1 912 177 tekstów, 17 681 poszukiwanych i 241 oczekujących
Maybeshewill
maybeshewill

Maybeshewill to post-rockowy zespół z Leicester w Wielkiej Brytanii. Muzykę tworzoną przez Maybeshewill charakteryzuje połączenie gitarowego post-rocka z elementami elektroniki oraz wykorzystywanie sampli z filmów.

Zespół założony został w 2005r. przez gitarzystów Robina Southby’a i Johna Helpsa. Po kilku miesiącach wspólnego grania wraz z basistą Tanya Brynem oraz perkusistą Lawrie Malenem wydali swoją debiutancką EPkę „Japanese Spy Transcript”.

Krążkiem dość szybko zaczęły interesować się brytyjskie wytwórnie jak Nottingham’s Field Records, które umieściły jeden z utworów Maybeshewill - „The Paris Hilton Sex Tape” - na 7” splicie z Ann Arbor.

W sierpniu 2006 roku ukazała się zremasterowana wersja „Japanese Spy Transcript” nakładem japońskiej wytwórni XTAL (m.in. Yndi Halda).

12. maja 2008r. ukazał się album „Not for Want of Trying”, cieszący się sporym zainteresowaniem również poza granicami Wielkiej Brytanii i zbiera wiele korzystnych recenzji.
W czerwcu 2009 roku, zespół wydał kolejną płytę zatytułowaną „Sing The Word Hope In Four-Part Harmony”, dwa lata później pojawił się krążek "I Was Here For a Moment, Then I Was Gone".

Obecny skład zespołu:
- James Collins (perkusja)
- John Helps (gitara)
- Robin Southby (gitara)
- Victoria Sztuka (bas)

1. Japanese Spy Transcript (EP) (2006)

2. Not For Want of Trying (2008)

3. Sing the Word Hope in Four-Part Harmony (2009)

4. I Was Here For a Moment, Then I Was Gone (2011)

tekstowo.pl
1 912 177 tekstów, 17 681 poszukiwanych i 241 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności