tekstowo.pl
1 696 159 tekstów w serwisie, 17 498 poszukiwanych i 907 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Regina Spektor
Fanów: 20
Zobacz teksty piosenek >
regina_spektor_1
O wykonawcy Płyty

Regina Spektor (ros. Регина Спектор), urodzona 18 lutego 1980 w Moskwie amerykańska piosenkarka, autorka piosenek i pianistka. Jej muzyka jest kategoryzowana do środowiska anti-folk, skoncentrowanego w nowojorskim East Village. Spektor pochodzi z muzykalnej rodziny, jej ojciec, fotograf, był skrzypkiem, a matka była profesorem muzyki w rosyjskim konserwatorium (obecnie uczy w publicznej szkole podstawowej w Mount Vernon, Nowy Jork). Rodzina opuściła Związek Radziecki w 1989 r., kiedy w czasie pierestrojki rosyjscy Żydzi mieli prawo do legalnej emigracji. Najpierw udali się do Austrii, dalej do Włoch, w końcu osiedlili się w Bronksie w Nowym Jorku. W Rosji Regina Spektor od 6. roku życia uczyła się gry na pianinie. W czasie swego dzieciństwa fascynowały ją nielegalne nagrania zachodnich grup, np. The Beatles czy Queen, które ojciec Reginy sprowadzał z Zachodu. W 2001 Regina Spektor nagrała własnym sumptem debiutancki album 11:11. Mimo młodego wieku zadziwia na nim muzyczną dojrzałością i niebywałą odwagą. Instrumentarium ograniczone jest do minimum. Raz śpiewa tylko z fortepianem, innym razem towarzyszy jej kontrabas, w utworze „I Want to Sing” jedynym dźwiękiem jest jej głos. Spektor stroni od muzyki pop i jest zdecydowanie bardziej wysublimowana. W jej utworach słychać inteligentne nawiązania do różnych stylów i konwencji, a nawet piosenek Marilyn Monroe, jak i żarty muzyczne czy głosowe. Artystka szukała swojej szansy, grywając w każdym możliwym miejscu. W końcu zwrócił na nią uwagę Alan Bezozi, perkusista grupy They Might Be Giants. Przedstawił młodą pianistkę Gordonowi Raphaelowi, producentowi The Strokes, który wynegocjował dla niej kontrakt z wytwórnią Sire. Trzy lata po debiucie ukazał się album o wiele mówiącym tytule Soviet Kitsch. Promował go przebojowy singel ‘Us’ z nieco bajkową linią melodyczną, podpartą fortepianem i kwartetem smyczkowym. 13 czerwca 2006 wydała album pt. Begin to Hope. Album ten otwiera niewątpliwy przebój ‘Fidelity’. W drugiej części Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, jej utwór ‘The Call’ został użyty pod koniec filmu i szybko zyskał miliony wielbicieli na całym świecie. 23 czerwca 2009 światło dzienne ujrzała kolejna płyta Reginy pt. Far. Krążek promował singiel ‘Laughing With’.

[[żródło - last.fm]]

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

Komentarze (2):

marta10p
marta10p 18 października 2014 21:46
(0) + -
Reginę poznałam za sprawą filmu "500 days of Summer" i zauroczył mnie jej głos. Piosenka "Us" była tą moja pierwszą i sprawiła wrażenie chaotycznej, każda zwrotka śpiewana jakby innym tonem, potrafi śpiewać nisko i wysoko, a nie każdemu to wychodzi, dlatego jej brzmienie jak i twórczość wydaje mi się interesująca. To nie jest coś jak rutyna na najpopularniejszych stacjach radiowych. Podziwiam ją za całokształt - talent, teksty piosenek i wyróżniające się, nie raz dziwne, ale oryginalne teledyski.
Dodam jeszcze, że od dwóch dni nie mogę się powstrzymać od niesłuchania jej i jeden z krążków właśnie dzisiaj zamówiłam. (:

blackbord
Blackbord 30 kwietnia 2014 18:52
(+2) + -
Jak ja kocham Jej muzykę... Tego nie da się wyrazić słowami.

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności