1 840 036 tekstów, 17 442 poszukiwanych i 520 oczekujących
Motley Crue
motley_crue

Mötley Crüe to jeden z kluczowych zespołów amerykańskiej sceny hair metalowej powstały w Los Angeles w roku 1981.
Założycielem oraz liderem grupy jest Frank Ferrana działający pod pseudonimem Nikki Sixx.
Imię Frank muzyk odziedziczył po ojcu, do którego nienawiść jest tematem kilku jego utworów.
Patologiczne warunki bytu lat młodzieńczych spowodowały chęć założenia rockowej kapeli co zaowocowało współpracą z późniejszym perkusistą grupy, którym został Tommy Lee.
Duet rozpoczął kompletowanie składu do momentu ujrzenia talentu Roberta Alana Deala znanego jako Mick Mars.
Mars jest urodzonym muzykiem który mimo wczesnego ojcostwa nie porzucił swego zamiłowania. Często uznawany jest za słabego gitarzystę, aczkolwiek jest to osoba poważnie sparaliżowania, przez
co nie może zaprezentować swych umiejętności scenicznych w 100 procentach. Mimo lat spędzonych w zespole kilka razy próbował rozpocząć własną karierę, do dzisiaj jednak pozostaje w zespole.
Vince Neil opuszcza kapele Rock Candy i dzięki długim prośbom zafascynowanego jego wokalem Nikkiego Sixxa dołącza do rockowego trio tworząc Mötley Crüe.
Sam Vince przez długi czas był sporną postacią aczkolwiek absolutnie niezbędną, mimo znakomitego głosu często jest poddawany żartom jakoby nie umiał na niczym grać, a partia na harmonijce ustnej podczas wykonywania Smokin’ In The Boys Room pochodziła z taśmy.
Wczesne lata kwartetu to próby koncertów oraz wegetacja w zniszczonym mieszkaniu w Los Angeles gdzie muzycy z braku pieniędzy oddają się różnego typu używkom. Jedyną względnie trzeźwą osobą był wówczas Mick z racji bycia starszym od reszty.
Za pośrednictwem jednej z rozgłośni w L.A., światło dzienne ujrzał utwór Live Wire, co zaowocowało
możliwością sesji nagraniowej początkowego materiału Too Fast For Love.
Sama płyta została zarejestrowana w kiepskich warunkach, a wszystkie niedoskonałości można usłyszeć do dziś, mimo to po dziś dzień dobrze się sprzedaje.
Debiut wiąże się z powstaniem MTV, które przez pewien czas nie posiadało dostatecznej ilości materiału. Wszystkie luki w programie były zapełniane przez heavy metalowe grupy jak właśnie Mötley Crüe.
Kolejny rok przynosi nowy materiał znany jako Shout At The Devil, muzyka staje się zdecydowanie mocniejsza i zwarta. Pierwotna okładka ustępuje szeroko obecnej wówczas cenzurze oskarżającej Sixxa o propagowanie satanizmu. Mimo problemów album stał się sukcesem po którym grupa wyruszyła w udaną trasę po USA.
Wielka eksplozja popularności rozpoczyna się wraz z wydaniem albumu Theatre Of Pain
oraz jednego z większych przebojów, Home Sweet Home. Vince Neil przezywa wówczas wielki kryzys związany z nieumyślnym spowodowaniem śmierci Razzle, członka grupy Hanoi Rocks i chwilowym pobytem w zakładzie karnym. Wokalista zostaje odtrącony przez resztę muzyków spędzając czas na upijaniu się na plażach Los Angeles. W przyszłości Neil przeżyje kolejną tragedię w związku ze śmiercią córki Skylar.
W 1987 roku ukazuje się album Girls Girls Girls, album niedopracowany aczkolwiek bardzo sukcesywny.
W owym czasie ma miejsce sławna śmierć kliniczna Sixxa związana z szczytową fazą uzależnienia od heroiny. Trasa koncertowa nie dociera do Europy.
Kolejny album jest owocem rocznej współpracy z Bobem Rockiem krytykującym muzyków za brak gustu i talentu. Płyta zatytułowana Dr. Feelgood okazuje się gigantycznym sukcesem zwieńczonym trasa w USA i Europie. Muzycy poddani byli wówczas odwykowi, który z resztą często łamali i który zaowocował sporami miedzi Tommym Lee a Vincem Neilem.
Następne lata to odejście często nieobecnego Vince’a i zatrudnienie Johna Corabiego. Album z Johnem okazał się klapa, fani oskarżyli zespół o wpływy muzyki grunge, a samego Johna o kiepska tematykę tekstów. Zmiana wokalisty spowodowała niską frekwencję na koncertach.
Następny album to, mimo powrotu do oryginalnego składu, również klapa. Nowy producent próbował wówczas rozbić zespólł, a skłóceni z Sixxem dziennikarze muzyczni często mieszali muzykę zespołu z błotem.
Lata dziewięćdziesiąte to sławny związek Tommy’ego z Pamelą Anderson zakończony niesłusznym oskarżeniem o pobicie oraz zdradami po obydwu stronach. Tommy’ego często przedstawia się jako damskiego boksera co ma jednak mało wspólnego z prawdą, gdyż Pamela wcale nie została pobita, a problemy w związku były bardzo rozlegle. Mick Mars mimo prób odejścia i postępującej choroby cudem zostaje w grupie a Vince tworzy własne projekty.
Tommy zafascynowany Nine Inch Nails oraz innymi grupami na początku lat 90-tych rozpoczyna własną działalność muzyczną. Niedługo później umiera jego ojciec do którego był wyjątkowo przywiązany.
Sama miłość do rodziny stała się z resztą przyczyną rozpadu pierwszego małżeństwa Tommy’ego.
Przyczyną konfliktu było określenie jego matki brzydkim słowem ‘cunt’ przez ówczesną żonę.
Podczas incydentu na lotnisku dochodzi do kłótni z Neilem, przez którą perkusista o mały włos nie wraca do więzienia. Niedługo potem odchodzi z Mötley Crüe.
W 1999 roku ukazuje się album New Tattoo z Randym Castillo oraz DVD z Salt Lake City.
Grupa powraca w 2005 w oryginalnym składzie z nowymi utworami produkcji Boba Rocka oraz gigantyczną trasą koncertową.
2008 rok to pierwszy od prawie dekady studyjny album Mötley Crüe, Saint Of Los Angeles.

Zespól nigdy nie wystąpił w Polsce, podobnie jak wiele innych amerykańskich grup.

Na rok 2014 grupa zaplanowała Farewell Tour, swoją ostatnią trasę koncertową, która ma obejmować Stany Zjednoczone i Kanadę. Jak wyjaśnił Nikki Sixx na konferencji prasowej, "Chcemy zakończyć oficjalną działalność jako Motley Crue i pożegnać się z fanami z godnością, której , jak widać, nie mają inne zespoły."
Trasa ma trwać od lipca do listopada 2014 roku, a zespołowi towarzyszyć ma Alice Cooper.
Muzycy zapowiedzieli ,że zajmą się innymi projektami, które obejmować mają zarówno działalność muzyczną (Nikki, Mick) jak i producencką (Tommy), a nawet restauratorską (Vince).

Rok 2015 ma przynieść filmowa adaptację biografii grupy, bestsellerowej książki
" The Dirt: Confessions of the World's Most Notorious Rock Band". I jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów nadchodzącego roku. Na chwilę obecną produkcja jest w fazie castingów.

1. Too Fast For Love (1981)

2. Shout At The Devil (1983)

3. Theatre Of Pain (1985)

4. Girls, Girls, Girls (1987)

5. Dr. Feelgood (1989)

6. Mötley Crüe (1994)

7. Generation Swine (1997)

8. Supersonic And Demonic Relics (1999)

9. New Tattoo (2000)

10. Saints Of Los Angeles (2008)

Komentarze (14):

Lili840 25 grudnia 2017 12:11 (edytowany 1 raz)
(-1)
Im bardziej poznaję ciężką muzykę tym bardziej się zmieniam... Kiedyś byłam grzeczna, nieśmiała, cicha, pilan, a teraz... Mama coraz częściej mówi, że jestem nieodpowiedzialna, piję, palę, koledzy się mnie trochę boją, nauczyciele mają podejrzenia, staję się bardziej kontrowersyjna, zachowuję się jak chłopak... To wszystko nasiliło się gdy zaczęłam ich słuchać... Nawet nie wiecie jak bardzo jestem wam za to wdzięczna!

pawel1973 09 listopada 2016 23:44
(0)
@aliceafterabit: "Motley Crue"tłumaczy się jako "pstrokaty okrutnik"

Pokaż powiązany komentarz ↓

Warbringer570 15 marca 2016 13:26
(0)
Szkoda, że już nie koncertują.

axlsmichelle 08 lipca 2015 14:50
(0)
i ta myśl, że nigdy nie zobaczę ich na żywo :(

BloodDrinker 18 sierpnia 2014 18:42 (edytowany 1 raz)
(0)
https://all-bad-things-can-continue-forever.blogspot.com/

Blog z fanfiction, o Motley Crue również

aliceafterabit 13 czerwca 2014 13:33
(+1)
No dobrze... Ze mną to było tak ,że zawsze myślałam o Motley Crue ,że to tylko szowinistyczna świńskość i nic więcej. Ale ostatnio wpadł mi w ręce "Dr. Feelgood" i jestem w szoku. Motley Crue to muzyka! Słucham tej płyty w kółko i uważam,że jest świetna. Naprawdę niesamowita.

xCrueHead 10 listopada 2013 22:43
(0)
https://www.facebook.com/zyjemyGlamem?ref=hl

moonfox 01 sierpnia 2013 22:57
(0)
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/M_tley-Cr_e-_-plyta_-trasa-i-kon­iec_.html#more -
smutno bo smutno, ale żeby polskę odwiedzili ;---;

rocketx16 24 maja 2013 15:27 (edytowany 1 raz)
(0)
komentarz usunięty

natalieRose 10 maja 2013 10:02 (edytowany 1 raz)
(0)
komentarz usunięty

tekstowo.pl
1 840 036 tekstów, 17 442 poszukiwanych i 520 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności