2 317 525 tekstów, 27 077 poszukiwanych i 311 oczekujących
Seinabo Sey
seinabo_sey

Seinabo Sey (ur. 7 października 1990 w Sztokholmie) - szwedzka piosenkarka i autorka tekstów, poruszająca się w gatunkach pop, soul i electropop. Do jej muzycznych inspiracji należą Beyonce, Alicia Keys i Lauryn Hill, dla której w marcu 2020 Sey była supportem w mini-trasie koncertowej po USA.
Jej najbardziej znany utwór to "Younger" (zremiksowany później przez norweskiego DJa Kygo). Dużą popularnością cieszył się też "Hard Time", wykorzystany w kilku serialach.

Seinabo ma korzenie zarówno szwedzkie (od strony mamy Madeleine), jak i gambijskie (od strony ojca Maudo Sey, który także był muzykiem, znanym w Gambii i Senegalu). Odkąd skończyła sześć lat, przez rok mieszkała w Gambii, po czym rodzina Sey wróciła do Szwecji. Według artystki, dorastanie tam bywało trudne, bo niewiele dzieci wyglądało tak, jak ona, a w szwedzkich mediach osób czarnoskórych również było wtedy jak na lekarstwo.

W swojej twórczości Sey niejednokrotnie podkreśla swoje pochodzenie oraz opisuje problemy z nim związane (np. w utworach "Breathe" czy "I Owe You Nothing"). W wywiadzie dla GQ wypowiedziała się: "Jeśli jesteś biały, nie myślisz o tym, bo nie musisz - nigdy nie musisz zastanawiać się, kim jesteś z zewnątrz. Ja chcę przestać myśleć o tym, kim jestem. Wielu ludzi z branży uważa, że my [osoby ciemnoskóre] chcemy, aby mówienie o naszym pochodzeniu było częścią naszej tożsamości. Ja tego nie chcę; chcę po prostu żyć".

Artystka ma na koncie kilka EPek i dwa albumy studyjne.

1. For Madeleine EP (2015)

2. For Maudo EP (2015)

3. Pretend (2015)

4. I'm A Dream (2018)

tekstowo.pl
2 317 525 tekstów, 27 077 poszukiwanych i 311 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności