1 946 534 tekstów, 17 894 poszukiwanych i 277 oczekujących
One Direction
one_direction

Boysband One Direction to kolejny przykład na to, że gigantyczne muzyczne show mogą stać się początkiem wielkich karier.

Niall Horan, Liam Payne, Harry Styles, Louis Tomlinson i Zayn Malik zgłosili się do siódmej brytyjskiej edycji programu ‘X Factor’ w roku 2010 bezskutecznie próbując swoich sił jako soliści, jurorzy postanowili jednak dać im szansę na udział w programie tworząc z nich zespół, który trafił pod mentorskie skrzydła najbardziej surowego z jurorów Simona Cowell'a. Ostatecznie młodzieńcy zakończyli swoją przygodę z programem docierając do ścisłego finału, w którym zajęli trzecie miejsce.

Debiutancki singiel One Direction "What Makes You Beautiful" został wydany 11 sierpnia 2011 roku. Singiel zadebiutował na UK Singles Chart jako numer pierwszy 18 września 2011 roku i stał się najszybciej sprzedającym się singlem roku ze sprzedanymi 153 965 kopiami. Ich drugi singiel "Gotta Be You" wyszedł 13 listopada 2011 roku i zajął miejsce trzecie. Debiutancki album "Up All Night" miał premierę 21 listopada. Album ten stał się najszybciej sprzedającym się albumem na UK Albums Chart w 2011 roku.

Druga w karierze płyta One Direction ukazała się w listopadzie 2012 roku. "Take Me Home" - jest efektem współpracy chłopaków z czołówką najlepszych producentów i autorów piosenek na świecie. Przy krążku udzielali się Dr Luke (Katy Perry, Ke$ha, Avril), Shellback (Marron 5) i Toby Gad (Beyonce). To kolejny, naszpikowany hitami album, który długo gościł na listach przebojów pod każdą szerokością i długością geograficzną.

Albumy "Up All Night" oraz "Take Me Home", łącz­nie na świe­cie sprze­da­ły się w ponad 30 mi­lio­nach eg­zem­pla­rzy. Ze­spół zdo­był licz­ne na­gro­dy mu­zycz­ne, w tym dwie pre­sti­żo­we BRIT Award, 3 na­gro­dy MTV EMA, 3 MTV Video Music Awards i 3 Bil­l­bo­ard Music Awards. Mu­zycz­ny do­ku­ment o for­ma­cji w week­end otwar­cia w USA za­ro­bił 17 mi­lio­nów do­la­rów.

Trzeci studyjny album One Direction zatytułowany "Midnight Memories" trafił do sklepów 25 listopada, natomiast jeszcze w poniedziałek, 18 listopada, odnotowano obecność albumu na nielegalnych torrentach. O tym, że płyta "Midnight Memories" trafiła wcześniej do fanów dowiedzieliśmy się z Twittera i Facebooka. Na albumie One Direction znalazło się 14 premierowych kompozycji, w tym singlowe "Best Song Ever" i "Story Of My Life". Do sprzedaży trafiła także rozszerzona wersja płyty z czterema dodatkowymi utworami. W pierwszym tygodniu po premierze krążek rozszedł się w Wielkiej Brytanii nakładzie 237 tysięcy egzemplarzy. Płyta boysbandu oczywiście wylądowała na szczycie zestawienia najpopularniejszych albumów na Wyspach. Na płycie znalazł się wielki przebój One Direction – "Best Song Ever", który otrzymał nagrodę "Przebój lata" podczas gali MTV Video Music Award 2013.

17 listopada 2014 premierę miał czwarty album One Direction zatytułowany "Four". Singlami albumu zostały "Steal My Girl" oraz "Night Changes"
Trasą promującą album była "On The Road Again"

25 marca 2015 r. Zayn Malik oficjalnie opuścił zespół, wcześniej przerywając trasę po Azji i rozpoczynając solową karierę. 31 marca ukazało się demo jego piosenki wraz z Naughty Boy'em "I Won't Mind"

13 listopada 2015 r. miała premierę piąta płyta One Direction zatytułowana "Made In The A.M.". Singlami promującymi płytę były "Drag Me Down" i "Perfect". Użytkownicy takich mediów jak np. Spotify, mogli przedpremierowo usłyszeć piosenkę "Infinity". Wersja "Deluxe" posiada 4 dodatkowe utwory tj. Temporary Fix, Walking In The Wind, Wolves, A.M..

Chłopcy wzięli oficjalną przerwę w grudniu 2016 roku i zaangażowali się w projekty solowe.

Oficjalna strona:
http://www.onedirectionmusic.com/

1. Up All Night (2011)

2. Take Me Home (2012)

3. Midnight Memories (2013)

4. Four (2014)

5. Made In The A.M (2015)

Komentarze (2890):

Popandrockit 27 kwietnia 2015 19:46
(0)
@Sinisa @WonderYears: http://screenshooter.net/102443284/hvoxthp billboard ma rację, ludzie totalnie nie znają twórczości 1D od 2013 i wielkich zmian w zespole, zły dobór singli niestety x

Pokaż powiązany komentarz ↓

Popandrockit 27 kwietnia 2015 19:28
(+2)
@WonderYears: przecież to jest konto marnego trolla z faceboka, bezbek na poziomie kwejka

Pokaż powiązany komentarz ↓

Popandrockit 27 kwietnia 2015 19:25
(+1)
@Sinisa: i nie mów, że nie słychać zmiany w brzmieniu i w tekstach u Beatlesach na ich pierwszych płytach i tych nowszych lmao

Pokaż powiązany komentarz ↓

Popandrockit 27 kwietnia 2015 19:24
(+1)
@WonderYears: pieski szczekają, a nie znają nawet twórczości, to tak jakby budowniczy kłócił się z chirurgiem, który z nich lepiej przeprowadzi operację, wyje

Pokaż powiązany komentarz ↓

Popandrockit 27 kwietnia 2015 19:21
(+4)
@Sinisa: o ile kojarzę to The Beatles na początku swojej działalności rocka nie grali, bardziej pop-rocka lmao

Pokaż powiązany komentarz ↓

Popandrockit 27 kwietnia 2015 19:21
(+2)
@WonderYears: tylko, że w 1D wysokim wokalem jest Louis, o ile kojarzę reszta jak to nazwałaś nie "piszczy". Chociaż wysokie wokale typu Justin Timberlake, Jackson czy Levine są bardzo fajne. Masz jakieś stare info, bo 2 ostatnie albumy były pisane samodzielnie. 5 jest obecnie w produkcji i również oni piszą. Żegnam i pozdrawiam.

Pokaż powiązany komentarz ↓

WonderYears 21 kwietnia 2015 21:17
(+4)
@MujDawidek2005: Tnij się, nikt nie będzie tęsknił.

Pokaż powiązany komentarz ↓

ktoska13 20 kwietnia 2015 20:03
(-7)
Zayyynnnnn...
Wróć...

NiallerandHazza 15 kwietnia 2015 18:56
(-2)
Kocham ich<3

Sinisa 05 kwietnia 2015 00:55
(+6)
@Popandrockit
Widzę że Beatlesów znasz tak dobrze jak ja kota mojego sąsiada (mój sąsiad nie ma kota). "Największa komercja w historii świata". W sumie to nie wina Lennona i McCartneya, że cokolwiek by nie napisali stawało się hitem (nawet największe "śmieci" oddane artystom pokroju Billy'ego J. Kramera). Sprzedawali się dobrze, to i inni chcieli na nich zarobić. "Ukrywali dzieci i rodziny". Bez przesady. Zrobił to jedynie Lennon na początku kariery zespołu. "Przez krytyków uważany za pierwszy wielki boysband", jak również za jeden z najważniejszych zespołów rockowych w historii. Po prostu pewnego dnia zmęczyli się byciem słodkimi chłopcami z fryzurami mop-top, i bam!, nagrali Revolvera, a potem znowu bam!, i nagrali Sgt. Pepper'a itd. "Bali się utraty fanek" przez fanki przestali koncertować; z resztą, wcale się nie bali - menedżer kazał Lennonowi nic nie mówić o jego żonie w mediach. "95% ich fanek to były kobiety", a pozostałe to zapewne obojniaki ;) w sumie 100% np. posłanek to kobiety. Dobra, do rzeczy. Fakt, większość ich fanów to dziewczyny, ale patrząc na nagrania z ich koncertów widać sporo chłopaków. Żeńska część publiczności była po prostu głośniejsza. "Paul i John często ze sobą spali". Że co? Jedyny podobny incydent to wyjazd Lennona z menedżerem Beatlesów (który był gejem) na wspólne wakacje. Co się tam wydarzyło, obaj panowie zabrali do grobów. "Pop wyparł rock i metal". Nieprawda. Rock nigdy nie został przez nikogo wyparty, i nigdy nie zostanie. Jeśli ktoś uważa, że cała najlepsza muzyka rockowa została nagrana, mówię mu wprost: mylisz się. Jeszcze powstaną piosenki wielkich rockowych zespołów, które za 50 lat będzie się wspominać z nostalgią.

tekstowo.pl
1 946 534 tekstów, 17 894 poszukiwanych i 277 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności