1 846 002 tekstów, 17 426 poszukiwanych i 411 oczekujących
Skating Polly
skating_polly

Biografia Skating Polly

Peyton Bighorse & Kelli Mayo w Skating Polly, 2016
Informacje ogólne
Pochodzenie: Oklahoma City , Oklahoma , Stany Zjednoczone
Gatunki Riot grrrl , indie pop , punk
lata aktywności 2009-obecnie
Etykiety Fajni ludzie, Chap Stereo
Stronie internetowej https://www.skatingpolly.com/
Członkowie Kelli Mayo
Peyton Bighorse
Kurtis Mayo
Skating Polly to amerykański zespół rockowy założony w 2008 roku w Oklahoma City , Oklahoma , Stany Zjednoczone. Zespół został założony przez wieloosobowego przyrodniego rodzeństwa Kelli Mayo (ur. 29 marca 2000) i Peyton Bighorse (ur. 11, 1995), którzy mieli zaledwie 9 i 14 lat, kiedy powstał zespół. Zespół słynie z przemian instrumentów, poetyckich tekstów, intensywnych występów na żywo, aranżacji melodycznych i eklektycznego zestawu utworów różniących się stylem od riot grrrl po indie pop oparte na pianinie .

Biografia
Kelli i Peyton poznali się, gdy ojciec Kelli zaczął spotykać się z matką Peytona. Rodziny dziewcząt w końcu zamieszkały razem i zaczęły grać z różnymi instrumentami muzycznymi, które posiadali ich rodzice. Pierwszy skład zespołu składał się z Peytona na perkusji i Kelli grającego na basitarze, dwuzwojowym instrumencie basowym, w szczególności używanym przez nowatorski zespół punkowy The Presidents of the United States of America (zespół) . (Ojciec Kelli zrobił z niej basitar po tym, jak poskarżyła się, że tradycyjna sześcio-strunowa gitara zraniła jej palce.) Dziewczyny zagrały swój pierwszy występ na rodzinnej imprezie z okazji Halloween w 2009 roku, a Peyton grała proste bębnienie, podczas gdy Kelli grał jej basitar i improwizowany wokal. .Nazwali swój zespół Skating Polly, ponieważ uważali to za "ironicznie młodzieńczy".Kelli wkrótce nauczyła się grać na podstawowym fortepianie i perkusji, podczas gdy Peyton uczyła się gry na gitarze. Zaczęli pisać piosenki w szalonym tempie, wymieniając się instrumentami i prowadząc obowiązki wokalne. Zostały one ostatecznie odkryte przez Chrisa Harrisa, właściciela małej, niezależnej wytwórni Nice People Records z siedzibą w Norman w stanie Oklahoma . Harris pokazał ojcu Kelli, jak korzystać z domowego sprzętu nagrywającego, a dziewczyny zaczęły nagrywać swój pierwszy album " Taking Over the World" w salonie.

Wpływy i porównania
Skating Polly jest często porównywany do zespołów związanych z riot grrrl , takich jak Bikini Kill i Babes in Toyland , ale wiele piosenek przywodzi na myśl takich artystów jak Kimya Dawson i Beat Happening . Skating Polly nie ma frontowej osoby w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ponieważ zarówno Mayo, jak i Bighorse zazwyczaj piszą i zapewniają główny wokal do własnych piosenek. Zespół znany jest z objęcia innych artystów i umieścił swoje utwory w utworach: Spacemen 3 , Neutral Milk Hotel , Dead Boys , Portishead , Perfume Genius , The Left Banke , Ol 'Dirty Bastard, MIA , AC / DC , Nina Nastasia i Syd Barrett .

Stowarzyszenie z Exene Cervenka
Krótko przed tym, jak Take Over the World ukazał się w Nice People Records w listopadzie 2010 roku, Kelli i Peyton poznali Exene Cervenka z czołowego punkowego zespołu X (amerykański zespół) po występie w Oklahoma City. Exene była zaskoczona rozległą znajomością punkowej muzyki dziewcząt. Cervenka zaczęła korespondować z dziewczynami pocztą elektroniczną, a po wysłuchaniu filmu " Przejęcie nad światem" i demach nowych piosenek zaczęła je omawiać w licznych wywiadach. (W wywiadzie dla " Los Angeles Times" stwierdziła, że ​​gdyby była odpowiedzialna, to Skating Polly mogłaby grać w Oscara.) Cervenka ostatecznie zaproponowała wydanie drugiego albumu zespołu. W międzyczasie,Przejęcie świata było dobrze odbierane lokalnie, a zespół zaczął występować w klubach na całym Środkowym Zachodzie.

Lost Wonderfuls
Cervenka przybyła do Norman w Oklahomie w grudniu 2011 roku, by wyprodukować coś, co ostatecznie stałoby się drugim albumem Skating Polly, Lost Wonderfuls . Cały album został nagrany w cztery dni w studiu Hook Echo Sound. Blag Dahlia , wokalista notorycznego punkowego zespołu Dwarves (zespół) , wymieszał wersję albumu, który został wydany przez wytwórnię startupową wiosną 2012 roku. Jednak umowa zespołu z wytwórnią spadła po wydaniu data była wielokrotnie odrzucana. Zespół wrócił do studia, aby pracować nad nowym materiałem. Tymczasem Kliph Scurlock , perkusista The Flaming Lips , został fanem zespołu i zaproponował remiks Lost Wonderfulspodczas gdy nowa umowa została sfinalizowana.

Lost Wonderfuls został ostatecznie wydany przez wytwórnię SQE Music w Los Angeles w kwietniu 2013 roku. Scurlock zmieszał ostateczne wersje wszystkich utworów poza tytułem. Album jest mieszanką punk rocka , riot grrrl , muzyki ludowej i wpływów twee pop i został dobrze przyjęty. Zespół wydał teledyski do piosenek "Placer", "Carrots", "Lost Wonderfuls" i "Blue Obvious". Wielu znanych muzyków i artystów chwali zespół: Rosanne Cash , Sean Lennon , Django Django , The Pains of Being Pure at Heart , Ty Segall , Wayne Coyne (The Flaming Lips),Kate Nash , Wavves , Lori Barbero z Babes in Toyland (zespół) i aktor Viggo Mortensen . Kliph Scurlock był prawdopodobnie najbardziej zagorzałym zwolennikiem zespołu, ponieważ można go zobaczyć w koszulkach na różnych koncertach Flaming Lips, takich jak Freak Nigh OKC Zoo AMP 2012 i Indianapolis 2013, w filmie dokumentalnym Big Star: Nic nie może mnie skrzywdzić , w reklamie Super Bowl dla Hyundaia oraz w amerykańskim dokumencie wnętrzowym Gruff Rhys.

Fuzz Steilacoom
Jesienią 2013 roku zespół udał się do Olympia w stanie WA, aby nagrać swój trzeci album, Fuzz Steilacoom, z założycielem K Records, Calvinem Johnsonem. Album został wydany wiosną 2014 roku. Allmusic zauważył, że zespół "podporządkował niektóre z ich tendencji do twee-popu na rzecz surowego, ochrypłego i bardziej bezpośredniego brzmienia" i pochwalił album jako "pełen kreatywnego dowcipu, młodzieńczy porzucić emocjonalny zapał i klasyczny punkowy duch ". Kilka piosenek otrzymało oddźwięk w radio studenckim w całym USA. Rodney Bingenheimer z KROQ zaczął grać utwory z albumu na temat swojego wpływowego Rodneya w programie ROQ. Zespół koncertował przez cały 2014 rok, aby wesprzeć płytę.

The Big Fit
Zespół spędził jesienią 2015 nagrywanie The Big Fit w Lawrence, KS z Kliph Scurlock. Album został wydany wiosną 2016 roku i zyskał uznanie, szczególnie z brytyjskiej prasy. Kerrang określił album jako "przepełniony mocą, pasją i talentem do pisania piosenek", a Paste uznał album "jednym z najmocniejszych punkowych utworów w niedawnej pamięci". Shirley Manson of Garbage chwali też album w prasie.

Nowa sztuczka
Zespół współpracował z Louise Post i Niną Gordon z Veruca Salt za trzy piosenki EP New Trick, wydane w 2017 roku.

Obecny status
Od czasu wydania Lost Wonderfuls , zespół zebrał znaczną ilość nagrań w niezależnych i studenckich stacjach radiowych w Stanach Zjednoczonych oraz w niektórych miejscach w Europie, szczególnie we Francji. Zespół odbył wiele tras koncertowych po Stanach Zjednoczonych, wspierając Deerhoof , The Flaming Lips , Band of Horses , Mike Watt , Kate Nash , The Pains of Being Pure at Heart , Emily Wells , Generationals (zespół) , Holly Golightly (piosenkarka) i Wavves . Zespół zagrał 7 koncertów na SXSW w 2013 roku i nagrał płytęSesja Daytrotter .

Ich trzeci album, Fuzz Steilacoom, został nagrany przez Calvina Johnsona ( Beat Happening , K Records ) w Dub Narcotic Studio w Olympia w stanie Waszyngton w październiku 2013. Został wydany 25 lutego 2014 roku w wytwórni Skating Polly własnej produkcji Skating Polly. Album został koprodukowany przez Allan Vest z indyjskiego zespołu Starlight Mints z Oklahomyi Chris Harris. Inżynier Dub Narcotic Studio, Bob Schwenkler, współprodukował jedną piosenkę na płycie "Dead Friends". Album został nazwany po Steilacoom Road w Olympia, WA, gdzie duet pozostał podczas nagrywania albumu; dodano słowo "fuzz", ponieważ Skating Polly uważał, że najbardziej powszechnym elementem wśród wszystkich piosenek było to, że brzmiały głośno, zniekształcone i rozmyte.

W 2015 roku Skating Polly odbył trasę koncertową po Europie, aby wspierać Babes in Toyland . Jesienią 2015 roku zespół przeniósł się do Tacoma Washington. Czwarty album duetu, The Big Fit , został wydany 25 marca 2016 r.

27 stycznia 2017 roku zespół ogłosił na swoim Instagramie, że Kurtis Mayo, brat dziewczyny, rozszerzy cały potencjał zespołu.

Skating Polly współpracował z Niną Gordon i Louise Post z Veruca Salt na nowej EP-ce zatytułowanej New Trick. Wyprodukowany przez Brad Wooda EP wydana została przez wytwórnię El Camino 28 kwietnia 2017 r.

Dyskografia
Ta sekcja może wymagać czyszczenia w celu spełnienia standardów jakościowych Wikipedii . Specyficzny problem to: formatowanie, niestosowanie programu wikitable (s), wygląd listy prania, brak odniesień Proszę pomóż ulepszyć tę sekcję, jeśli możesz. (Czerwiec 2017 r.) ( Dowiedz się, jak i kiedy usunąć ten szablon )

Taking Over The World (Nice People, 2011)
Lost Wonderfuls (SQE Music, 2013)
Fuzz Steilacoom (Chap Stereo, 2014)
The Big Fit (Chap Stereo, 2016)
The Make It All Show (El Camino, 2018)
Singles/EPs
"Fuzz Steilacoom" 7” (Chap Stereo, 2014)
"Benny Once Told Me" (Chap Stereo, 2015)
"Nothing More Than a Body" (Chap Stereo, 2015)
"New Trick" (El Camino, 2017)
"Skating Polly na Twitterze:" Lincoln! Przyjdźcie z nami na @vegaLNK pysznymi smakołykami na 16 urodziny Kelli! Drzwi na 8! " " . Twitter . 2016-03-29 . Źródło: 2017-06-07 .
"Skating Polly na Twitterze:" HAPPY 20th BIRTHDAY PEYTON !!!
"Skating Polly - Outlook - Edmond i North OKC Oklahoma Magazine" . Outlookoklahoma.com . Źródło: 2017-06-07 .
Dexter Blumenthal. "Sage Youth: wywiad ze Skating Polly - La Blogothèque" . En.blogotheque.net . Źródło: 2017-06-07 .
"Zarchiwizowana kopia" . Archiwum z oryginału w dniu 2013-05-13 . Źródło: 2013-10-16 .
Krcmar, Stephen (2013-04-02). "Stepsister duo Skating Polly sprawia, że ​​lata 90-te znów brzmią nowe" . Xgames.espn.go.com . Źródło: 2017-06-07 .
"Jak Exene Cervenka przyszła do klubu chłopców" . KCET . Źródło: 2017-06-07 .
"Zarchiwizowana kopia" . Archiwum z oryginału w dniu 2013-10-16 . Źródło: 2013-10-16 .
"The India Leak: Skating Polly: TheIndieLeak Exclusive" . Theindieleak.blogspot.com . Źródło: 2017-06-07 .
Gene Triplett (2013-04-05). "Edmond Stephens, Skating Polly, gotowy do przejęcia pop-punkowego świata" . Aktualności OK . Źródło: 2017-06-07 .
"Jazda na łyżwach Polly wypuszcza dziś Fuzz Steilacoom" . OklahomaRock.com . Źródło: 2017-06-07 .
"Zarchiwizowana kopia" . Archiwum z oryginału w dniu 2014-04-07 . Źródło: 2014-04-03 .
"Amazon.com: The Big Fit: Skating Polly: MP3 Downloads" . Amzn.com . Źródło: 2017-06-07 .
"Skating Polly na Twitterze:" BIG NEWS !!!!!!! " " . Twitter . 2017-01-27 . Źródło: 2017-06-07 .
Kategorie :Amerykańskie grupy punkrockoweNiezależne grupy pop z OklahomyRiot grrrl bandyGrupy muzyczne założone w 2009 rokuDuety muzyki rockowejGrupy muzyki rockowej z Oklahomy

Ta strona była ostatnio edytowana 20 maja 2018, o 10:33.

1. The Make It All Show (El Camino) (2018)

tekstowo.pl
1 846 002 tekstów, 17 426 poszukiwanych i 411 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności