1 968 253 tekstów, 18 025 poszukiwanych i 340 oczekujących
Paris Jackson
paris_jackson

Paris-Michael Katherine Jackson (ur. 3 kwietnia 1998 r. w Los Angeles) - amerykańska modelka, aktorka i wokalistka. Jest córką Michaela Jacksona i Debbie Rowe oraz siostrą Prince'a Michaela Jacksona i Prince'a Michaela Jacksona II (nazywanego "Blanketem"). Jej rodzicami chrzestnymi są Elizabeth Taylor i Macaulay Culkin.

Paris uważa się za osobę czarnoskórą, wychowaną i "zanurzoną" w kulturze afroamerykańskiej przez ojca. Za jej wyjątkowo niebieski kolor oczu rzekomo odpowiada rzadka choroba genetyczna, nazwana zespołem Waardenburga. Wśród objawów są: plamy bielacze na skórze, przebarwienia tęczówki oraz możliwy niedosłuch.

Na temat jej życia prywatnego było wiele spekulacji - jak np. że jest biseksualna. Sama Paris wypowiedziała się: "Po prostu kocham ludzi".

Przez dłuższy czas było o niej głośno w mediach ze względu na uzależnienie od narkotyków i problemy rodzinne oraz psychiczne (depresja, próby samobójcze), których powodem według Paris była śmierć ukochanego Taty. Dlatego też wysłano ją do szkoły terapeutycznej w Utah, w której spędziła dwa lata i która wprawdzie pomogła jej wyjść na prostą, ale za to była źródłem kolejnych problemów. Te wyszły na jaw po premierze filmu dokumentalnego Paris Hilton "This Is Paris", w którym Hilton opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z uczęszczaniem do tej placówki (wielokrotnie podejrzewano, że stosuje się tam przemoc psychiczną i fizyczną wobec uczniów). Jackson zamieściła wpis na Instagramie: "Jako osoba, która będąc nastolatką, przez dwa lata była w szkole "modyfikującej zachowanie", i przez to zdiagnozowano u niej zespół stresu pourazowego, a także wciąż ma kłopoty z zaufaniem i koszmarami sennymi, stoję z @ParisHilton i wszystkimi, którzy przeżyli taką traumę (...)"

Choć od małego sporadycznie pojawiała się w telewizji, Paris zaczęła stawiać pierwsze poważniejsze kroki w show-biznesie w 2017 r. Wtedy też pojawiła się na okładce magazynu "Rolling Stone" i podpisała kontrakt z agencją modelek IMG Models. Od tamtej pory zagrała kilka drobnych ról w serialach i teledyskach (np. do "Rescue Me" zespołu 30 Seconds To Mars). Wydaje się jednak, że bliższa jest jej muzyka niż aktorstwo. Razem z Gabrrielem Glenn'em tworzy duet The Soundflowers, który ma na koncie jeden mini-album, wydany w 2020. Podpisała także kontrakt z wytwórnią Republic Records, pod której szyldem ukazała się autorska piosenka Paris "Let Down" - prawdopodobnie jest to część jakiegoś większego projektu/albumu.

1. The Soundflowers EP (jako część duetu The Soundflowers) (2020)

2. wilted (2020)

Komentarze (0):

tekstowo.pl
1 968 253 tekstów, 18 025 poszukiwanych i 340 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności