2 037 931 tekstów, 18 418 poszukiwanych i 656 oczekujących
Michael Patrick Kelly
michael_patrick_kelly

Michael Patrick (Paddy Kelly) przyszedł na świat jako trzecie od końca dziecko Daniela i Barbary Kelly. Gdy miał 5 lat na raka zmarła jego matka, później Patrickiem opiekowały się siostry.

Już w wieku czterech lat Paddy uczestniczył w wielu występach The Kelly Family. Kiedy miał sześć lat, był już stałym członkiem zespołu. Pierwszym instrumentem, na którym nauczył się grać, była fujarka. W wieku ośmiu lat zaczął grać na gitarze, później doszły do tego jeszcze: bas, instrumenty klawiszowe, lira i perkusja. Dokonuje wstępnego doboru repertuaru - jego zdanie w kwestiach merytorycznych bardzo się liczy. Ma swój udział w produkcji albumu Over The Hump. Jest autorem piosenki An Angel, dzięki któremu The Kelly Family zaistnieli w świecie show biznesu.

W marcu 2003 wydał swój pierwszy solowy album In Exile.

W wieku 17 lat zarządzał rodzinnym interesem Kellych i był szefem Firmy KEL-LIFE. Oprócz zainteresowań muzycznych jego pasją jest malowanie.

W 2000 roku przeżył załamanie nerwowe. Śpiewająca rodzina zawiesiła koncertową działalność. Szukając odpowiedzi na egzystencjalne pytania Patrick trafił do Lourdes, a później do Medjugorje. Po pewnym czasie zdecydował się wejść na ścieżkę życia konsekrowanego. Paddy Kelly przyjął imiona John Paul Mary i przez sześć lat przebywał w zgromadzeniu św. Jana we Francji. Zakon opuścił w 2010 roku. Rozpoczął trasę "Agape" po Europie. W 2013 roku ożenił się, ze swoją młodzieńczą miłością, belgijską dziennikarką Joelle Verreet. Następną trasą koncertową była "Solo & Unplugged", która odniosła ogromny sukces. W Polsce Paddy zagrał wówczas osiem koncertów na przełomie 2013/2014 roku. Wydał DVD i CD LIVE z tego tournee. W 2015 roku 15-go maja odbyła się premiera najnowszego albumu artysty pt. : "Human", który promowała piosenka "Shake Away". Płyta odniosła duży sukces komercyjny podobnie jak trasa ją promująca. Paddy ma w planach wydanie kolejnego albumu, tym razem bardziej duchowego.

1. In Exile (2003)

2. In Live - Solo & Unplugged (2013)

3. Ruah (2016)

4. iD (2017)

tekstowo.pl
2 037 931 tekstów, 18 418 poszukiwanych i 656 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności