6711 28 sierpnia 2012 21:36
(+1)
SOAD: Serj jest moim mentorem. Świetny zespół, drugi z moich ulubionych. Wydają płytę ponoć niedługo z demami, które nie były wykorzystane

tekstowo.pl
1 974 858 tekstów, 18 138 poszukiwanych i 346 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności