2 228 073 tekstów, 22 698 poszukiwanych i 295 oczekujących
Ramona Rey
ramona_rey

Ramona Rey, właściwie Katarzyna Alina Okońska (ur. 30 sierpnia 1983 w Gryficach) – polska wokalistka muzyki pop i klubowej.
Ramona Rey pochodzi z Gryfic. Tam skończyła liceum i założyła swój pierwszy zespół, z którym zagrała kilka koncertów. W roku 2002 śpiewała i tańczyła w musicalu pokazywanym na antenie TVN Kwiaty we włosach. Przełomem było poznanie Igora Czerniawskiego, twórcy takich projektów jak np. Aya RL, występującego też pod pseudonimami Giro Arana i lub Tel Arana. Wspólnie z muzykiem Ramona rozpoczęła pracę nad debiutancką płytą. Zapowiedzią albumu był pierwszy singel piosenkarki, zatytułowany "Zanim słońce wstanie", z czerwca 2005. Motyw utworu wykorzystano w reklamie wody mineralnej Żywiec-Zdrój. Teledysk, którego reżyserią zajął się Łukasz Kośmicki, nominowano w dwóch kategoriach na festiwalu Yach Film[1][2]. W nagraniu gościnnie wystąpił piosenkarz Sztyku.

Rok później pojawił się drugi singel, "Pięknie jest", do którego teledysk emitowany był m.in. w Viva Polska i 4fun.tv. W czasie promocji tego przeboju na półkach sklepowych pojawiła się debiutancka płyta Ramony Rey o tytule takim samym, jak pseudonim wokalistki: Ramona Rey. Trzecim utworem i teledyskiem promującym album została piosenka "Jak to widzisz". Utwór ten został motywem przewodnim filmu Południe-Północ. Ramona Rey została zaproszona przez Pawła Kukiza do udziału w koncercie na Festiwalu w Jarocinie - w sierpniu 2006. Rok później wzięła udział w projekcie muzycznym Yugopolis (na płycie Słoneczna strona miasta wykonała utwór pt. "Ominęło mnie").
Ramona Rey, 2008

W 2008 roku Ramona gościnnie pojawiła się w piosence "Zły on" Waterpistols & Daisy. Wystąpiła również w teledysku do tego utworu. W tym samym roku ukazał się pierwszy singel z następnego albumu - "Skarb". Premiera teledysku do tego utworu odbyła się 27 kwietnia na oficjalnym kanale YouTube artystki. Klip został nominowany do nagrody Yach Film w kategoriach: Grand Prix i najlepsze zdjęcia. Zwyciężył w drugiej kategorii. Kolejnym singlem została piosenka "Znajdź i weź". Utwór został wydany także na składance promującej film Kochaj i tańcz. Premiera teledysku do drugiego singla odbyła się jeszcze w grudniu 2008. 19 stycznia 2009 odbyła się premiera drugiej płyty wokalistki Ramona Rey 2, która pierwotnie miała zostać wydana jesienią 2008. Album spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno fanów jak i krytyków. W kwietniu 2009 Ramona została nominowana w plebiscycie Superjedynki w kategorii Płyta Roku. W maju wystąpiła w programie Hit Generator, z piosenką "Obietnica", typując ją na trzeci singiel. W sierpniu utwór zakwalifikował się do pierwszej dziesiątki (spośród 695 zgłoszonych piosenek) Vena Festival. We wrześniu wysunął się na prowadzenie, ostatecznie wygrywając nagrodę publiczności. Wtedy też artystka została nominowana do nagrody festiwalu Yach Film, w kategorii Kreacja Aktorska, za teledysk do singla "Znajdź i weź". W 2009 wraz z Akonem, Keri Hilson i szesnastoma piosenkarzami z różnych krajów świata, nagrała utwór "Oh Africa", skomponowany specjalnie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010. Piosenka została wykorzystana w kampanii reklamowej Pepsi z 2010. W ramach międzynarodowej akcji charytatywnej organizowanej przez tę markę, dochód ze sprzedaży singla ma być przeznaczony na pomoc ubogiej młodzieży w Afryce. W lipcu 2010 roku odbyła się premiera teledysku do singla "Lubię cię" za który w sierpniu artystka otrzymała nominację do nagrody "Yach Film" w kategorii kreacja aktorska.

1. Ramona Rey (2006)

2. Ramona Rey 2 (2009)

3. Ramona Rey 3 (2011)

tekstowo.pl
2 228 073 tekstów, 22 698 poszukiwanych i 295 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności