2 017 085 tekstów, 18 319 poszukiwanych i 380 oczekujących
Miyavi
miyavi

Miyavi rozpoczął karierę w Dué le quartz jako gitarzysta. Po rozpadzie zespołu zaczął nagrywać solo, ukazując coraz to nowe wcielenia i oblicza muzyki. Zarówno jego wygląd jak i styl, w jakim tworzy zmieniają się w błyskawicznym tempie i fani nigdy nie mogą być pewni, czym Miyavi ich jeszcze zaskoczy. Swoim zachowaniem i twórczością może wzbudzać kontrowersje, ale bez wątpienia ma talent do zjednywania sobie publiczności w czasie występów.


Choć w młodości Miyavi wiązał swą przyszłość z piłką nożną, w końcu zdecydował się na muzykę. Od początku fascynowali go muzycy visual kei, zwłaszcza Toshiya z Dir en Grey, dlatego też pierwszym instrumentem na jakim zaczął grać był bas. Dość szybko jednak zmienił go na gitarę. Jeszcze jako nastolatek przez pewien czas mieszkał i grał w zespole w Tokio, a po powrocie w rodzinne strony dołączył do Due’le Quartz. Od początku to on pisał większość muzyki i sporo tekstów, zmienił też stronę wizualną zespołu.

Karierę solową rozpoczął w październiku 2002, krótko po rozpadzie Due’le Quartz. Jeszcze w trakcie istnienia zespołu nagrał materiał na swój pierwszy album, ‘Gagaku’. Pomimo tego, że wielu fanów było rozczarowanych zmianą wizerunku, Miyavi szybko zyskał dużą popularność. Od początku solowej kariery jest ulubieńcem prasy muzycznej - artykuły o nim pojawiają się w prawie każdym numerze Shoxx, a miesięcznie potrafi napisać o nim 8 różnych magazynów.

Po rozpoczęciu solowej kariery Miyavi zmienił imię (wcześniej znany był jako miyabi [dop. v i b w języku japońskim są wymawiane tak samo]), wizerunek i styl granej przez siebie muzyki. Tych ostatnich nie trzymał się jednak zbyt długo - charakterystyczne są dla niego ciągłe zmiany i eksperymentowanie. W listopadzie 2002 ukazały się dwa pierwsze single, a w 2003 dwa kolejne. W połowie 2003 roku Miyavi najwyraźniej uznał, że ma już wystarczającą ilość piosenek, żeby zagrać swój pierwszy koncert, którego zapis został wydany w lipcu tego samego roku na DVD ‘Gekokujou’. Nie zwalniając tempa pracy nagrał kolejne dwa single, zagrał także główną rolę w filmie ‘Oresama’. We wrześniu natomiast ukazał się ‘Wagahai’ - photobook + zbiór esejów.

W grudniu 2003 ukazał się drugi solowy album, ‘Galyuu’. Na grudniowej części trasy koncertowej promującej nowy album jako zespół towarzyszący, Ishihara Gundam, wystąpili: Pata (ex. X-Japan), Shinya (ex. LUNA SEA), Chirolyn (ex.Spread Beaver) i Luke (Seikima II). 28 grudnia Miyavi wystąpił jako jedna z trzech głównych gwiazd na festiwalu Beauti Fool’s Fest 03. Zaprezentował tam nowy utwór, „Itoshii Hito (beta desu man)”, oraz nowy tatuaż - sutrę obejmującą całe plecy.

Na początku 2004 rozpoczęła się kolejna ogólnokrajowa trasa koncertowa. Miyavi zmienił skład Ishihara Gundam na nieco młodszych i zdecydowanie mniej znanych muzyków. W maju wyruszył w trasę promocyjną do Korei i Tajwanu, która objęła wiele wywiadów oraz mini-koncert. Fani, zwłaszcza w Korei, przyjęli go bardzo gorąco. 23 czerwca ukazał się ostatni wydany niezależnie singiel - ‘Ashita, genki ni naare’, a w lipcu Miyavi powrócił do Korei i na Tajwan aby zagrać tam koncerty. Okazały się one wielkim sukcesem, w Korei zagrał nawet jeden dodatkowy.

21 sierpnia pojawiła się składanka ze wszystkimi teledyskami nagranymi przez Miyaviego w czasach indies. 31 sierpnia 2004 Miyavi zagrał swój pierwszy koncert w Budokanie, This is Oudou. Był to jego ostatni koncert indie, a jego nagranie ukazało się w grudniu na DVD. Tego dnia oficjalnie został muzykiem major, z kontraktem podpisanym dla Universal. 20 października 2004 ukazał się pierwszy singiel major, ‘Rock gakushuu -superstar- jouken’, dzień wcześniej do sprzedaży trafił także drugi photobook.

W czerwcu 2005 ukazał się kolejny album, ‘miyavizm - Shugi’. Mniej więcej w tym okresie w studio zaczęli go wspomagać inni muzycy - wcześniej większość instrumentów nagrywał całkiem sam. W tym samym roku ukazały się także 2 nowe maxi-single, a pod koniec roku do sprzedaży trafiły nowe edycje singli z czasów indies.

W 2006 roku Miyavi po raz kolejny udowodnił, że nie boi się zmian - było to wyraźnie widoczne na trzech wydanych w tym roku singlach, oraz albumach ‘MYV☆POPS’ i ‘Miyaviuta ~dokusou~’ - prezentują one szeroką mieszankę stylów. Obok rocka czy popu znaleźć można na nich wpływy salsy, jazzu i brzmienia gitary akustycznej (->Miyaviuta). Pod koniec roku Miyavi wziął także udział w charytatywnym koncercie, zorganizowanym przez Unicef. Na początku roku 2007 Miyavi zagrał sekretny koncert w Las Vegas. W 2007 Miyavi wydał już mini-album ‘7 SAMURAI SESSIONS - We’re KAVKI BOIZ-’ zawierający 7 już znanych piosenek w całkiem nowej aranżacji oraz single ‘Sakihokoru hana no you ni / Kabuki danshi’ i ‘Subarashiki kana, kono sekai -WHAT A WONDERFUL WORLD-‘.

Na 16 stycznia 2008 jest już zapowiedziany kolejny, już 16, singiel, nagrany w współpracy z SUGIZO, pt. ‘Hino Hikarisae Todokanai Kono Basyode feat. SUGIZO’. Na 2008 rok Miyavi planuje również swoją pierwszą, europejską trasę koncertową o nazwie ‘THIS IZ THE JAPANESE KABUKI ROCK TOUR 2008’. Trasa obejmie występy w 9 miejscach: Ameryce, Niemczech, Anglii, Francji, Finlandii, Korei Południowej, Tajwanie, Chinach i oczywiście Japonii, oraz wydanie kolejnego DVD z nagraniem świątecznego koncertu z 25 grudnia 2007.

W 2007 roku Miyavi dołączył też do superbandu S.K.I.N., w skład którego wchodzą: GACKT (ex-MALICE MIZER) jako wokalista, SUGIZO (ex-LUNA SEA) oraz YOSHIKI w roli perkusisty i klawiszowca. 29 czerwca odbył się pierwszy występ zespołu na Anime Expo.

26.03.2009 Miyavi pojął za żonę Melody i ogłosił tym samym że Melody spodziewa się dziecka. ICh córka przyszła na świat 29 lipca 2009 roku i otrzymała imię 愛理 ( Airi - 愛 miłość, 理 powód. Co tłumaczy się POWÓD MIŁOŚCI). Pełne imię pociechy brzmi Lovelie Miyavi Ishihara. Meev został ponownie ojcem, 21 października urodziła mu się kolejna córeczka jako wcześniak. Nazwano ją Jewelie Aoi Ishihara. Pismemkanji oznacza "Powód Nadziei", "Jewel" oznacza "klejnot". Niedawno odszedł z PSCompany do JGlam.

Oficjalna strona: http://www.o-re-sa-ma.com/
Oficjalny myspace: http://www.myspace.com/miyavi

1. Gagaku (2002)

2. Galyuu (2003)

3. Miyavizm (2005)

4. Miyaviuta Dokusou (2006)

5. Myv Pops (2006)

6. 7 Samurai Sessions -We're Kavki Boiz- (2007)

7. Miyavi - Remixx Album - Room No.382 - Remixed by Teddy Loid (2008)

8. Miyavi -This Iz The Japanese Kabuki Rock- (2008)

9. Victory Road to the king of neo visual rock – Singles- (2009)

10. What's my name? (2010)

11. Live in London (2011)

12. Samurai Sessions Vol. 1 (2012)

13. MIYAVI (2013)

tekstowo.pl
2 017 085 tekstów, 18 319 poszukiwanych i 380 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności