2 133 643 tekstów, 19 905 poszukiwanych i 295 oczekujących
Sebastián Yatra
sebasti_n_yatra

Sebastián Yatra (właściwie: Sebastián Obando Giraldo) - to kolumbijski piosenkarz i kompozytor, urodzony 15 października 1994 r. w Medellín, Kolumbia.

W wieku 5 lat jego rodzina przeprowadziła się do Miami. Od najmłodszych lat pobierał nauki gry na gitarze i pianine a także ćwiczył technikę wokalną. We wrześniu 2013r wydał swój pierwszy singiel "El psiicólogo", który dotarł na listę przebojów w całej Ameryce Łacińskiej, zwłaszcza w Kolumbii, Wenezueli, Ekwadorze, Meksyku i w Stanach Zjednoczonych. W tym samym roku został ogłoszony w Kolumbii odryciem roku i artystą z obiecującą przyszłością.

Yatra zdobywał sławę koncertując z Paty Cantu (Drama Queen Tour) i Sandoval Sandoval (Deja Que La Vida Te Sorprenda Tour)

W 2015 wydał singiel "Como Mirarte", który został wzbogacony o kolaborację z Kenai i zremiksowany przez m. in. Dandee
Yatra osiągnął status ulubionego międzynarodowego artysty w Ameryce Łacińskiej po wydaniu w 2015 singla "Traicionera", który utrzymany w Reaggaeton-TrapEDM'owym stylu pozwolił mu wybyć się na latynoskiej scenie a także zaistnieć w Hiszpanii i innych zakątkach Europy. W 2018 wydał swój pierwszy album "MANTRA" który pokrył się złotem w Stanach Zjednoczonych jeszcze w przedpremierze.

Był trenerem w trzeciej edycji La Voz Kids Colombia (2017/2018)

Muzyka Sebastiana Yatry oscyluje na granicy gatunków pop latino, pop urbano, reggaeton i pop baladas.

Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak:
Cali & El Dandee, David Bisbal, Carlos Vives, Joey Montana, Gianluca Vacchi i TINI

1. The Mixtape JukeBox, Vol. 1 (2016)

2. Extended Play Yatra (2017)

3. Mantra (2018)

tekstowo.pl
2 133 643 tekstów, 19 905 poszukiwanych i 295 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności