1 733 103 tekstów, 18 205 poszukiwanych i 963 oczekujących
Rag'n'Bone Man
rag_n_bone_man

Rag'n'Bone Man (Rory Graham) urodził się 29 stycznia 1985r. w Uckfield w Anglii. Graham uczęszczał do Uckfield Community Technology College. W wieku 15 lat, rapował z zespołem drum&bass, używając pseudonimu Rag'n'Bonez, który zainspirowany został sitcomem "Steptoe and Son". Gdy przeprowadził się do Brighton, jego przyjaciel Gi3mo utworzył Rum Committee, do którego Rory został zaproszony. Zaczął występować w Slip-jam B, gdzie poznał wielu ludzi, którzy pomogli mu w jego późniejszej karierze muzycznej. Po kilku latach zespół wydał album za pośrednictwem Bandcamp. W wieku 19 lat, zachęcony przez ojca, Graham śpiewał blues w lokalnym pubie. We własnym zakresie wydał EP "Blues Town".
Około 2011r. Graham rozpoczął współpracę z brytyjską wytwórnią hiphopową High Focus, wydając za ich pośrednictwem nagrania takie jak "Dog'n'Bone" EP wspólnie z producentem Leaf Dog. Niedługo potem artysta rozpoczął współpracę z producentem Markiem Crew. W 2013r. podpisał umowę z Warner Chappel.
W 2014r. we współpracy z Markiem Crew wydał EP "Wolves" za pośrednictwem Best Laid Plans Records. Minialbum zawiera 9 utworów, w tym także z Vincem Staplesem, Kate Tempest, Sting Of The Dump.
W 2015r. wydane zostało EP "Disfigured" (również za pośrednictwem BLPR). Singiel "Bitter End" znalazł się na playliście pierwszej stacji radia BBC "In New Music We Trust".
Pierwszy hit Rag'n'Bone Mana "Human" został wydany za pośrednictwem Columbia Records w czerwcu 2016r. Znalazł się na szczycie list przebojów w Austrii, Niemczech, Belgii i Szwajcarii i pokryło się złotem także we Włoszech, Szwecji i Holandii. Na marzec 2017r. planowana jest premiera jego debiutanckiej płyty "Human".
W grudniu 2016r. Rag'n'Bone Man wygrał the Brits Critics' Choice Award 2017. Został także nominowany do Brit Awards w kategorii British Breakthrough Act.
W Polsce po raz pierwszy pojawi się 2 kwietnia 2017r. w warszawskim klubie Proxima.

(zaadaptowano z anglojęzycznej Wikipedii)

1. Bluestown [EP] (2012)

2. Wolves [EP] (2014)

3. Disfigured [EP] (2015)

4. Human (2017)

tekstowo.pl
1 733 103 tekstów, 18 205 poszukiwanych i 963 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności