2 040 922 tekstów, 18 426 poszukiwanych i 481 oczekujących
Paolo Nutini
paolo_nutini

Paolo Nutini (ur. 9 stycznia 1987 w Paisley) to szkocki piosenkarz i autor tekstów. Jego ojciec ma włoskie korzenie, a jego matka jest pochodzącą z Glasgow Szkotką.

Kariera muzyczna

Edukacja muzyczna Paola zaczęła się od jego ojca, który zapoznał go ze szkockimi ludowymi piosenkami w różnych stylach. On był wielkim miłośnikiem muzyki. - powiedział Nutini. - Uwielbiał pianino, interesował się operą. To bardzo zachęcało mnie do śpiewania. Zawsze chciał mieć kogoś w rodzinie, kto będzie tworzył muzykę stamtąd, gdzie on mieszka. Wiem, że jest ze mnie dumny.
Kiedy Paolo miał 16 lat założył swój zespół. Potem przeprowadził się do Londynu i zaczął grać w pubach.

Jego głos sprawił, że tuż po 18. urodzinach Atlantic Records zaproponowało mu nagranie własnej płyty. Owocem tej współpracy jest album These Streets, wyprodukowany przez Kena Nelsona w 2006 roku, pełen ballad przeplatanych rockowymi, surowymi fragmentami i bluesowym wokalem. Większość utworów (w tym Rewind i Jenny Don't Be Hasty), jest inspirowana burzliwymi związkami z dziewczynami. Wspomniana Jenny... jest autentyczną, biograficzną historią związku ze starszą kobietą.

W pierwszym tygodniu sprzedaży jego album dotarł na 3. miejsce listy najchętniej kupowanych płyt z liczbą ponad 35 tys. sprzedanych sztuk. These Streets został wybrany albumem tygodnia w BBC Radio 1. Podczas występu w BBC w Sylwestra 2006, Paolo wypił za dużo alkoholu, zaśpiewał niewyraźnie słowa Jenny Don't Be Hasty, zapomniał refrenu, a następnie spadł ze sceny. Dzięki temu wypadkowi sprzedaż płyty zwiększyła się o 43%%%%.

Nutini o swoim albumie: To jakby pamiętnik z moich 3 ostatnich lat spędzonych w Londynie. Znajdziemy tam romantyczne kawałki, np. o starszej dziewczynie. Ona miała 23 lata, ja jej powiedziałem że mam 22 – i uwierzyła mi. Faktycznie miałem wtedy 18 lat. (...) Lubię myśleć, że ludzie słuchający mojej muzyki myślą, że jest wartościowa.

1. These Streets (2006)

2. Sunny Side Up (2009)

3. Caustic Love (2014)

Komentarze (2):

roue 24 października 2014 01:19
(-1)
@Yasi: to chyba lepiej. moim zdaniem. gdzie większe zainteresowanie tam zawsze ktoś kto próbuje go wypromować i zrobić z niego celebrytę, a nie artystę.

Pokaż powiązany komentarz ↓

Yasi 24 października 2012 17:43
(+2)
Szkoda, że tak mało osób go zna i słucha :(

tekstowo.pl
2 040 922 tekstów, 18 426 poszukiwanych i 481 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności