2 017 355 tekstów, 18 317 poszukiwanych i 457 oczekujących
Sadie
sadie

Skład:
wokal: Mao
gitara: Tsurugi
gitara: Mizuki
bas: Aki
perkusja: Kei
perkusja: Sora [2005 / 2006 - Odszedł]

Sadie to jedna z najbardziej popularnych formacji sceny indies. Jej nazwa pochodzi od angielskiego słowa "sad" ("smutny"), ale mroczne kompozycje grupy zawierają daleko szerszy wachlarz emocji. Styl zespołu, będący mieszanką melodii i agresji, zapewnił muj rzeszę fanów. Nie tylko jego krążki, również bilety na koncerty sprzedają się bardzo dobrze. Sadie debiutowali na początku 2005 roku i od tego momentu zdobywa sobie uznanie nie tylko w ojczystym kraju, lecz również poza granicami Japonii.

Sadie założyli w lutym 2005 Mao, Tsurugi, Aki, Mizuki i Sora. Działalność rozpoczęli 18 marca w BIG CAT (Osaka), gdzie zagrali w charakterze supportu, poprzedzając występy takich wykonawców jak Fatima, D, Shulla i inni.

Parę miesięcy później, konkretnie 3 grudnia, Sadie zagrali pierwszy solowy koncert, noszący nazwę 「dekiai ~ As a sad matter of fact ~ 」. Podczas występu zaprezentowali swój singiel Dekiai, który został wydany kilka dni później.

Wszystko zdawało się iść bardzo gładko do momentu, kiedy perkusista Sora opuścił Sadie w styczniu 2006. Pozostali członkowie postanowili nie rozwiązywać zespołu, wydali kolejne single, w marcu zaś Sorę zastąpił nowy perkusista, Kei, któremu fani zgotowali mu gorące przyjęcie. W nowym składzie grupa wydała swój pierwszy minialbum, zatytułowany The Trend Killer, którego nakład został ograniczony do 4444 kopii. Mimo tego, że Sadie od początku starali się szlifować własny unikalny styl, po premierze ich pierwszego krążka nie obyło się bez porównań do Dir en greya.

Sadie nie ustawali w nagrywaniu nowego materiału oraz koncertowaniu. Szybko udało im się uzyskać liczną i oddaną rzeszę fanów. W końcówce 2006 roku wydali swój drugi minialbum, THE SUICIDE MACHINE, ruszyli również w trasę koncertową o tej samej nazwie, która trwała aż do końca roku.

Rok 2007 rozpoczęli bardzo aktywnie - dużą ilością występów. Ze względu na wielki popyt na ich debiutancki album The Trend Killer, w lutym ukazała się jego trzecia już z kolei reedycja. Parę miesięcy później, 18 kwietnia,Sadie wydali swoje pierwsze DVD (nakład ograniczony do 3333 kopii), zatytułowane THE SUICIDAL APPLICANTS. Po zakończeniu kolejnej trasy światło dzienne ujrzało drugie DVD - Distract against the terrors.

Latem 2007 Sadie otworzyli fanklub, który otrzymał nazwę UNDEAD. Pod koniec lipca do sklepów trafił album BULLET STORM, po którym miała miejsce trasa koncertowa HOWLING THE STORMY BULLETS, zakończona we wrześniu w Tokio.

Na samym początku 2008 roku zespół wziął udział w imprezie stylish wave COUNTDOWN '07-'08, zorganizowanym przez magazyn "Zy”. W czasie kilku następnych miesięcy spora liczba wydawnictw grupy zaczęła osiągać sukcesy na listach Oriconu: singiel, Crimson Tear, który trafił do sklepów 5 marca, znalazł się na drugim miejscu w tygodniowym notowaniu indies, wydana w czerwcu składanka ”SADIE” ~UNDEAD13 + 2~ zajęła szóstą pozycję na liście, a singiel Grieving the dead soul, który pojawił się w następnym miesiącu, dotarł na sam szczyt. Grupa zakończyła rok singlem Ice Romancer, a także 31 grudnia wzięła udział w wielkiej imprezie visual kei Over the Edge w C.C. Lemon Hall.

2009 rok przyniósł następny album, wydany 25 lutego MASTER OF ROMANCE, po którym wyszło trzecie DVD, Grieving the dead soul at AKASAKA BLITZ 20081005. W tym miesiącu również rozpoczęła się intensywna trasa SPRING ONE MAN TOUR 2009 “MASTER OF ROMANCE”, która zakończyła się 2 maja w Shibuyi. DVD z nagraniem finałowego koncertu, zatytułowane「MASTER OF ROMANCE」 at SHIBUYA-AX 20090502, ukazało się 28 października. 15 czerwca zespół wydał ósmy maksisingiel, Kagerou. Piosenka ukazała się już wcześniej na albumie MASTER OF ROMANCE, ale tym razem dodano do niej PV.

W sierpniu Sadie wystąpili z takimi zespołami, jak D, Merry i MUCC na Fool’s Fest 09 -midsummer dream- w Tokio. Niedługo potem wzięli udział w V-ROCK Festival ‘09, który miał miejsce 24 i 25 października. Natomiast w grudniu wyszedł dziewiąty już maksisingiel, Gain.

W międzyczasie gitarzysta Mizuki podjął współpracę ze znanymi muzykami - Kenzo z ayabie, dunchem z jealkb, Hiroto z Alice Nine i Tatsurou z MUCCa - tworząc tym samym specjalny projekt karasu. Zespół ten wydał 27 stycznia swój pierwszy singiel, LASTICA.

Rok 2010 przyniósł nowy singiel, zatytułowany Dress. W ramach jego promocji zespół wyruszył na początku maja w solową trasę koncertową po kraju, nazwaną tour2010 [DRESS OF SKIN]. W jej ramach odbędzie się trzynaście koncertów, w tym największy w dotychczasowej historii Sadie solowy występ w Shibuya C.C. Lemon Hall (11 czerwca). Nagranie z tego koncertu zostanie zamieszone na koncertowym DVD, które pojawi się w październiku. W tym samym czasie co Dress wydany został także album z kolekcją singli, zatytułowany po prostu SINGLES. Zawiera dziesięć utworów, a wszystkie znajdujące się na nim piosenki zostały nagrane na nowo.

Koniec roku również wyglądał pracowicie. Zespół zapowiedział wydanie trzech singli: Kuraimoa, toge -toge- oraz Juggernaut. Dwa ostatnie zostały wykorzystane w seriach anime: "Togainu no chi" i "Mazinkaizer SKL".

Pierwszym wydawnictwem zespołu w 2011 roku był pełny album COLD BLOOD, którego premiera miała miejsce w marcu. Trafił on nawet na pierwsze miejsce notowania Oriconu dla albumów indies. W lipcu zespół zadebiutował zagranicą, występując na amerykańskim konwencie mangi i anime, AM2. W tym samym miesiącu miał też miejsce koncert z okazji szóstej rocznicy powstania grupy, zatytułowany DEADLY BIRTHDAY. We wrześniu ukazała się składanka V-ROCK DISNEY, na którą Sadie nagrało świetny cover piosenki This is Halloween z filmu "Miasteczko Halloween". Wkrótce też pojawił się kolejny mini-album, Rosario, a zespół ruszył w promującą go trasę Gather, the Pain of Rosario. Rok zamknęło wydanie wspomnianego już rocznicowego koncertu na DVD.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

tekstowo.pl
2 017 355 tekstów, 18 317 poszukiwanych i 457 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności