tekstowo.pl
1 666 694 tekstów w serwisie, 17 254 poszukiwanych i 659 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Poparzeni Kawą Trzy
Fanów: 30
Zobacz teksty piosenek >
poparzeni_kawa_trzy
O wykonawcy Płyty

Polski zespół rockowy założony w 2005 roku, złożony z dziennikarzy. W zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta – brata bliźniaka Jarosława Kreta – prezentera telewizyjnego.

Zafascynowani legendarną undergroundową grupą Leningrad, przez rok, dwa wykonywali tylko jej kawałki - po rosyjsku. Potem zaczęli tworzyć własne utwory. Nikt jednak nie czuł się poetą i nie rwał się do pisania tekstów. Ostatecznie proponują mieszkankę ska, rocka, punku i swingu okraszoną tekstami Rafała Bryndala, który de facto nie jest członkiem zespołu.

Zespół został założony w 2005 roku na konferencjach prasowych w Sejmie. W 2010 wydali swoją pierwszą płytę zatytułowaną Musculus Cremaster (łac. mięsień dźwigacz jądra). W 2012 roku zespół startował w konkursie na polski przebój Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Ich piosenka zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki.

Ich występ zapowiadali zgodnie (choć oddzielnie) Zbigniew Ziobro (PiS), Ryszard Kalisz (SLD), Stefan Niesiołowski (PO), Renata Beger (Samoobrona) i Wojciech Wierzejski (LPR).

Skład:
Roman Osica (RMF FM) – wokal, saksofon
Krzysztof Zasada (RMF FM) – gitara, wokal
Marian Hilla (Eska Rock) – saksofon tenorowy, wokal
Wojciech Jagielski (Radio Zet) – perkusja
Mariusz Gierszewski (Radio Zet) – gitara basowa
Krzysztof Tomaszewski – trąbka
Jacek Kret – puzon

1. Musculus Cremaster (2011)

2. Wezmę Cię (2013)

Komentarze (0):

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności