1 972 190 tekstów, 18 109 poszukiwanych i 564 oczekujących
Melanie Fiona
melanie_fiona

Melanie Fiona właściwie Melanie Hall (ur. 10 marca 1983) − kanadyjska piosenkarka i autorka tekstów muzycznych. Zaistniała w roku 2009 wydając na światowe rynki muzyczne debiutancki album studyjny The Bridge oraz promujący go singel "Give It to Me Right".


Biografia
Melanie Hall urodziła się dnia 10 marca 1983 w Toronto, w Kanadzie jako córka gujańskich imigrantów. Dorastała w starej dzielnicy Toronta, gdzie wychowywała się w rodzinie o tradycjach muzycznych. Jej ojciec był gitarzystą i grał w zespole, zaś matka poprzez zamiłowanie do muzyki, wielokrotnie zapoznawała córkę z utworami różnych gatunków takich artystów jak The Ronettes, czy Whitney Houston. W jednym z wywiadów wyznała, iż inspiracje jakie czerpie podzczas tworzenia muzyki zawdzięcza kompozycjom Boba Marleya, Sade i Patsy Cline
.
Kariera muzyczna
Wokalistka karierę muzyczną rozpoczęła w roku 2002 nagrywając własne, autorskie utwory, które następnie prezentowała wytwórniom muzycznym. Udzielała się również gościnnie na albumach innych artystów. W roku 2008 wraz z Supa Dups wzięła udział w festiwalu Reggae Gold 2008 z piosenką "Somebody Come Get Me". W tym samym roku Melanie Fiona otwierała również występy Kanye Westa prezentując się na scenie jako support podczas europejskiej części trasy koncertowej "Glow in the Dark Tour", mimo iż ówcześnie nie wydała albumu studyjnego.

Debiutancki album studyjny Fiony, The Bridge wydany został dnia 30 czerwca 2009[4]. Wyprodukowany przez Future Cut, Vada Nobles, The Stereotypes, J. Phoenix, Peter Wade i Salaam Remi krążek znalazł się na pozycji #33 najczęściej sprzedawanych albumów w Kanadzie, zaś główny singel promujący krążek, utwór "Give It to Me Right" osiadł na miejscu #20 zestawienia Canadian Hot 100[6]. Wydawnictwo, które ukazało się nakładem wytwórnii Universal Music promowane było na światowych rynkach muzycznych.

W grudniu 2009 roku Fiona zdobyła nominację do nagrody Grammy w kategorii najlepszy występ wokalny artystki R&B za utwór "It Kills Me".

1. The Bridge (2009)

2. The MF Life (2012)

Komentarze (1):

lalcia149 10 kwietnia 2012 19:08
(+2)
Cudowna artystka z pięknym głosem !
Jej płyta The MF life jest świetna !

tekstowo.pl
1 972 190 tekstów, 18 109 poszukiwanych i 564 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności