tekstowo.pl
1 509 658 tekstów w serwisie, 14 727 poszukiwanych i 791 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Muse
Fanów: 2415
Zobacz teksty piosenek >
muse
O wykonawcy Płyty

Muse są największymi brytyjskimi heretykami rocka nowego stulecia. Kiedy pod koniec lat 90 po raz pierwszy rzucili obcy i zarazem pobudzający cień na muzyczny krajobraz, kulturowi ortodoksi nie byli zainteresowani odważną, ambitną, grającą ciężki, neoklasyczny metal-core-punk grupą, z przedwcześnie dojrzałym 22-letnim wokalistą o wysokim głosie, który najwyraźniej spadł tu z odległej galaktyki. Ich przedostatni album "The Resistance" wspiął się na szczyty list przebojów aż w 19 krajach i sprzedał się w łącznej ilości 2,8 mln egzemplarzy.

Zespół powstał w 1994 roku w Teignmouth w Devon, założyli go trzej przyjaciele, znudzeni spokojnym życiem na prowincji: Matthew Bellamy (gitara, wokal), Christopher Wolstenholme (bas) i Dominic Howard (perkusja). Swój pierwszy zespół, Gothic Plague, założyli jako 13-latkowie, następnie nazwy zmieniały się na Fixed Penalty i Rocket Baby Dolls, aby w 1997 roku pozostać przy Muse.

Zespół zadziwia krytykę niesamowitym brzmieniem, różnorodnością utworów i doborem instrumentów. Łączy rock alternatywny, rock progresywny, muzykę klasyczną i elektronikę, określając nowy podgatunek.

Muse pojawili się w Polsce czterokrotnie - 30 czerwca 2007 roku na Heineken Open’er Festival w Gdyni, 21 sierpnia 2010 roku na Coke Live Music Festival w Krakowie, 23 listopada 2012 roku na Atlas Arenie w Łodzi i w 2015 na Orange Warsaw Festival.

Pierwsze EP i Showbiz (1998-2000)

Po kilku latach zyskiwania fanów w Londynie zespół zagrał pierwsze koncerty właśnie tam, oraz w Manchesterze. Miał również znaczące spotkanie z Dennisem Smithem, właścicielem Sawmills, studia nagrań w przerobionym wodnym młynie w angielskiej Kornwalii.
To spotkanie doprowadziło do powstania pierwszych prawdziwych nagrań oraz wydania EP Muse, którego okładka została zaprojektowana przez perkusistę, Howarda, w Sawmills pod wytwórnią Dangerous. Ich drugie EP, Muscle Museum, zdobyło uznanie wpływowego brytyjskiego dziennikarza muzycznego Steve'a Lamacqa oraz cotygodniowego brytyjskiego wydawnictwa muzycznego NME. Niedługo potem Dennis Smith specjalnie dla Muse założył wytwórnię Taste Media (zespół pozostawał pod jej skrzydłami w czasie tworzenia pierwszych trzech albumów). Dzięki temu mógł na początkowych etapach kariery zachować swoje indywidualne brzmienie.
Pomimo sukcesu, jaki odniosło drugie EP grupy, brytyjskie kompanie płytowe nie były chętne do jej wsparcia, zarzucano jej także – jak wielu ich rówieśnikom – zbytnie zbliżanie się do brzmienia Radiohead. Za to wytwórnie amerykańskie chętnie widziały zespół na swoich przesłuchaniach, co wreszcie zaowocowało podpisaniem kontraktu z Maverick Records 24 grudnia 1998 roku. Po powrocie z USA, Taste Media zawarła w imieniu Muse umowy z wytwórniami w Europie i Australii, pozwalając im sprawować kontrolę nad karierą zespołu w poszczególnych krajach. John Leckie, producent wpływowego albumu Radiohead The Bends, który współpracował też z The Stone Roses, "Weird Al" Yankovicem oraz The Verve, miał wyprodukować pierwszy album zespołu, Showbiz. Odzwierciedlił on agresywny styl grupy, zaś teksty nawiązywały do przeciwieństw napotkanych podczas prób "wypłynięcia" w Teignmouth.
Wkrótce po ukazaniu się albumu zespół ruszył w trasę po USA, supportując Foo Fighters oraz Red Hot Chili Peppers. W latach 1999 i 2000 trio wystąpiło na wielu europejskich festiwalach oraz koncertowało w Australii, gromadząc pokaźną rzeszę fanów, przede wszystkim we Francji.

Origin of Symmetry i Hullabaloo (2001-2002)

Drugi album Muse, Origin of Symmetry, ponownie wyprodukowany przez Leckiego, zrodził cięższe, mroczniejsze rockowe brzmienie z basem Wolstenholme'a niejednokrotnie przesterowanym bądź syntezowanym; pojawiły się też utwory takie jak "Space Dementia", w których zastosowano więcej technik gry zaczerpniętych z muzyki poważnej.
Grupa eksperymentowała z nietypową instrumentalizacją, używając np. organów kościelnych, melotronu i rozszerzonego zestawu perkusyjnego. Na płycie znalazło się więcej wysokich partii wokalnych Bellamy'ego, motywów gitarowych zagranych techniką arpeggio oraz charakterystycznego brzmienia fortepianu, zainspirowanego muzyką okresu romantyzmu (przede wszystkim kompozytorów rosyjskich, takich jak Rachmaninow i Czajkowski). Warte zauważenia są też wpływy minimalistów takich jak Philip Glass. Bellamy wśród inspirujących go gitarzystów wymienia między innymi Jimiego Hendriksa oraz Toma Morello (Audioslave, Rage Against the Machine), wpływy te są też zauważalne w riffach na Origin of Symmetry i użyciu przez Bellamy'ego efektu typu pitch w jego solówkach gitarowych[6]. Album zawiera także cover utworu autorstwa Anthony'ego Newleya i Leslie Bricusse'a – "Feeling Good". "Origin..." został przez Neha Nimmaguddę określony jako "elektryzująca podróż poprzez ruiny post-apokaliptycznego świata, wzbogacona dźwiękowymi elementami równoczesności".
Zdobywszy w czasie trasy promującej Origin of Symmetry reputację zespołu raczej koncertowego, muzycy postanowili wydać CD i DVD z występów na tejże trasie. DVD nazwane Hullabaloo zawierało materiały filmowe live pochodzące z występów w Le Zénith w Paryżu w 2001 i film dokumentalny ukazujący zespół w trasie. Podwójny album, Hullabaloo Soundtrack, został wydany w tym samym czasie i zawierał kompilację z B-side'ów oraz zestawienie nagrań z występów w Le Zénith. Na rynek trafił także singel zawierający nowe piosenki - "Dead Star" i "In Your World", który zdecydowanie odciął się od wielkooperowego stylu Origin of Symmetry. Wywołał on mieszane uczucia wśród dotychczasowych fanów, jednak typowo "radiowe" długości piosenek i ich styl pozwolił grupie zdobyć nowych wielbicieli. Piosenka "Shrinking Universe" z Hullabaloo Soundtrack była jednym z głównych utworów wykorzystanych w filmie 28 tygodni później z 2007 roku.
Absolution (2003-2005)

W 2003 roku został wydany nowy album studyjny, Absolution. Krążek wyprodukowany przez Richa Costey'a (wcześniejszego producenta Rage Against the Machine) demonstrował kontynuację eksperymentów z Origin of Symmetry, utrzymując trzyczęściową formę utworów. Z albumu pochodzą hitowe single - "Time Is Running Out" oraz "Hysteria".
Album jest zbudowany wkoło tematu końca świata i reakcji w związku z tą sytuacją. Pomimo tego grupa opisuje go jako "podnoszący na duchu", z pozytywnym przesłaniem płynących z piosenek takich jak "Blackout" i "Butterflies and Hurricanes". Apokaliptyczny temat albumu wziął się z zainteresowań Bellamy'ego teoriami konspiracyjnymi, teologią, nauką oraz siłami nadprzyrodzonymi. Piosenka "Ruled By Secrecy" wzięła tytuł z noweli Jima Marrsa Oni rządzą światem (w oryginale Rule by Secrety), która opowiada o spiskach będących udziałem większości rządów. Wiele tekstów piosenek na płycie ma zabarwienie polityczne.
Otrzymując znaczną aprobatę krytyków w Wielkiej Brytanii, oraz podpisawszy nową umowę z amerykańską wytwórnią, Muse podjęli się odbycia swej pierwszej międzynarodowej trasy koncertowej. Trwała ona przez niecały rok, w czasie którego muzycy odwiedzili Australię, Nową Zelandię, Stany Zjednoczone, Kanadę i Francję. W tym czasie wydali również pięć singli ("Time Is Running Out", "Hysteria", "Sing for Absolution", "Stockholm Syndrome" i "Butterflies and Hurricanes").
W czerwcu 2004 roku zespół wystąpił w roli headlinera na Glastonbury Festival. Bellamy opisał ten koncert jako "najlepszy występ naszego życia", lecz krótko po jego zakończeniu ojciec Dominica Howarda, który był tam, aby zobaczyć zespół, zmarł na atak serca. To było największe uczucie wyczynu, jakie kiedykolwiek mieliśmy schodząc ze sceny. To było prawie nierealne, że godzinę później zmarł jego (Howarda) ojciec. To było prawie nie do uwierzenia. Spędziliśmy z Domem około tygodnia próbując go wspierać. Myślę, że był szczęśliwy, iż jego tata przynajmniej widział go w prawdopodobnie najlepszym momencie istnienia zespołu - powiedział Bellamy.
Ostatnie występy trasy promującej Absolution miały miejsce w Stanach Zjednoczonych i na Earls Court Arena w Londynie, gdzie grupa zagrała dodatkowy koncert w związku z wysokim popytem na bilety. Później, w kwietniu i maju 2005 roku, zespół ponownie odwiedził USA, dając kilkanaście koncertów (Absolution osiągnął tam status złotej płyty). 2 lipca 2005 roku Muse wzięli udział w Live 8 w Paryżu, gdzie zagrali single - "Plug In Baby", "Bliss", "Time Is Running Out" i "Hysteria".
Zespół zdobył dwie statuetki MTV Europe Music Awards, m.in. w kategorii "Best Alternative Act", a także Q Award za "Best Live Act". Grupa otrzymała nagrodę w tej kategorii również na Brit Awards 2005. Pod koniec 2004 roku zespół The Tallywood Strings wydał The String Quartet Tribute to Muse, instrumentalny album smyczkowy zawierający covery piosenek Muse.Black Holes and Revelations i H.A.A.R.P. (2006-2008)

W roku 2006 zespół Muse ogłosił zamiar wydania nowej płyty (której producentem ponownie miał być Richa Costey) zatytułowanej Black Holes and Revelations. Album pojawił się w Internecie 7 czerwca, na niecały miesiąc przed trafieniem do sklepów. Krążek został oficjalnie wydany w Europie 3 lipca 2006, zaś 8 dni później pojawił się w Ameryce. Wcześniej (28 czerwca) światło dzienne ujrzało wydanie japońskie. Zawierało ono bonusowy utwór, "Glorious", w pozostałej części świata dostępny wyłącznie na stronie B winylu Invincible. Album osiągnął 1. pozycję na listach w Wielkiej Brytanii, dużej części Europy oraz w Australii, odnotował także znaczny sukces w USA, gdzie zawędrował na 9. miejsce listy Billboard 200. Black Holes and Revelations nominowany był w 2006 roku do nagrody Mercury Music Prize, jednak grupa została pokonana przez zespół Arctic Monkeys. Jakkolwiek, album po rozejściu się w milionowym nakładzie osiągnął status Europejskiej Platynowej Płyty, a zespół otrzymał wyróżnienie Q Award za najlepszy występ na żywo (Best Live Act).
Nazwa krążka i tematy utworów są wynikiem fascynacji kosmosem, przede wszystkim Marsem i Cydonią. Okładka została zaprojektowana przez Storma Thorgersona i przedstawia marsjański krajobraz oraz czterech mężczyzn siedzących przy stole, na którym stoją cztery miniaturowe koniki – prawdopodobnie są to Czterej Jeźdźcy Apokalipsy, którzy przerośli swoje konie.
Piosenka "Exo-Politics" mówi o konspiracyjnym przeprowadzeniu przez rząd fałszywej inwazji kosmitów dla zysku powiązanych z nim korporacji, a także o manipulowaniu populacją świata i podporządkowywaniu jej swojej woli.
Pierwszy singel z tego albumu, "Supermassive Black Hole", był najpierw wydany w postaci teledysku wyreżyserowanego przez Florię Sigismondi i udostępniony za pośrednictwem Internetu 9 maja 2006. Reakcje na jego pojawienie się były różne, utwór bowiem znacznie odbiegał od utrwalonego na poprzednich płytach stylu grupy; jakiś czas później zespół ujawnił, że piosenka inspirowana była muzyką Soulwax oraz Millionaire – kapeli, która na jednym z koncertów supportowała Muse. Podziękowania od tria zostały zamieszczone na oficjalnej stronie Millionaire, jednak wkrótce stamtąd zniknęły. Oficjalnie singel został wydany online 12 czerwca, tydzień przed wypuszczeniem na rynek jego wersji CD. Na B-side wersji CD umieszczono także utwór "Crying Shame". Drugi oficjalny singel, "Starlight", został wydany 4 września 2006, zaś trzeci – "Knights of Cydonia" – 27 listopada (jego radiowa premiera miała miejsce dużo wcześniej, bo już 13 czerwca). Ponadto dostał on się na listę Top 10, a także nagrano do niego w Rumunii 6-minutowy teledysk. Czwarty singel z tego albumu, "Invincible", pojawił się 9 kwietnia 2007 roku. Kolejny singel, "Map of the Problematique", został wydany tylko w wersji cyfrowej 18 czerwca 2007, po występie zespołu na Wembley Stadium.
2 listopada 2006 Muzycy otrzymali nagrody Best Alternative i Best Live Act na 2006 MTV European Music Awards w Kopenhadze oraz wystąpili tam ze swoim singlem "Starlight". Justin Timberlake, prezenter gali, zapowiadając ich występ stwierdził, że byli tam najlepszym zespołem, a główny wokalista The Killers Brandon Flowers wspomniał o grupie w czasie otrzymywania nagrody Best Rock, mówiąc, że nagroda ta należała się Muse. W lutym 2007 roku zespół zdobył również nagrodę Brit Award za Best Live Act, jednak w kategorii Best Album i Best British Band przegrali z Arctic Monkeys.
Muse nagrali live session w Abbey Road Studios dla Live From Abbey Road w sierpniu 2006 r.
Zespół ponownie zaczął występować na żywo 13 maja 2006 roku w programie One Big Weekend na BBC Radio 1, później zaś pojawił się wiele razy w telewizji z występami promocyjnymi. Główna trasa koncertowa zaczęła się zaraz przed wydaniem albumu i początkowo składała się przede wszystkim z występów na festiwalach; najważniejszym z tego cyklu był koncert na Reading and Leeds Festivals. Trasa po Ameryce Północnej trwała od początku lipca do końca sierpnia 2006, i po ostatnich festiwalach, zaczęła się trasa po Europie, zawierająca trasę po dużych arenach w Wielkiej Brytanii. Zespół spędził listopad i dużą część grudnia 2006 podróżując po Europie z supportującym ich brytyjskim zespołem Noisettes. Trasa rozciągnęła się na Australię i południowo-wschodnią Azję; Muse opublikowali dalsze daty koncertów aż do października 2007. Większe występy to Big Day Out '07 i główny występ na Isle of Wight Festival 9 czerwca 2007.
Pod koniec 2006 roku muzycy ogłosili, że zagrają występ dla 75 tys. osób na nowo wybudowanym Wembley Stadium 16 czerwca 2007. Bilety na pierwszy koncert zostały sprzedane w ciągu kilkunastu minut, co zmusiło zespół do ustalenia drugiej daty występu – 17 czerwca. Supportem na występach na Wembley byli The Streets, Rodrigo y Gabriela i Dirty Pretty Things 16 czerwca, oraz My Chemical Romance, Biffy Clyro i Shy Child 17 czerwca. Oba koncerty zostały sfilmowane z zamiarem wydania koncertowego DVD, które ostatecznie trafiło na rynek 17 marca 2008 roku pod nazwą H.A.A.R.P. Jego tytuł nawiązuje do High Frequency Active Auroral Research Program – amerykańskiego programu wojskowych badań naukowych, mającego na celu analizę właściwości i zachowań zachodzących w jonosferze.
Grupa zajęła 9 miejsce na liście "10 Most Exciting Bands On The Planet Right Now" (10 najbardziej ekscytujących współczesnych zespołów na planecie), która została opublikowana w 252 wydaniu magazynu Q Magazine (lipiec 2007).
30 czerwca 2007 po raz pierwszy zagrali w Polsce. Spektakularny show miał miejsce w Gdyni podczas Open'er Festival.
Po rozdaniu Brit Awards ogłosili, że zostali poproszeni o zagranie na jednym z koncertów Live Earth, który również miał odbyć się na Wembley Stadium, 7 lipca 2007, jednak organizatorzy spotkali się z odmową grupy, która miała już zaplanowany występ na Oxegen festival w Irlandii w tym samym dniu.
W maju Muse zostali zmuszeni odwołać kilka koncertów z My Chemical Romance, ponieważ kilku członków MCR i część ekipy zatruło się jedzeniem. Sierpień i wrzesień to okres koncertów zespołu w USA, a najważniejsze z nich to Lollapalooza w Chicago (największa publiczność w historii występów Muse w tym kraju), hala Madison Square Garden w Nowym Jorku, Festival Pier w Filadelfii, a także Vegoose Festival w Las Vegas wraz z grupami takimi jak Rage Against The Machine, Daft Punk i Queens of the Stone Age. Ostatni występ grupy w 2007 roku miał miejsce na KROQ Almost Acoustic Christmas w Los Angeles.
Pojawiły się spekulacje, że Muse zagrają na Glastonbury Festival 2008, jednak Michael Eavis zaprzeczył temu mówiąc "Już mamy wyznaczone główne występy na przyszły rok, ale to nie jest ani Muse, ani U2", chociaż według NME Magazine do tej pory wyznaczone zostały jedynie dwa z trzech głównych zespołów na festiwal w 2008 roku. Stuart Galbraith, organizator Download Festival w Donington Park również przyznał, że jest zainteresowany występem grupy na festiwalu.The Resistance (2009 - 2011)

W wywiadzie opublikowanym 14 kwietnia 2008 roku przez magazyn NME Matthew Bellamy stwierdził, że chciałby w przyszłości stworzyć "zespół będący angielską odpowiedzią na Rage Against The Machine". 2 sierpnia do internetu wyciekł nawet kolaboracyjny utwór Muse z The Streets pt. "Who Knows Who", będący niejako potwierdzeniem powyższej wypowiedzi Bellamy'ego. Krótko po tym zespół potwierdził autentyczność piosenki zaznaczając jednocześnie, że nigdy na poważnie nie myślał o wydawaniu go w jakiejkolwiek formie.
We wrześniu 2008 roku Uniwersytet Plymouth nadał członkom Muse honorowe tytuły naukowe za, jak określili jego władze, "bycie nie tylko jednym z najbardziej ekscytujących zespołów koncertowych na świecie, ale także zespołem, który przełamuje muzyczne granice".
W 2008 roku rozpoczęły się prowizoryczne prace nad piątym albumem. Dominic Howard wyznał, że wraz z kolegami wrócił do studia nagraniowego niedaleko jeziora Como we Włoszech i już przed sierpniowym występem na V Festival zespół miał napisanych kilka utworów.
Opowiadając na pytania fanów za pośrednictwem oficjalnego forum Chris Wolstenholme przyznał, że "byłoby miło wydać album w drugiej połowie przyszłego (2009) roku, jednak nie wyznaczamy sobie żadnych terminów. Ważniejszym dla nas jest zrobienie najlepszego materiału w naszej karierze, więc jeśli potrwa to do 2010 roku, nie będziemy mieć nic przeciwko. Mamy jednak nadzieję, że płyta trafi na rynek wcześniej".
Początkiem lutego 2009 roku pojawiła się pierwsza konkretna, chociaż nieoficjalna, informacja odnośnie daty wydania następcy Black Holes & Revelations. Serwis microcuts.net dowiedział się od osoby blisko związanej z wytwórnią Warner, że piąty album Muse powinien ujrzeć światło dzienne we wrześniu 2009 roku, po czym grupa rozpocznie trasę koncertową.
W wywiadzie dla BBC 6 Music Bellamy stwierdził, że płyta pokaże wyraźne inspiracje zespołu muzyką poważną, a całość będzie "bardzo orkiestralna".
Odnośnie nowego krążka powiedział także, że pisze "najtrudniejszą piosenkę w życiu". Powstaje nowy utwór w trzech częściach, nad którym pracowałem sporadycznie od wielu lat. W dużej mierze jest on orkiestralny... Partie te aranżuję sam, a zajmuje to sporo czasu. Lider Muse wyraził nadzieję, że ta trzyczęściowa kompozycja zamknie najnowsze dzieło grupy. 25 lutego podczas rozdania nagród NME Awards Bellamy potwierdził, że płyta jest gotowa w około 50 procentach i powinna trafić na rynek pod koniec lata 2009 roku.
24 marca 2009 roku zespół oficjalnie ogłosił, że jesienią ruszy w trasę koncertową. Trio odwiedzi Wielką Brytanię, pozostałą część Europy oraz Amerykę Północną. Za oceanem wystąpi jako specjalny gość na kilku koncertach U2.
Niemal dwa miesiące później, 22 maja Muse ogłosili za pomocą swojego bloga, że ich najnowszy album będzie nosił tytuł The Resistance. Potwierdzono również nazwę jednej z piosenek - "United States of Eurasia", której tytuł fani odczytali ze skryptu trzymanego przez Bellamy'ego na zdjęciu umieszczonym na Twitterze[34]. Płyta ukazała się na rynku 14 września 2009 roku. Pierwszym singlem promującym album jest piosenka "Uprising", której premiera radiowa odbyła się 3 sierpnia w programie Zane Lowe'a w BBC Radio 1.
Piosenka ta została zagrana również 13 września, podczas gali MTV Video Music Awards 2009, jako pierwszy telewizyjny występ zespołu w USA.


The 2nd Law i Live At Rome Olympic Stadium (2012 - 2013)

W 2011 roku zespół rozpoczął pracę nad nowym albumem. 6 czerwca 2012 na oficjalnej stronie zespołu pojawił sie trailer, podano także jego nazwę "The 2nd Law". Datę wydania wyznaczono na 17 września 2012. Zespół podjął się napisania oficjalnej piosenki Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Został nią singiel "Survival". Premiera utworu miała miejsce 27 czerwca 2012 w BBC One. 13 lipca 2012 za pomocą twittera udostępniono listę piosenek, które znajdą się na nowym albumie. Okładka pojawiła się na stronie zespołu 30 lipca 2012. Kolejnym udostępnionym utworem było "The 2nd Law: Unsustainable ". Dostępny był jedynie dla osób które zamówiły nowy album podczas przed-sprzedaży. W związku ze stworzeniem oficjalnego utworu igrzysk, zespół wystąpił na ceremonii zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Uroczystość miała miejsce 12 sierpnia 2012.
Pierwszym oficjalnym singlem został utwór "Madness". Premiera odbyła się 20 sierpnia 2012 w radiu BBC1. Wydanie albumu zostało przeniesione na 1 października 2012.
19 września 2012 zespół wystąpił w Air Productions studio № 128 w Paryżu z przedpremierowym wykonaniem utworu "Follow Me". Jest on wyrazem ojcowskiej miłości wokalisty. Matthew Bellamy zawarł w nim nagranie bicia serca swojego syna Binghama. Dzień później w Koloni (Niemcy) miał miejsce specjalny koncert na którym można było usłyszeć kolejne piosenki z nowego albumu: "Supremacy", "Panic Station", "Animals" a także "Save Me". Ostatnia z tych piosenek jest pierwszą śpiewaną przez Chrisa Wolstenholme'a - basistę.
Na oficjalnej stronie zespołu, 21 września 2012 pojawiło się zaproszenie dla fanów do udziału w The Muse Connectome Project.
Światowa premiera odbyła się 1 października. W Polsce limitowana wersja CD + DVD pojawiła się dopiero 8 października.
Dwa tygodnie później zespół przystąpił do nowej trasy koncertowej.
19 listopada 2013 roku w wybranych miastach można było obejrzeć nagrany w rozdzielczości 4K koncert z Rzymu, który miał miejsce 6 lipca 2013 roku. 2 grudnia została wydana wersja CD+DVD oraz CD+Blu-ray tego nagrania.

1. This Is A Muse Demo (1995)

2. Newton Abbot Demo (1997)

3. Muscle Museum EP (1999)

4. Showbiz (1999)

5. Sunburn/Overdue Demo (1999)

6. Origin of Symmetry (2001)

7. Hullabaloo (2002)

8. Absolution (2003)

9. Absolution Tour (2005)

10. Black Holes & Revelations (2006)

11. H.A.A.R.P. (2008)

12. The Resistance (2009)

13. The 2nd Law (2012)

14. Drones (2015)

Komentarze (880):

meanina
meanina 15 czerwca 2014 21:14
(0) + -
@noname1429: Skąd ja to znam? xD Ale to jest właśnie najlepsze. W każdym razie (nie wstydzę się tego, że lubię Zmierzch i dzięki niemu poznałam Muse, wielkie dzięki do Steph :D) Stephanie w "bonusowej" książce na końcu przy fragmentach rozdziałów z całego cyklu dawała na górze tytuły piosenek, które w pisaniu tych fragmentów stanowiły dla niej inspirację (wiele z nich to było Muse <3) i jeśli, podkreślam JEŚLI uda mi się coś wydać, to także chciałabym podkreślić piosenki, dzięki którym powstały dane sceny ^^
Ooo, ja się dowiedziałam, że mój kolega z klasy ich lubi i jego tata też i ucieszyłam się ^^
Wait a minute... MJUSOWA TORBA?! OMYGY! Ja ostatnio poszukuję jakiejś torby i... MJUSOWA?! Toż to spełnienie marzeń... ZAZDROSZCZĘ! ^^

Pokaż powiązany komentarz ↓

noname1429
noname1429 13 czerwca 2014 20:03
(0) + -
@meanina: No dokładnie, mam po prostu tak samo jeżeli chodzi o pisanie. Z muzyką jakoś tak mam na zawołanie odpowiednie, idealnie pasujące przymiotniki, dialogi jakoś łatwiej idą... I później nagle orientuję się, że wcześniej była dwudziesta trzydzieści, a jest kilka minut po pierwszej :P
Ja około trzech miesięcy temu po takim czasie nagle dowiedziałam się, że moja nauczycielka od angielskiego słucha Muse i byłam w szoku. Fajna niespodzianka :3 Co ciekawe, ogarnęła, że ich słucham dopiero kiedy dostałam od rodziców Mjusową torbę i przyszłam z nią do szkoły xD

Pokaż powiązany komentarz ↓

meanina
meanina 13 czerwca 2014 19:05
(0) + -
@noname1429: Dokładnie. Mogliby tyle zyskać i... och! No tego nie da się wyrazić, trzeba poczuć xD
Kiedy mam daną scenę napisać i wiem o jakim charakterze to puszczam sobie ich jakąś piosenkę, która wpasowuje się do tego momentu i już jest świetnie ^^ No, bardzo miło xD :D
Ojeju, nieinteligentni nauczyciele są chyba gorsi od tych wrednych. Moja nauczycielka od chemii, po prostu, ja tego nie rozumiem, w ogóle nie umie nas nauczyć, a wymaga, żebyśmy wszystko umieli i ogólnie... Z tego względu cieszę się, że to koniec gimnazjum.

Pokaż powiązany komentarz ↓

noname1429
noname1429 13 czerwca 2014 15:19
(0) + -
@meanina: Ja też współczuję takim osobom, bo po prostu nie wiedzą, co tracą.
Zazwyczaj kiedy piszę mam w głowie mętlik, a kiedy do tego słucham Muse wszystko robi się jasne, przejrzyste i nie muszę już gubić się w myślach własnych bohaterów i we własnych. Z drugiej strony, miło jest dowiedzieć się, że nie tylko ja tak mam :D
Ta kobieta nie jest wredna, ona po prostu jest tak nieinteligentna, że czuć od niej głupotę na kilometr. Nic dziwnego, że uczy właśnie wf-u.

Pokaż powiązany komentarz ↓

meanina
meanina 12 czerwca 2014 23:10
(0) + -
@noname1429: Dokładnie. Ja współczuję ludziom, którzy nie zapoznali się z ich geniuszem, bo naprawdę warto ^^ I tak samo, ogólnie grać- uczę się, rysować akurat nie, ale uwielbiam pisać i właśnie z ich muzyką w tle to staje się łatwiejsze : 3 No właśnie, na pewno przyczynili się do tego, kim jestem ^^
Aha, no to dobrze, że nic takiego poważnego. Hah, nauczyciele potrafią być strasznie wredni xD

Pokaż powiązany komentarz ↓

noname1429
noname1429 12 czerwca 2014 19:22
(0) + -
@meanina: Mam dokładnie to samo - po prostu oni tworzą tak genialną muzykę i są tak genialnymi ludźmi, że nie wyobrażam sobie, że mogłabym kochać tak inny zespół. Gdybym ich nie poznała nie zaczęłabym robić wielu rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie teraz życia, nie zaczęłabym grać na gitarze, rysować, ani pisać (bo dzięki Muse mam do tego wszystkiego energię i natchnienie) i zapewne stałabym się kolejną częścią szarej masy.
Szczerze mówiąc to nic szczególnego mi się nie stało, bo mam po prostu zwężoną tętnicę i przez to nie mogę wykonywać większości ćwiczeń, a że nienawidzę swojej babki od wf-u to jeszcze lepiej :3

Pokaż powiązany komentarz ↓

meanina
meanina 12 czerwca 2014 19:16
(0) + -
@noname1429: Świetnie to ujęłaś ^^ Dokładnie sama się nad tym czasem zastanawiam, bo właściwie to dzięki Nim rozpoczęłam wędrówkę w kręgach rockowych i metalowych zespołów. Zastanawiam się też, kto w takim razie znaczyłby dla mnie tyle, co oni, ale wtedy sobie uświadamiam, że i tak żaden inny zespół nie znaczyłby dla mnie tyle, co oni i cieszę się, że ich poznałam ^^
O Ty szczęściaro! Tyle wygrać. Znaczy chodzi mi o te dodatkowe minuty, a nie że masz zwolnienie, bo musiało coś się widocznie stać, a tego już nie mogę zazdrościć.

Pokaż powiązany komentarz ↓

noname1429
noname1429 12 czerwca 2014 19:08
(0) + -
@meanina: Bo to jest taki nieszkodliwy dla zdrowia narkotyk. Czasami nagle przychodzi mi do głowy takie pytanie: "Kim byłabym, jeżeli nigdy nie zaczęłabym słuchać Muse?". I mogę się zastanawiać godzinami, ale odpowiedzi i tak nie znajdę. To niesamowite, że jeden zespół potrafi tak zmienić życie, spojrzenie na świat - wszystko. I pewnie między innymi dlatego również mogę powtórzyć: ojeju, jak ja ich kocham.
Moją krótką drogę do szkoły rekompensuje zwolnienie z wf-u do końca roku = dodatkowe 45 minut ^^

Pokaż powiązany komentarz ↓

meanina
meanina 12 czerwca 2014 10:07
(0) + -
@noname1429: W każdym razie mam zamiar wykrzyczeć "I love You! Dom! Marry me!" xD
Zazdroszczę takich odlotów xD Ale właśnie muzyka robi z ludźmi co chce ^^ Ja mam tak, że jak zacznę ich słuchać, to ciężko mi przestać. I w ogóle bardzo wpłynęli na mnie i ojeju, jak ja ich kocham xD
O właśnie! Muzyka nie zawodzi i jest na każde zawołanie ^^
Teraz będę miała z godzinę xD A tak to współczuję. Bo nawet dzięki temu trochę się chce iść na lekcje xD

Pokaż powiązany komentarz ↓

noname1429
noname1429 11 czerwca 2014 22:51
(0) + -
@meanina: Moje marzenie jest identyczne, nie wiem co by było jeżeli chodzi o trzeźwość umysłu. Ogółem czasami jak słucham ich przez czas dłuższy niż cztery godziny to zachowuję się, jakbym coś brała, bo jestem nieobecna, a z drugiej strony miewam momenty, w których śmieję się bez opamiętania i najchętniej wyszłabym z domu i przebiegła się kilka kilometrów, bo to daje taką niesamowitą energię, że po prostu ma się poczucie, że można zrobić wszystko, bez wyjątku.
Odnajdywanie szczęścia w muzyce to coś cudownego, bo można robić to praktycznie zawsze, a tak pomaga i rekompensuje wszystkie chwile zwątpienia, że aż chce się żyć :3
Jeżeli chodzi o zapominanie dokąd idę, to temat jest mi bliski, któregoś razu pomyliłam autobus, właśnie przez taką fizyczną nieobecność.
Masz szczęście, 30-40 min, chętnie zamieniłabym na to swoje piętnaście. Czemu muszę mieszkać tak blisko szkoły? :P

Pokaż powiązany komentarz ↓

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności