1 898 426 tekstów, 17 688 poszukiwanych i 464 oczekujących
Paweł Stasiak
pawel_stasiak

Paweł Stasiak (ur. 19 listopada 1967 w Łodzi) - piosenkarz, członek zespołu Papa Dance.

Absolwent X Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie, uczył się tańca w Państwowej Szkole Baletowej w Warszawie, a w 1990 roku zdobył dyplom Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Ukończył także studia na Wydziale Produkcji Telewizyjnej i Filmowej PWSFTviT w Łodzi.

W dzieciństwie był członkiem zespołu taneczno-wokalnego "Gawęda". W latach 1983-1985 był prezenterem muzycznym w Rozgłośnia Harcerska, współpracował także przy tworzeniu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia W 1986 roku został wokalistą zespołu Papa Dance, w którym wcześniej śpiewał w chórkach.

Po rozpadzie zespołu rozpoczął samodzielną karierę muzyczną pod pseudonimem Mr. Dance. Nagrał płyty: Mr. Dance (za którą w 1992 r. otrzymał "Złotą płytę"), Pozdrowienia dla Papa Dance oraz Życzenia. Występował także z "Dyskoteką Pana Jacka". W 1996 roku przerwał działalność na scenie muzycznej, pracował jako kierownik produkcji, był także właścicielem agencji statystów wraz z Barbarą Markiewicz Muzyka.

Po reaktywacji grupy w 2003 roku, ponownie został jej wokalistą. Zespół zmienił jednak nazwę z Papa Dance na Papa D.

W sierpniu 2010 brał udział w festiwalu w Bydgoszczy, podczas którego zaprezentował solowy singiel "Ocean codzienności". Teraz nagrywa solową płytę.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

tekstowo.pl
1 898 426 tekstów, 17 688 poszukiwanych i 464 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności