Teksty piosenek > S > Skid Row > O zespole
2 484 711 tekstów, 31 566 poszukiwanych i 325 oczekujących
Skid Row
skid_row

Amerykańska grupa hard rockowa, założona w 1986 w New Jersey przez Dava Sabo oraz Rachela Bolana. Pierwszy skład został uzupełniony przez Matta Fallona, Scottiego Hilla i Roba Affuso. Po odejściu Fallona, zespół poszukiwał wokalisty, znalazł go w osobie Sebastiana Bacha, który dołączył do klasycznego składu w 1987 roku.

W składzie : Rob Affuso (perkusja) , Sebastian Bach (wokal), Rachel Bolan (bass) , Scotti Hill (gitara solowa), Dave " The Snake" Sabo (gitara prowadząca) zespół odniósł swoje największe sukcesy.

Pierwszy album („Skid Row”) został nagrany w 1989 w wytwórni Atalanic Records. Odniósł wielki sukces docierając do 6 pozycji na liście notowań Billboardu, natomiast utwór „I remember you” stał się w USA numerem jeden. Z tej płyty pochodzą też piosenki "18 and life", "Youth Gone Wild", "Big Guns"czy "Ratllesnake Shake". Pierwsza płyta zrobiła ze Skid Row gwiazdę, uzyskując status sześciokrotnej platyny (6 milionów sprzedanych egzemplarzy w obiegu oficjalnym) w samych Stanach Zjednoczonych. Dzięki niej Skid Row wyruszyło na wielką trasę koncertową podczas której supportowali Bon Jovi. Mieli też możliwość wziąć udział w Moscow Music Peace Festival , który odbył się w Moskwie w 1989 roku , jeszcze za "komuny".
Za sprawą pierwszego albumu Skid Row uznawane było za zespół glam - rockowy, grający melodyjnego rocka , zresztą do dziś jest to najlepiej sprzedająca się płyta zespołu. Była też nominowana do nagrody American Music Awards w kategorii Favourite Heavy Metal/Hard Rock Album w1990 roku. Zdobyła tę nagrodę w kategorii Favourite Heavy Metal/Hard Rock New Artist w tym samym roku.
Zapisem trasy koncertowej albumu "Skid Row" jest video "Oh, Say Can You Scream" wydane w 1990 roku. (W USA platynowy nakład)

Dwa lata po debiucie zespół powrócił do studia by rozpocząć pracę nad nowym materiałem. W czerwcu 1991 roku ukazała się ich druga płyta "Slave To The Grind".
Ponieważ pierwszy album odniósł sukces, nad drugim zespół uzyskał pełną kontrolę, co zaowocowało kompletną przemianą zarówno muzyczną jak i wizerunkową.. Brzmienie z rockowego stało się heavymetalowe, diametralnie zmieniła się tematyka utworów, kompletnie zmienił się też image grupy: zniknęły bransoletki, eyeliner oraz pasemka z włosów , a Skid Row na stałe weszło do historii muzyki.
"Slave To The Grind" ugruntował Skid Row na pozycji gwiazdy, zyskał im szacunek krytyki oraz branży muzycznej, płyta otrzymała same entuzjastyczne recenzje. Odniosła również komercyjny sukces, debiutując na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu, będąc jedynym heavymetalowym albumem , któremu się. to udało.
Dzięki sukcesowi jaki odniósł "Slave To The Grind" Skid Row wyruszyło na wielkie światowe , trwające prawie dwa lata tournee, obejmujące obie Ameryki, Azję i Europę.
Supportowali podczas tej trasy koncertowej ówczesną megagwiazdę Guns N'Roses.
Trasę dokumentuje wydawnictwo "RoadKill".

W przerwie między trasami koncertowymi w 1992 roku zdążyli wydać jeszcze EP-kę "B-Sides Ourselves". Była to krótka płyta , zawierająca pięć coverów artystów , którzy inspirowali Skid Row, i którym tą płytą zespół oddawał hołd. Każdy z członków zespołu wybrał jeden utwór na tę płytę. I tak znalazły się tu piosenki Kiss (Rob), The Ramones (Rachel), Rush (Scotti), Jimmi'ego Hendrix'a (Snake) i Judas Priest (Sebastian).

W 1993 roku Skid Row odbyło kolejną trasę No Fuckin' Frills European Tour oraz No Fuckin' Frills Tour obejmujący Azję. Z tego roku pochodzi ich kolejne video "No F***** Frills" zawierające piosenki i teledyski zrealizowane do piosenek ze "Slave To The Grind".

W 1995 roku ukazuje się następna pełnometrażowa płyta zespołu "Subhuman Race".
Praca nad nią okazała się na tyle trudna i pełna konfliktów narastających pomiędzy Sebastianem a resztą zespołu, że była ostatnią płytą nagraną w tzw. "starym składzie":
Affuso, Bach, Bolan, Hill i Snake. Trasa koncertowa z Van Halen promowała "Subhuman Race" i została zapisana na płycie "Subhuman Beings on Tour".
Album nie powtórzył sukcesów dwóch pierwszych płyt i w 1997 roku Sebastian zdecydował się opuścić zespół, bądź jak podają niektóre źródła, został wyrzucony z zespołu "za bycie dupkiem".
Z tego roku pochodzi również składanka "40 seasons the best of SKid Row".
W następnych latach Sebastian rozpoczął solową karierę, a Skid Row zawiesiło działalność.

Po ośmiu latach milczenia muzycy zebrali się i w 2003 roku pojawia się tzw. "comeback album" : "ThickSkin". Na wokalu Bacha zastąpił Johnny Solinger, na perkusji Roba Affuso Phli Varone. Jak żadna inna płyta album "ThickSkin" zantagonizował fanów zespołu , ponieważ większość wierzyła,że jest możliwe pojednanie Bacha z resztą i nagranie płyty w starym składzie. Z tego okresu pochodzi słynne hasło "without Bach Skid Row is dead".
Płyta zebrała w większości dobre recenzje, zresztą większość krytyków przyznawała , że jakkolwiek osobowością i prezencją sceniczną Solingen nie dorastał Bachowi do pięt, to wokalnie ustępował mu tylko nieznacznie.
W tym okresie, by promować nową płytę Skid Row supportowało Kiss na wielkim światowym Forever Kiss Tour.
W grudniu 2003 ukazało się również video "Under The Skin( Making of ThickSkin)" dokumentujące pracę nad czwartym studyjnym albumem Skid Row.

Kolejna płyta "Revolutions Per Minute" ukazała się w 2006 roku. Zebrała mieszane i negatywne recenzje. Była najbardziej eksperymentalną płytą zespołu. Na perkusji Phila Varona zastąpił tu Dave Gara. Wspólnie z zespołem płytę wyprodukował Michael Wagener producent "Slave To The Grind".

Rok 2013 przyniósł płytę "United World Rebellion. Chapter One" EP-kę zapowiadającą ukazanie się kolejnych krótkich albumów, które mają ukazać się w przeciągu 16-18 miesięcy.
Płyta oznacza powrót zespołu do korzeni, hard rocka i heavymetalu. Została bardzo dobrze przyjęta. Oceniana jako najlepszy album zespołu od wielu lat.
Na perkusji kolejna zmiana: Rob Hammersmith.

W sierpniu 2014 wydana została następna EPka "Rise Of The Damnation Army . United World Rebellion Chapter Two".

Obecny skład zespołu:
Tony Harnell - wokal
Dave "The Snake" Sabo - gitara prowadząca i chórki (backing vocals - nie wiem jak to przetłumaczyć)
Scotti Hill - gitara solowa i chórki
Rachel Bolan - bass i chórki
Rob Hammersmith - perkusja i chórki

W lipcu 2014 roku Skid Row wystąpili na Przystanku Woodstock i była to pierwsza wizyta grupy w Polsce.
I najwyraźniej spodobało im się u nas , bo 15 listopada 2014 w ramach trasy „Warriors of the Road – The 35th Anniversary World Tour” wystąpili ponownie wspierając brytyjską legendę hard rocka grupę Saxon.

W lipcu 2015 roku, po 13 latach na pozycji wokalisty, Johnny Solinger opuścił Skid Row.
Zastąpił go Tony Harnell, były wokalista TNT.

1. Skid Row (1989)

2. Oh Say Can You Scream (video) (1990)

3. Slave To The Grind (1991)

4. B-Sides ourslaves (1992)

5. RoadKill (video) (1993)

6. No Fuckin' Frills (video) (1993)

7. Subhuman Race (1995)

8. Under the Skin (making of ThickSkin) video (2003)

9. Revolutions Per Minute (2006)

10. United World Rebellion Chapter One (2013)

11. United World Rebellion: Chapter One (2013)

12. Rise Of The Damnation Army United World Rebellion Chapter Two (2014)

13. United World Rebellion: Chapter Two (2014)

Komentarze (23):

kocurzec 4.10.2020, 10:36
(0)
bytg uyg yg ygygygygyhg58y9 d2ctc3wxwmued jzus n3ei jhtrijswjkas

aliceafterabit 1.08.2014, 11:12
(+4)
Ha! I co ?! Byłam wczoraj na Woodstocku i widziałam ich. Było super. mam nadzieję że skopali wam te niedowiarskie tyłki! Kto nie był niech żałuje!

mari74481 10.07.2014, 21:01
(+2)
Skid Row 31 lipca na Woodstocku. Nie mogę się doczekać. Czekam tylko na ten zespół.

aliceafterabit 1.06.2014, 18:26 (edytowany 1 raz)
(+2)
@pawelecki96: Ok, nie będę strzelać tylko dlatego ,że masz inną opinię.
No, może jeszcze "Angel Down" to nie była beznadziejna płyta.
A Bacha możesz posłuchać na żywo 13 lipca na festivalu Monsters of Rock w czeskich Vizovicach. Wystąpi na końcu, trzeciego dnia, jako największa gwiazda.( W sumie słusznie)

I walcie się wszyscy , którzy uważacie ,że Skid Row bez Bacha niczego nie dokonało!

Pokaż powiązany komentarz ↓

pawelecki96 31.05.2014, 23:00
(+2)
@aliceafterabit: Jasne, pięciu chłopa uzupełniających się nawzajem. Jednak po odejściu (wróć: wyrzuceniu) ze składu Sebastiana zabrakło im "tego czegoś", za co ich pokochałem. Nie mówię, że solowa kariera Bacha bije na głowię nowy dorobek Skid Row, bo oboje wiemy, że tak nie jest. Jednak jeśli miałbym do wyboru iść na koncert Bacha lub Skid Row to piszę się na to pierwsze. Z całym szacunkiem do panów z SR, moje serce należy do wokalu Bacha.

Pokaż powiązany komentarz ↓

aliceafterabit 26.05.2014, 10:58 (edytowany 1 raz)
(+2)
@pawelecki96: To nieprawda, Skid Row to nigdy nie był Sebastian Bach i reszta. To zawsze było PIĘCIU niezwykłych muzyków RAZEM. Ani on bez nich , ani oni bez niego nigdy nie powtórzyli swoich wspólnych sukcesów.
Skid Row potrzebowało Bacha ,ale Bach też potrzebował Skid Row. Sam zaczął nagrywać beznadziejne solowe płyty (poza "Bring "Em Bach Alive", ale to stare piosenki Skid Row) i zawędrował w krainę autoplagiatu, banału i kanału. Zespół nie podcinał mu skrzydeł, oni trzymali go w pionie. Bez nich zmienił się w swoją własną karykaturę.

Pokaż powiązany komentarz ↓

pawelecki96 25.05.2014, 23:40
(+1)
Będę na koncercie w tym roku... Ale szczerze? Podjarka trwała dopóki sobie nie przypomniałem, w jakim grają składzie. Oddałbym 10 koncertów Skid Row za jeden solowy Bacha. Jego charyzma i wokal zbudowały ten zespół. Po "Subhuman Race" równie dobrze mogli przestać grać.

aliceafterabit 24.03.2014, 18:46 (edytowany 3 razy)
(+1)
@Afra112: Powiedz ,że żartujesz! To jest wykonanie z próby:
https://www.youtube.com/watch?v=kqljTL6TM24&list=HL1400505750&feature=mh_lolz

Pokaż powiązany komentarz ↓

CandleInTheWind 25.04.2013, 13:05
(+1)
@dziunia1349: haha, uwielbiam too :3

Pokaż powiązany komentarz ↓

dziunia1349 15.03.2013, 19:52
(+2)
http://www.youtube.com/watch?v=htPOQhkSjuc
Haha,jeszcze bardziej ich kocham ;D

tekstowo.pl
2 484 711 tekstów, 31 566 poszukiwanych i 325 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności