2 016 224 tekstów, 18 321 poszukiwanych i 765 oczekujących
Mudvayne
mudvayne

Mudvayne – amerykański zespół, grający metal alternatywny.

Grupa powstała w Peorii w stanie Illinois. Grupę tworzą: Chad Gray (Kud) (wokalista), Greg Tribbett (Gurrg) (gitara), Ryan Martinie (Ryknow} (gitara basowa) oraz Matt McDonough (sPuG) (perkusja). Mudvayne sami wydali swój pierwszy album zatytułowany "Kill I Oughta". Po podpisaniu kontraktu płytowego zaczęły się prace nad ich pierwszą płytą. Producentem był Garth Richardson, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Rage Against the Machine czy Spineshank.

W sierpniu 2000 roku ukazał się album "LD 50". Pierwszy utwór na płycie nosi tytuł "Monolith". Jest to nawiązanie do filmu Stanleya Kubricka "Odyseja kosmiczna". Cała akcja tegoż właśnie filmu skupia się wokół czarnego monolitu. "Motyw wiodący naszego albumu ma odzwierciedlać pojęcie ewolucji świadomości, transformacji i ryzyka związanego z eksperymentami, które mogą zmieniać wewnętrzny i zewnętrzny punkt widzenia człowieka" – mówi sPuG, perkusista zespołu – "Monolit w filmie Kubricka był tego symbolem". Tytuł płyty pochodzi od pojęcia "Lethal Dosage 50", która określa ilość trującej substancji potrzebnej do uśmiercenia 50 na 100 ludzi. Ta metafora odnosi się do rzeczy, które potencjalnie mogą otworzyć umysł, rozszerzyć świadomość, umożliwić spojrzenie na siebie i świat z zupełnie nowej perspektywy, jednak ze świadomością ryzyka, które za tym idzie. Producentem wykonawczym albumu był Shawn Crahan, perkusista grupy Slipknot. Charakterystyczne są też makijaże członków zespołu. "Zawsze zwracaliśmy uwagę na oprawę wizualną, ale oczywiście ograniczał nas brak kasy. – mówi Spag – Pomysł na ten makijaż nasunął się sam. Nasze pomalowane twarze nie oznaczają jednak "barw wojennych", jak niektórzy myślą. Tak naprawdę to nie szukajcie w tym żadnej specjalnej symboliki. Nie lubię dosłowności, więc interpretację – również naszej muzyki – pozostawiam naszym fanom" . W roku 2000 członkowie zespołu Slipknot zabrali zespół na wspólną trasę koncertową. Obydwie grupy wzięły też udział w tournée Tatoo the Earth.

1. Kill, I Oughtta (EP) (1997)

2. The Beginning of All Things to End (EP) (2001)

3. The End of All Things to Come (2002)

4. Live Bootleg (EP) (2003)

5. By the People, for the People (album kompilacyjny) (2007)

6. Mudvayne (2009)

7. Playlist: The Very Best of Mudvayne (album kompilacyjny) (2011)

tekstowo.pl
2 016 224 tekstów, 18 321 poszukiwanych i 765 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności