tekstowo.pl
1 512 467 tekstów w serwisie, 14 733 poszukiwanych i 742 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Muse
Fanów: 2415
Zobacz teksty piosenek >
muse
O wykonawcy Płyty

Muse są największymi brytyjskimi heretykami rocka nowego stulecia. Kiedy pod koniec lat 90 po raz pierwszy rzucili obcy i zarazem pobudzający cień na muzyczny krajobraz, kulturowi ortodoksi nie byli zainteresowani odważną, ambitną, grającą ciężki, neoklasyczny metal-core-punk grupą, z przedwcześnie dojrzałym 22-letnim wokalistą o wysokim głosie, który najwyraźniej spadł tu z odległej galaktyki. Ich przedostatni album "The Resistance" wspiął się na szczyty list przebojów aż w 19 krajach i sprzedał się w łącznej ilości 2,8 mln egzemplarzy.

Zespół powstał w 1994 roku w Teignmouth w Devon, założyli go trzej przyjaciele, znudzeni spokojnym życiem na prowincji: Matthew Bellamy (gitara, wokal), Christopher Wolstenholme (bas) i Dominic Howard (perkusja). Swój pierwszy zespół, Gothic Plague, założyli jako 13-latkowie, następnie nazwy zmieniały się na Fixed Penalty i Rocket Baby Dolls, aby w 1997 roku pozostać przy Muse.

Zespół zadziwia krytykę niesamowitym brzmieniem, różnorodnością utworów i doborem instrumentów. Łączy rock alternatywny, rock progresywny, muzykę klasyczną i elektronikę, określając nowy podgatunek.

Muse pojawili się w Polsce czterokrotnie - 30 czerwca 2007 roku na Heineken Open’er Festival w Gdyni, 21 sierpnia 2010 roku na Coke Live Music Festival w Krakowie, 23 listopada 2012 roku na Atlas Arenie w Łodzi i w 2015 na Orange Warsaw Festival.

Pierwsze EP i Showbiz (1998-2000)

Po kilku latach zyskiwania fanów w Londynie zespół zagrał pierwsze koncerty właśnie tam, oraz w Manchesterze. Miał również znaczące spotkanie z Dennisem Smithem, właścicielem Sawmills, studia nagrań w przerobionym wodnym młynie w angielskiej Kornwalii.
To spotkanie doprowadziło do powstania pierwszych prawdziwych nagrań oraz wydania EP Muse, którego okładka została zaprojektowana przez perkusistę, Howarda, w Sawmills pod wytwórnią Dangerous. Ich drugie EP, Muscle Museum, zdobyło uznanie wpływowego brytyjskiego dziennikarza muzycznego Steve'a Lamacqa oraz cotygodniowego brytyjskiego wydawnictwa muzycznego NME. Niedługo potem Dennis Smith specjalnie dla Muse założył wytwórnię Taste Media (zespół pozostawał pod jej skrzydłami w czasie tworzenia pierwszych trzech albumów). Dzięki temu mógł na początkowych etapach kariery zachować swoje indywidualne brzmienie.
Pomimo sukcesu, jaki odniosło drugie EP grupy, brytyjskie kompanie płytowe nie były chętne do jej wsparcia, zarzucano jej także – jak wielu ich rówieśnikom – zbytnie zbliżanie się do brzmienia Radiohead. Za to wytwórnie amerykańskie chętnie widziały zespół na swoich przesłuchaniach, co wreszcie zaowocowało podpisaniem kontraktu z Maverick Records 24 grudnia 1998 roku. Po powrocie z USA, Taste Media zawarła w imieniu Muse umowy z wytwórniami w Europie i Australii, pozwalając im sprawować kontrolę nad karierą zespołu w poszczególnych krajach. John Leckie, producent wpływowego albumu Radiohead The Bends, który współpracował też z The Stone Roses, "Weird Al" Yankovicem oraz The Verve, miał wyprodukować pierwszy album zespołu, Showbiz. Odzwierciedlił on agresywny styl grupy, zaś teksty nawiązywały do przeciwieństw napotkanych podczas prób "wypłynięcia" w Teignmouth.
Wkrótce po ukazaniu się albumu zespół ruszył w trasę po USA, supportując Foo Fighters oraz Red Hot Chili Peppers. W latach 1999 i 2000 trio wystąpiło na wielu europejskich festiwalach oraz koncertowało w Australii, gromadząc pokaźną rzeszę fanów, przede wszystkim we Francji.

Origin of Symmetry i Hullabaloo (2001-2002)

Drugi album Muse, Origin of Symmetry, ponownie wyprodukowany przez Leckiego, zrodził cięższe, mroczniejsze rockowe brzmienie z basem Wolstenholme'a niejednokrotnie przesterowanym bądź syntezowanym; pojawiły się też utwory takie jak "Space Dementia", w których zastosowano więcej technik gry zaczerpniętych z muzyki poważnej.
Grupa eksperymentowała z nietypową instrumentalizacją, używając np. organów kościelnych, melotronu i rozszerzonego zestawu perkusyjnego. Na płycie znalazło się więcej wysokich partii wokalnych Bellamy'ego, motywów gitarowych zagranych techniką arpeggio oraz charakterystycznego brzmienia fortepianu, zainspirowanego muzyką okresu romantyzmu (przede wszystkim kompozytorów rosyjskich, takich jak Rachmaninow i Czajkowski). Warte zauważenia są też wpływy minimalistów takich jak Philip Glass. Bellamy wśród inspirujących go gitarzystów wymienia między innymi Jimiego Hendriksa oraz Toma Morello (Audioslave, Rage Against the Machine), wpływy te są też zauważalne w riffach na Origin of Symmetry i użyciu przez Bellamy'ego efektu typu pitch w jego solówkach gitarowych[6]. Album zawiera także cover utworu autorstwa Anthony'ego Newleya i Leslie Bricusse'a – "Feeling Good". "Origin..." został przez Neha Nimmaguddę określony jako "elektryzująca podróż poprzez ruiny post-apokaliptycznego świata, wzbogacona dźwiękowymi elementami równoczesności".
Zdobywszy w czasie trasy promującej Origin of Symmetry reputację zespołu raczej koncertowego, muzycy postanowili wydać CD i DVD z występów na tejże trasie. DVD nazwane Hullabaloo zawierało materiały filmowe live pochodzące z występów w Le Zénith w Paryżu w 2001 i film dokumentalny ukazujący zespół w trasie. Podwójny album, Hullabaloo Soundtrack, został wydany w tym samym czasie i zawierał kompilację z B-side'ów oraz zestawienie nagrań z występów w Le Zénith. Na rynek trafił także singel zawierający nowe piosenki - "Dead Star" i "In Your World", który zdecydowanie odciął się od wielkooperowego stylu Origin of Symmetry. Wywołał on mieszane uczucia wśród dotychczasowych fanów, jednak typowo "radiowe" długości piosenek i ich styl pozwolił grupie zdobyć nowych wielbicieli. Piosenka "Shrinking Universe" z Hullabaloo Soundtrack była jednym z głównych utworów wykorzystanych w filmie 28 tygodni później z 2007 roku.
Absolution (2003-2005)

W 2003 roku został wydany nowy album studyjny, Absolution. Krążek wyprodukowany przez Richa Costey'a (wcześniejszego producenta Rage Against the Machine) demonstrował kontynuację eksperymentów z Origin of Symmetry, utrzymując trzyczęściową formę utworów. Z albumu pochodzą hitowe single - "Time Is Running Out" oraz "Hysteria".
Album jest zbudowany wkoło tematu końca świata i reakcji w związku z tą sytuacją. Pomimo tego grupa opisuje go jako "podnoszący na duchu", z pozytywnym przesłaniem płynących z piosenek takich jak "Blackout" i "Butterflies and Hurricanes". Apokaliptyczny temat albumu wziął się z zainteresowań Bellamy'ego teoriami konspiracyjnymi, teologią, nauką oraz siłami nadprzyrodzonymi. Piosenka "Ruled By Secrecy" wzięła tytuł z noweli Jima Marrsa Oni rządzą światem (w oryginale Rule by Secrety), która opowiada o spiskach będących udziałem większości rządów. Wiele tekstów piosenek na płycie ma zabarwienie polityczne.
Otrzymując znaczną aprobatę krytyków w Wielkiej Brytanii, oraz podpisawszy nową umowę z amerykańską wytwórnią, Muse podjęli się odbycia swej pierwszej międzynarodowej trasy koncertowej. Trwała ona przez niecały rok, w czasie którego muzycy odwiedzili Australię, Nową Zelandię, Stany Zjednoczone, Kanadę i Francję. W tym czasie wydali również pięć singli ("Time Is Running Out", "Hysteria", "Sing for Absolution", "Stockholm Syndrome" i "Butterflies and Hurricanes").
W czerwcu 2004 roku zespół wystąpił w roli headlinera na Glastonbury Festival. Bellamy opisał ten koncert jako "najlepszy występ naszego życia", lecz krótko po jego zakończeniu ojciec Dominica Howarda, który był tam, aby zobaczyć zespół, zmarł na atak serca. To było największe uczucie wyczynu, jakie kiedykolwiek mieliśmy schodząc ze sceny. To było prawie nierealne, że godzinę później zmarł jego (Howarda) ojciec. To było prawie nie do uwierzenia. Spędziliśmy z Domem około tygodnia próbując go wspierać. Myślę, że był szczęśliwy, iż jego tata przynajmniej widział go w prawdopodobnie najlepszym momencie istnienia zespołu - powiedział Bellamy.
Ostatnie występy trasy promującej Absolution miały miejsce w Stanach Zjednoczonych i na Earls Court Arena w Londynie, gdzie grupa zagrała dodatkowy koncert w związku z wysokim popytem na bilety. Później, w kwietniu i maju 2005 roku, zespół ponownie odwiedził USA, dając kilkanaście koncertów (Absolution osiągnął tam status złotej płyty). 2 lipca 2005 roku Muse wzięli udział w Live 8 w Paryżu, gdzie zagrali single - "Plug In Baby", "Bliss", "Time Is Running Out" i "Hysteria".
Zespół zdobył dwie statuetki MTV Europe Music Awards, m.in. w kategorii "Best Alternative Act", a także Q Award za "Best Live Act". Grupa otrzymała nagrodę w tej kategorii również na Brit Awards 2005. Pod koniec 2004 roku zespół The Tallywood Strings wydał The String Quartet Tribute to Muse, instrumentalny album smyczkowy zawierający covery piosenek Muse.Black Holes and Revelations i H.A.A.R.P. (2006-2008)

W roku 2006 zespół Muse ogłosił zamiar wydania nowej płyty (której producentem ponownie miał być Richa Costey) zatytułowanej Black Holes and Revelations. Album pojawił się w Internecie 7 czerwca, na niecały miesiąc przed trafieniem do sklepów. Krążek został oficjalnie wydany w Europie 3 lipca 2006, zaś 8 dni później pojawił się w Ameryce. Wcześniej (28 czerwca) światło dzienne ujrzało wydanie japońskie. Zawierało ono bonusowy utwór, "Glorious", w pozostałej części świata dostępny wyłącznie na stronie B winylu Invincible. Album osiągnął 1. pozycję na listach w Wielkiej Brytanii, dużej części Europy oraz w Australii, odnotował także znaczny sukces w USA, gdzie zawędrował na 9. miejsce listy Billboard 200. Black Holes and Revelations nominowany był w 2006 roku do nagrody Mercury Music Prize, jednak grupa została pokonana przez zespół Arctic Monkeys. Jakkolwiek, album po rozejściu się w milionowym nakładzie osiągnął status Europejskiej Platynowej Płyty, a zespół otrzymał wyróżnienie Q Award za najlepszy występ na żywo (Best Live Act).
Nazwa krążka i tematy utworów są wynikiem fascynacji kosmosem, przede wszystkim Marsem i Cydonią. Okładka została zaprojektowana przez Storma Thorgersona i przedstawia marsjański krajobraz oraz czterech mężczyzn siedzących przy stole, na którym stoją cztery miniaturowe koniki – prawdopodobnie są to Czterej Jeźdźcy Apokalipsy, którzy przerośli swoje konie.
Piosenka "Exo-Politics" mówi o konspiracyjnym przeprowadzeniu przez rząd fałszywej inwazji kosmitów dla zysku powiązanych z nim korporacji, a także o manipulowaniu populacją świata i podporządkowywaniu jej swojej woli.
Pierwszy singel z tego albumu, "Supermassive Black Hole", był najpierw wydany w postaci teledysku wyreżyserowanego przez Florię Sigismondi i udostępniony za pośrednictwem Internetu 9 maja 2006. Reakcje na jego pojawienie się były różne, utwór bowiem znacznie odbiegał od utrwalonego na poprzednich płytach stylu grupy; jakiś czas później zespół ujawnił, że piosenka inspirowana była muzyką Soulwax oraz Millionaire – kapeli, która na jednym z koncertów supportowała Muse. Podziękowania od tria zostały zamieszczone na oficjalnej stronie Millionaire, jednak wkrótce stamtąd zniknęły. Oficjalnie singel został wydany online 12 czerwca, tydzień przed wypuszczeniem na rynek jego wersji CD. Na B-side wersji CD umieszczono także utwór "Crying Shame". Drugi oficjalny singel, "Starlight", został wydany 4 września 2006, zaś trzeci – "Knights of Cydonia" – 27 listopada (jego radiowa premiera miała miejsce dużo wcześniej, bo już 13 czerwca). Ponadto dostał on się na listę Top 10, a także nagrano do niego w Rumunii 6-minutowy teledysk. Czwarty singel z tego albumu, "Invincible", pojawił się 9 kwietnia 2007 roku. Kolejny singel, "Map of the Problematique", został wydany tylko w wersji cyfrowej 18 czerwca 2007, po występie zespołu na Wembley Stadium.
2 listopada 2006 Muzycy otrzymali nagrody Best Alternative i Best Live Act na 2006 MTV European Music Awards w Kopenhadze oraz wystąpili tam ze swoim singlem "Starlight". Justin Timberlake, prezenter gali, zapowiadając ich występ stwierdził, że byli tam najlepszym zespołem, a główny wokalista The Killers Brandon Flowers wspomniał o grupie w czasie otrzymywania nagrody Best Rock, mówiąc, że nagroda ta należała się Muse. W lutym 2007 roku zespół zdobył również nagrodę Brit Award za Best Live Act, jednak w kategorii Best Album i Best British Band przegrali z Arctic Monkeys.
Muse nagrali live session w Abbey Road Studios dla Live From Abbey Road w sierpniu 2006 r.
Zespół ponownie zaczął występować na żywo 13 maja 2006 roku w programie One Big Weekend na BBC Radio 1, później zaś pojawił się wiele razy w telewizji z występami promocyjnymi. Główna trasa koncertowa zaczęła się zaraz przed wydaniem albumu i początkowo składała się przede wszystkim z występów na festiwalach; najważniejszym z tego cyklu był koncert na Reading and Leeds Festivals. Trasa po Ameryce Północnej trwała od początku lipca do końca sierpnia 2006, i po ostatnich festiwalach, zaczęła się trasa po Europie, zawierająca trasę po dużych arenach w Wielkiej Brytanii. Zespół spędził listopad i dużą część grudnia 2006 podróżując po Europie z supportującym ich brytyjskim zespołem Noisettes. Trasa rozciągnęła się na Australię i południowo-wschodnią Azję; Muse opublikowali dalsze daty koncertów aż do października 2007. Większe występy to Big Day Out '07 i główny występ na Isle of Wight Festival 9 czerwca 2007.
Pod koniec 2006 roku muzycy ogłosili, że zagrają występ dla 75 tys. osób na nowo wybudowanym Wembley Stadium 16 czerwca 2007. Bilety na pierwszy koncert zostały sprzedane w ciągu kilkunastu minut, co zmusiło zespół do ustalenia drugiej daty występu – 17 czerwca. Supportem na występach na Wembley byli The Streets, Rodrigo y Gabriela i Dirty Pretty Things 16 czerwca, oraz My Chemical Romance, Biffy Clyro i Shy Child 17 czerwca. Oba koncerty zostały sfilmowane z zamiarem wydania koncertowego DVD, które ostatecznie trafiło na rynek 17 marca 2008 roku pod nazwą H.A.A.R.P. Jego tytuł nawiązuje do High Frequency Active Auroral Research Program – amerykańskiego programu wojskowych badań naukowych, mającego na celu analizę właściwości i zachowań zachodzących w jonosferze.
Grupa zajęła 9 miejsce na liście "10 Most Exciting Bands On The Planet Right Now" (10 najbardziej ekscytujących współczesnych zespołów na planecie), która została opublikowana w 252 wydaniu magazynu Q Magazine (lipiec 2007).
30 czerwca 2007 po raz pierwszy zagrali w Polsce. Spektakularny show miał miejsce w Gdyni podczas Open'er Festival.
Po rozdaniu Brit Awards ogłosili, że zostali poproszeni o zagranie na jednym z koncertów Live Earth, który również miał odbyć się na Wembley Stadium, 7 lipca 2007, jednak organizatorzy spotkali się z odmową grupy, która miała już zaplanowany występ na Oxegen festival w Irlandii w tym samym dniu.
W maju Muse zostali zmuszeni odwołać kilka koncertów z My Chemical Romance, ponieważ kilku członków MCR i część ekipy zatruło się jedzeniem. Sierpień i wrzesień to okres koncertów zespołu w USA, a najważniejsze z nich to Lollapalooza w Chicago (największa publiczność w historii występów Muse w tym kraju), hala Madison Square Garden w Nowym Jorku, Festival Pier w Filadelfii, a także Vegoose Festival w Las Vegas wraz z grupami takimi jak Rage Against The Machine, Daft Punk i Queens of the Stone Age. Ostatni występ grupy w 2007 roku miał miejsce na KROQ Almost Acoustic Christmas w Los Angeles.
Pojawiły się spekulacje, że Muse zagrają na Glastonbury Festival 2008, jednak Michael Eavis zaprzeczył temu mówiąc "Już mamy wyznaczone główne występy na przyszły rok, ale to nie jest ani Muse, ani U2", chociaż według NME Magazine do tej pory wyznaczone zostały jedynie dwa z trzech głównych zespołów na festiwal w 2008 roku. Stuart Galbraith, organizator Download Festival w Donington Park również przyznał, że jest zainteresowany występem grupy na festiwalu.The Resistance (2009 - 2011)

W wywiadzie opublikowanym 14 kwietnia 2008 roku przez magazyn NME Matthew Bellamy stwierdził, że chciałby w przyszłości stworzyć "zespół będący angielską odpowiedzią na Rage Against The Machine". 2 sierpnia do internetu wyciekł nawet kolaboracyjny utwór Muse z The Streets pt. "Who Knows Who", będący niejako potwierdzeniem powyższej wypowiedzi Bellamy'ego. Krótko po tym zespół potwierdził autentyczność piosenki zaznaczając jednocześnie, że nigdy na poważnie nie myślał o wydawaniu go w jakiejkolwiek formie.
We wrześniu 2008 roku Uniwersytet Plymouth nadał członkom Muse honorowe tytuły naukowe za, jak określili jego władze, "bycie nie tylko jednym z najbardziej ekscytujących zespołów koncertowych na świecie, ale także zespołem, który przełamuje muzyczne granice".
W 2008 roku rozpoczęły się prowizoryczne prace nad piątym albumem. Dominic Howard wyznał, że wraz z kolegami wrócił do studia nagraniowego niedaleko jeziora Como we Włoszech i już przed sierpniowym występem na V Festival zespół miał napisanych kilka utworów.
Opowiadając na pytania fanów za pośrednictwem oficjalnego forum Chris Wolstenholme przyznał, że "byłoby miło wydać album w drugiej połowie przyszłego (2009) roku, jednak nie wyznaczamy sobie żadnych terminów. Ważniejszym dla nas jest zrobienie najlepszego materiału w naszej karierze, więc jeśli potrwa to do 2010 roku, nie będziemy mieć nic przeciwko. Mamy jednak nadzieję, że płyta trafi na rynek wcześniej".
Początkiem lutego 2009 roku pojawiła się pierwsza konkretna, chociaż nieoficjalna, informacja odnośnie daty wydania następcy Black Holes & Revelations. Serwis microcuts.net dowiedział się od osoby blisko związanej z wytwórnią Warner, że piąty album Muse powinien ujrzeć światło dzienne we wrześniu 2009 roku, po czym grupa rozpocznie trasę koncertową.
W wywiadzie dla BBC 6 Music Bellamy stwierdził, że płyta pokaże wyraźne inspiracje zespołu muzyką poważną, a całość będzie "bardzo orkiestralna".
Odnośnie nowego krążka powiedział także, że pisze "najtrudniejszą piosenkę w życiu". Powstaje nowy utwór w trzech częściach, nad którym pracowałem sporadycznie od wielu lat. W dużej mierze jest on orkiestralny... Partie te aranżuję sam, a zajmuje to sporo czasu. Lider Muse wyraził nadzieję, że ta trzyczęściowa kompozycja zamknie najnowsze dzieło grupy. 25 lutego podczas rozdania nagród NME Awards Bellamy potwierdził, że płyta jest gotowa w około 50 procentach i powinna trafić na rynek pod koniec lata 2009 roku.
24 marca 2009 roku zespół oficjalnie ogłosił, że jesienią ruszy w trasę koncertową. Trio odwiedzi Wielką Brytanię, pozostałą część Europy oraz Amerykę Północną. Za oceanem wystąpi jako specjalny gość na kilku koncertach U2.
Niemal dwa miesiące później, 22 maja Muse ogłosili za pomocą swojego bloga, że ich najnowszy album będzie nosił tytuł The Resistance. Potwierdzono również nazwę jednej z piosenek - "United States of Eurasia", której tytuł fani odczytali ze skryptu trzymanego przez Bellamy'ego na zdjęciu umieszczonym na Twitterze[34]. Płyta ukazała się na rynku 14 września 2009 roku. Pierwszym singlem promującym album jest piosenka "Uprising", której premiera radiowa odbyła się 3 sierpnia w programie Zane Lowe'a w BBC Radio 1.
Piosenka ta została zagrana również 13 września, podczas gali MTV Video Music Awards 2009, jako pierwszy telewizyjny występ zespołu w USA.


The 2nd Law i Live At Rome Olympic Stadium (2012 - 2013)

W 2011 roku zespół rozpoczął pracę nad nowym albumem. 6 czerwca 2012 na oficjalnej stronie zespołu pojawił sie trailer, podano także jego nazwę "The 2nd Law". Datę wydania wyznaczono na 17 września 2012. Zespół podjął się napisania oficjalnej piosenki Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Został nią singiel "Survival". Premiera utworu miała miejsce 27 czerwca 2012 w BBC One. 13 lipca 2012 za pomocą twittera udostępniono listę piosenek, które znajdą się na nowym albumie. Okładka pojawiła się na stronie zespołu 30 lipca 2012. Kolejnym udostępnionym utworem było "The 2nd Law: Unsustainable ". Dostępny był jedynie dla osób które zamówiły nowy album podczas przed-sprzedaży. W związku ze stworzeniem oficjalnego utworu igrzysk, zespół wystąpił na ceremonii zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Uroczystość miała miejsce 12 sierpnia 2012.
Pierwszym oficjalnym singlem został utwór "Madness". Premiera odbyła się 20 sierpnia 2012 w radiu BBC1. Wydanie albumu zostało przeniesione na 1 października 2012.
19 września 2012 zespół wystąpił w Air Productions studio № 128 w Paryżu z przedpremierowym wykonaniem utworu "Follow Me". Jest on wyrazem ojcowskiej miłości wokalisty. Matthew Bellamy zawarł w nim nagranie bicia serca swojego syna Binghama. Dzień później w Koloni (Niemcy) miał miejsce specjalny koncert na którym można było usłyszeć kolejne piosenki z nowego albumu: "Supremacy", "Panic Station", "Animals" a także "Save Me". Ostatnia z tych piosenek jest pierwszą śpiewaną przez Chrisa Wolstenholme'a - basistę.
Na oficjalnej stronie zespołu, 21 września 2012 pojawiło się zaproszenie dla fanów do udziału w The Muse Connectome Project.
Światowa premiera odbyła się 1 października. W Polsce limitowana wersja CD + DVD pojawiła się dopiero 8 października.
Dwa tygodnie później zespół przystąpił do nowej trasy koncertowej.
19 listopada 2013 roku w wybranych miastach można było obejrzeć nagrany w rozdzielczości 4K koncert z Rzymu, który miał miejsce 6 lipca 2013 roku. 2 grudnia została wydana wersja CD+DVD oraz CD+Blu-ray tego nagrania.

1. This Is A Muse Demo (1995)

2. Newton Abbot Demo (1997)

3. Muscle Museum EP (1999)

4. Showbiz (1999)

5. Sunburn/Overdue Demo (1999)

6. Origin of Symmetry (2001)

7. Hullabaloo (2002)

8. Absolution (2003)

9. Absolution Tour (2005)

10. Black Holes & Revelations (2006)

11. H.A.A.R.P. (2008)

12. The Resistance (2009)

13. The 2nd Law (2012)

14. Drones (2015)

Komentarze (880):

noname1429
noname1429 23 czerwca 2014 21:07
(0) + -
@malwina9374: Cukierkową piosenkę dla gimbusek? Serio? xD Jakoś sobie tego nie wyobrażam :P
Ja jeszcze uznawałam, że moje życie nie ma sensu kiedy umarł Zgredek. I Snape. W ogóle jest tego dość dużo.
Dlaczego życie musi być takie podłe? - oto jest pytanie...

Pokaż powiązany komentarz ↓

malwina9374
malwina9374 23 czerwca 2014 19:29
(0) + -
@noname1429: Ja pierdzielę. Śmierć bohaterów książek.
A wiecie, jak ja ryczałam, gdy odszedł Syriusz w piątej części Harry'ego Pottera? Jak zalewałam się łzami, gdy na końcu szóstego tomu Snape zabił Albusa Dumbledore'a??
Hm?
Dlaczego życie musi być takie podłe?

Pokaż powiązany komentarz ↓

malwina9374
malwina9374 23 czerwca 2014 19:22
(0) + -
@noname1429: Dwie strony na temat przyszłej płyty? ;)
He he he he.
Na pewno się zaczną nad nimi zachwycać gdy już ją wydadzą. Albo nagrają jakąś cukierkową piosenką dla gimbusek, wtedy znowu PACH! na billboard, PACH! na okładkę BRAVO, PACH! nagle wszyscy wiedzą o Muse.

Pokaż powiązany komentarz ↓

meanina
meanina 23 czerwca 2014 17:43
(0) + -
@noname1429: Okej, zapamiętam ^^
Właśnie. Ja się zastanawiam, jak ja mogłabym uśmiercić jakąś osobę? Chyba że z góry zakładam, że ona umrze, to tak jakoś mi lżej o tym myśleć, bo staram się do niej aż tak nie przywiązywać, ale i tak trudno o tym pisać. W każdym razie właśnie ZAWSZE ci najfajniejsi giną. Za co? : c ZA CO?! : c
Dokładnie, sama się w tym pogubiłam i nie lubię tego, że ciągle się dekoncentruję innymi pomysłami itp. Właśnie też myślałam o blogu, ale z drugiej strony do odpowiedzialność, to zobowiązuje i w ogóle trzeba rozreklamować. Ale jeśli Ty zdecydujesz się założyć bloga, to koniecznie podaj link! ^^
Ja w sumie mam ulubioną książkę ^^ Jeśli jakiś film jest na podstawie książki to także nie mogę powiedzieć żeby był lepszy, ale niektóre filmy ubóstwiam, bo są niezwykle mądre ^^
Mam zamiar się zabrać za Sherlocka, ale słyszałam, że kolejny sezon ma być w 2016? To strasznie długo O.o
Ja mam strasznie dużo powtórzeń niestety. W sensie słów "być", "mieć" itp.
Jeszcze TYLKO kilka miesięcy... Kogo ja oszukuję?! AŻ kilka miesięcy ;-;

Pokaż powiązany komentarz ↓

noname1429
noname1429 22 czerwca 2014 22:54
(0) + -
@meanina: Przeczytaj. Ale pamiętaj, żeby kupić chusteczki.
No właśnie, uśmiercanie jest mocne i konieczne, ale bolesne. Naprawdę nienawidzę niektórych autorów za to, że potrafią być tak okrutni. Zazwyczaj kiedy ktoś umiera odkładam książkę, a potem myślę sobie: "Moje życie nie ma sensu" i w ostateczności płaczę w poduszkę. To okropne, że zawsze wybierają tych najlepszych bohaterów.
W takim razie życzę powodzenia z pisaniem. Też napoczęłam strasznie dużo, a potem żałowałam, bo zrobił mi się mętlik w głowie. Ale teraz jest w miarę OK, nawet zaczęłam się zastanawiać czy któregoś dnia nie założyć bloga i nie podzielić się swoją twórczością, tak z nudów. Tym razem nie będę zabijać, ale i tak funduję bohaterom pokaźne ilości nieszczęść i rzucam im kłody pod nogi.
Dokładnie. Potwór z mackami? Nic dodać, nic ująć xD
Ja osobiście czytam praktycznie wszystko, co wydaje mi się dobre i nie mam jednej ulubionej książki. Lektury szkolne zazwyczaj są rzeczywiście zniechęcające. A telewizja ogłupia ludzi, nie rozwija wyobraźni, ani tym bardziej inteligencji. Są oczywiście dobre filmy, choć nie znam ani jednego, który byłby lepszy od książki. Ja też mam takie seriale, najbardziej jednak ubóstwiam chyba Sherlocka i dlatego też aktualnie czekam. W sumie to jest dużo rzeczy, na które czekam.
Mam takie tendencje do pisania wyjątkowo długich zdań i często też już się sama nie łapię w tym wszystkim. Błędów ortograficznych z reguły nie robię, czasami tylko jakieś interpunkcyjne. Ale poprawianie jest nudne i przyprawiające o mdłości.
Dokładnie. I strasznie nie mogę się doczekać. I umieram z ciekawości. Szlag, czemu jest dopiero czerwiec? Jedyne, co jest w tym miesiącu pozytywnym akcentem to zakończenie roku szkolnego.

Pokaż powiązany komentarz ↓

meanina
meanina 22 czerwca 2014 22:29
(0) + -
@noname1429: Mam nadzieję, że się zbiorę, bo słysząc takie pozytywne opinie to aż grzech nie przeczytać ^^
Dokładnie! Ale muszę przyznać, że to uśmiercanie jest naprawdę mocne i mimo, że boli, wiadomo, że dzięki temu lepszy jest koniec itp. Chociaż naprawdę, serce pozostaje w kawałeczkach ;-; Ale z tym niszczeniem i uwielbianiem xD To takie prawdziwe. Mimo wszystko nadal się ich kocha i nie można z tym nic zrobić ^^
No właśnie ja dzisiaj zaczęłam na nowo i to chyba jest to ^^ Poza tym, uważam, że mimo, że napoczęłam mnóstwo prac, wolę ten mój pierwszy pomysł doprowadzić do końca, bo w sumie od niego się zaczęło c : No! To ja życzę tego szczęścia! Zmierzaj ku końcowi! Zabij kogoś fajnego xD
Tak! Dobrze odwracają uwagę i pomagają w zrozumieniu, że w sumie mogło być gorzej. Że mogłabym być goniona przez potwora z jakimiś mackami na bagnie xD Ale kurczę, ja też nie rozumiem. Jak można tyle na własne życzenie tracić?! Magia książek, magia czytania, to jest niesamowite! Ale myślę, że to przez źle dobrane lektury, które tylko zniechęcają do czytania. Ja rozumiem, że trzeba znać klasykę, ale powinno się trochę, że tak się wyrażę wrzucić na luz i dać coś ciekawego, innego ^^
W ogóle telewizja ogranicza wyobraźnię, bo wszystko jest pokazane, a przy książkach samemu wszystko trzeba zobaczyć ^^ Ale muszę przyznać, że mam takie seriale, bez których nie mogłabym żyć, a do tego jutro wychodzi czwarty sezon jednego z nich!!! (Tak się pochwalę, a co! xD)
Tak. I te błędy! I masa powtórzeń, których za nic nie można zmienić... Albo te nieskładne zdania, przez które nie wiem o co chodzi xD
Właśnie! Nie wierzę, że coś może mnie zawieść. Nie-e, to Muse, a Muse to Muse xD Chociaż to nie ma sensu... xD

Pokaż powiązany komentarz ↓

noname1429
noname1429 22 czerwca 2014 19:17
(0) + -
@meanina: Film jest w gruncie rzeczy dobry, choć książka jak zawsze lepsza. Naprawdę, warte przeczytania, jak wszystkie książki Greena. Chciałabym potrafić tak pisać.
I to jest dobry pomysł, do każdej książki po opakowaniu chusteczek... Albo po dwa. Albo po trzy. Jestem ciekawa co ci wszyscy autorzy sobie myślą uśmiercając bohaterów. Mam nadzieję, że zdają sobie sprawę z tego, że niszczą komuś życie. To taki przywilej - niszczyć komuś życie, ale i tak być przez niego uwielbianym.
Też często mam coś takiego, że chciałabym już zacząć z nowym pomysłem, ale tamten nie daje o sobie zapomnieć. Ogółem chodzi za mną od ponad roku, z czego wielokrotnie się zmieniał. Teraz mam wrażenie, że obrałam właściwy kierunek i przy odrobinie szczęścia po raz pierwszy coś skończę.
To właśnie jest magia książek - że pomagają ludziom i czasami czynią ich lepszymi. A do tego pomagają się odstresować. Dlatego właśnie nie rozumiem dlaczego w dzisiejszych czasach większość ludzi od czytania woli oglądać telewizję, albo grać w jakieś głupie gry... Jeżeli o mnie chodzi to mogłabym już dawno wyrzucić telewizor za okno. Prawie wszystkie dobre filmy, ewentualnie seriale, można przecież oglądać na laptopie. Bez głupich reklam i bez niektórych idiotycznych programów.
Też nie lubię poprawiać, straszna męka. I to uczucie kiedy nagle zdajesz sobie sprawę, że miało wyjść dobrze, a wyszło kompletnie odwrotnie xD Masakra.
Dokładnie, czasem wyobrażam sobie, że się rozczaruję i w ogóle, ale później natychmiast powracają wszystkie niesamowite uczucia, których dostarcza mi ich muzyka i doskonale wiem, że musi być tak samo genialnie, jak zawsze :D

Pokaż powiązany komentarz ↓

meanina
meanina 22 czerwca 2014 15:44
(0) + -
@noname1429: Właśnie wiem, ale nie jestem zapoznana z jego twórczością, a wujek Google czasem mi szwankuje, a słyszałam o tej, bo film aktualnie wyszedł itp. Zastanawiam się, czy przeczytać, ale musiałabym się naprawdę zebrać w sobie i zaopatrzyć w tuzin paczek chusteczek ^^ Zgadzam się, zbankrutuje ja tu przez nich! Powinni do książek przyczepiać, czy coś, tak w gratisie xD
Tak! Marzy się wtedy tylko o tym, aby wymazać wspomnienia o tej książce i zacząć ją od nowa, ale niestety nie da się : c
No to gratuluję! Dużo już masz? Mój pierwotny pomysł chodzi za mną odkąd skończyłam 12 lat, także, no, całkiem długo xD Zmieniał się tysiące razy, ale wydaje mi się, że wreszcie odnajduję to, czego mi w nim brakowało ^^
No to piona! Właśnie ja też. Ogólnie teraz będą wakacje, więc trochę stresów odejdzie, ale i tak zostaną te, za które sama jestem odpowiedzialna.
Dokładnie! Jak sobie tylko o tym pomyślę, że moja praca zadziałałaby na kogoś w pozytywnym znaczeniu... Moim zdaniem książki pomagają ludziom, tak jak muzyka, także czułabym się niesamowicie, jeśli komuś w chociaż w najmniejszym stopniu pomogłam, na kogoś wpłynęłam... To w sumie dla mnie wiele znaczy, przy pisaniu.
Ponad sto? O kurczę! W ogóle nie lubię poprawiać, bo wtedy okazuje się, że nic nie ma sensu xD
Akurat pokój mam spory, więc to mnie nie martwi. Ale przy posiadaniu okien dachowych mam spłaszczony sufit, a co za tym idzie moje ściany od połowy się pomniejszają i ja się zastanawiam, gdzie w takim razie wcisnę tą fototapetę, ale może coś wymyślę ^^
Ja mam czasami takie obawy, że może jednak nie do końca mi się spodoba i w ogóle, ale potem sobie przypominam, że to w końcu Muse, oni nigdy mnie nie zawiedli, więc i tym razem pokocham ich jeszcze bardziej ^^

Pokaż powiązany komentarz ↓

noname1429
noname1429 22 czerwca 2014 11:18
(0) + -
@meanina: "Gwiazd Naszych Wina" to nie jest jedyna książka Johna Greena, w której wykazał się wyjątkową bezdusznością. Co nie zmienia faktu, że za nim przepadam, bo wszystko, co napisał, czyta się wspaniale. Ale fakt, pisarze bardzo często uśmiercają najlepszych bohaterów. Powinni fundować czytelnikom opakowania chusteczek :P
Miałam tak dużo książek, po których nie mogłam uwierzyć, że to już koniec. Bo to tak, jakby przez cały czas siedziało się w tamtym świecie, a później ktoś bezczelnie postanowił wywalić nas z powrotem do szarej rzeczywistości.
Ja jakiś rok temu wpadłam na pomysł, nad którym teraz pracuję i kilka razy kasowałam wszystko, decydowałam się na jakieś nowe rozwiązania, trochę zmieniałam bohaterów, a ostatnio dotarło do mnie, że mam już w głowie zarys tej "właściwej" wersji. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale chcę chociaż raz skończyć coś w miarę niezłego.
Wiesz, że mi ktoś powiedział dokładnie to samo? Naprawdę, słowo w słowo. Też próbuję się pocieszać, ale czasem chciałabym po prostu uwolnić się od tego przerostu ambicji, to męczące.
Właśnie wyobrażam sobie często co by było, gdyby coś napisanego przeze mnie mogło wpłynąć na czyjś sposób postrzegania świata i dostarczyć komuś emocji. I jest to jedno z moich największych marzeń.
W sumie kiedyś też nie lubiłam swojej głównej bohaterki (w poprzednich wersjach tego, co teraz piszę) i skasowałam ponad sto stron, które dopracowywałam w każdej wolnej chwili.
Chciałam na początku fototapetę, ale później uznałam, że to może pomniejszyć mój pokój, który i tak jest dość mały.
Moje przemyślenia są proste - nowa płyta musi po prostu być genialna, tak jak wszystkie poprzednie. Powód? Muse. Po prostu nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej :P

Pokaż powiązany komentarz ↓

meanina
meanina 21 czerwca 2014 23:07
(0) + -
@noname1429: Nie lubię nie mieć co czytać ._. Aktualnie czytam "Elitę", czyli drugą część "Rywalek", polecam ^^ Podoba mi się, coś innego, chociaż miałabym trochę zastrzeżeń, ale w każdym razie jest niesamowicie lekka ^^
Czyżbyś czytała "Gwiazd Naszych Wina"? Chciałabym się za to zabrać, bo słyszałam same pozytywne opinie ^^
Święte słowa! Na takim kacu nie mogę sobie znaleźć miejsca, włóczę się tylko, a wszystko we mnie woła :wstawić tytuł książki, którą się skończyło: i nie mogę uwierzyć, że to koniec. Po prostu nie mam co ze sobą zrobić ;-;
No właśnie mimo wszystko zawsze wracam do mojego pierwszego pomysłu z nowymi uwagami itp, ale jakoś dochodzę do wniosku, że za bardzo przekombinowałam i rzucam to : c
No właśnie zostałam kiedyś poinformowana, że mam wybujałe ambicje i popadam z jednej skrajności w drugą. Ale z drugiej strony lepiej mieć jakiekolwiek ambicje niż żadne. Przynajmniej tak się pocieszam xD
Ja tylko czekam takiego dnia! Bo to takie moje chyba największe marzenie, bo, to dla mnie coś niesamowitego tworzyć taki nowy świat ^^ I się nim jeszcze dzielić :D
No właśnie ja nie wiem, czemu jej tak nie lubię, bo tyle czasu dla niej poświęciłam, myślałam, że ją kocham, bo miała mnóstwo wad, które dla mnie były w pewnym sensie zaletami, ale koniec końców stwierdziłam, że to nie to. Ale co do kasowania, to znam ten ból. Jednego wieczoru strzelę kilka stron, a następnego je tylko kasuję : c
*u* Rzeczywiście genialny pomysł ^^ Ja chciałabym mieć fototapetę na jednej ścianie, na dwóch ciemnofioletową barwę, oczywiście plakaty i ostatnią białą też w plakatach i w ogóle mam okna dachowe, więc niebo widuję dość często ^^ Chociaż zawsze chciałam mieć balkon i parapet, na którym mogłabym sobie siedzieć i czytać i słuchać muzyki. W każdym razie ja mieszkam na wsi, także tego... nieba mam pod dostatkiem xD
Hah, ja ostatnio nie myślę w ogóle nad tym, po prostu czekam. Naprawdę nie mam zielonego pojęcia, co oni nam szykują, ale, och, jak ja już chcę!!!!! Ale jestem ciekawa, do czego doszłaś w swoich rozmyślaniach ^^
No ja chyba też xD

Pokaż powiązany komentarz ↓

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności