1 720 682 tekstów, 18 097 poszukiwanych i 733 oczekujących
Marina & The Diamonds
marina___the_diamonds

Marina Lambrini Diamandis znana pod pseudonimem muzycznym Marina & The Diamonds, jest pół-Greczynką i pół-Walijką. Marina jest piosenkarką solową, jak sama mówi, ona jest piosenkarką, zaś jej fani są diamentami. Marina zajęła drugie miejsce w „BBC Sound of 2010 music list”, i kolejne drugie miejsce w kategorii „Wybór Krytyków” na Brit Awards 2010. Jej piosenki to szybkie kawałki jak na przykład „Oh No!”, ale także wolniejsze melodie, na przykład w piosence „Obsessions”.

Marina przed wydaniem oficjalnego, pierwszego singla, nagrała EP „Mermaid vs Sailor”, na którym znalazły się niedopracowane piosenki, dema jak powiedziała sama Marina na swoim blogu , który jednak został usunięty z powodu powstania nowej odsłony strony. Debiutancki singiel Mariny ‘’Obsessions/Mowgli’s Road’’ został wydany przez wytwórnię Neon Gold, następnie został wydany EP (mini album) ‘’Crown Jewels EP’’ czerwca 2009 roku.

Debiutancka płyta została wydana 22 lutego 2010 roku za sprawą wytwórni 679, pierwszym singlem została piosenka „Mowgli’s Road”, drugim „Hollywood”, trzecim singlem ma zostać piosenka „I Am Not a Robot”.

Jej drugi album "Electra Heart", został wydany 30 kwietnia 2012 roku w Wielkiej Brytanii, zaś pierwszy singiel "Primadonna" 16 kwietnia.

Trzeci album "Froot" ukazał się 13 marca 2015, zaś pierwsza piosenka z albumu - "froot" została wydana 10 października 2014.

Marina wspomniała, że piosenka z ostatniego albumu, "immortal" została zainspirowana wizytą w Warszawie.

Jej czwarty album, Love + Fear, ukazał się 26 kwietnia 2019.

1. iTunes Live: London Festival '09 (2009)

2. The Crown Jewels EP (2009)

3. iTunes Live: London Festival '10 (2010)

4. The American Jewels EP (2010)

5. The Family Jewels (2010)

6. Electra Heart (2012)

7. Froot (2015)

Komentarze (35):

Swiftly 19 sierpnia 2014 18:48
(+3)
@visnja: Kolejna osoba, która nie rozumie "Electra Heart" a się wypowiada. Ten album nie pokazuje jej, tylko fikcyjną postać Electra Heart, którą Marina gra. "Cały koncept albumu opiera się o archetyp blond diwy, która gubi się we własnej sławie oraz jest zepsuta do szpiku kości, ale także o jej osobistą fascynację Stanami Zjednoczonymi i tym jak łatwo zostać tam gwiazdą nie będąc tak naprawdę nikim." A jej styl o którym mówisz to właśnie era "Electra Heart". Przefarbowała się, zmieniła makijaż żeby odegrać lepiej rolę.

Pokaż powiązany komentarz ↓

visnja 19 sierpnia 2014 16:29
(-1)
Nie słucham jej, nie przepadam za jej postacią, ale mam wrażenie że jej cukierkowy styl to po prostu żart, tak samo jak jej teksty i teledyski, jej wizerunek to karykatura dzisiejszej pop-kultury, patrz tekst "Bubblegum Bitch" czy teledysk do "How To Be A Heartbreaker". I nie ma co tu więcej zgłębiać, albo ktoś łapie, albo nie łapie i mu się wydaje, że to kolejny produkt.

Zoffijka 15 grudnia 2013 11:21
(+5)
Mariny słucham stosunkowo od niedawna, poznałam jej twórczość właściwie przypadkiem, kiedy około rok temu znalazłam na telefonie koleżanki piosenkę "Oh No!" i odsłuchałam ją. Zakochałam się wtedy w tym utworze bez pamięci dzięki mądremu tekstowi z przesłaniem i wpadającej w ucho, dodającej pozytywnej energii melodii. Sam głos wokalistki również przypadł mi do gustu. Wiedziałam wtedy, że Marina stanie się jedną z moich idolek, a kiedy usłyszałam jej pozostałe piosenki, to przypuszczenie tylko się potwierdziło.
Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, iż utwory piosenkarki nagrywane są dla komercji. Każda z jej piosenek z czasów "The Family Jewels" bez wyjątku zawiera przesłanie, zaś cała "Electra Heart" opiera się na pewnym archetypie, toteż wiadomo, że teledyski i teksty mają wydawać się sztuczne oraz "radiowe". Widać, że dziewczyna kocha to, co robi i wkłada w to dużo pracy, zaś ci, którzy uważają, że zależy jej tylko na popularności... Cóż, po prostu jej nie rozumieją. C: Takim osobom radzę przetłumaczyć sobie słowa utworu "Hollywood" - zawarta jest w nim cała prawda o "amerykańskim śnie" i podejściu Mariny do niego.
Najbardziej lubię skoczniejsze i pogodniejsze piosenki tej wokalistki, takie, jak "Oh No!", "Mowgli's Road" czy "Radioactive", ale nie da się ukryć, że smutne również są niesamowite. Niewiele jest tak utalentowanych, szczerych i wrażliwych artystek, jak ona. Brawo! :D

lily123456 20 października 2013 22:58
(+11)
Marina jest jedną z najbardziej bezpretensjonalnych artystek współczesnego rynku muzycznego. Jej piosenki to słodko-gorzkie satyry na otaczający nas świat. Słucham jej od trzech lat i największą sympatią darzę piosenki z płyty The Family Jewels. Electra Heart oczywiście też jest świetna, najbardziej podoba mi się sam koncept z archetypami, ale jednak The Family Jewels miało jak dla mnie lepszy klimat.

lovevmymarina 01 września 2013 16:43
(+9)
Marina jest jedną z niewielu tak szczerych i prawdziwych wokalistek. Kocham ją za wszystko co do tej pory zrobiła, dzięki niej moje życie jest teraz lepsze :). Poznałam ją przez "How To Be a Heartbreaker", ale mimo tego, że jest to piosenka przez wielu uważana za bardziej komercyjną, nie zraził mnie prawdziwy styl Mariny, a wręcz go pokochałam. Pierwszy raz poczułam, że to jest wreszcie to na co czekałam i zostanę przy Marinie na zawsze, wszystko dzięki jej osobowości, pomysłom, oryginalności, wspaniałym tekstom i cudownej muzyce. "Teeb Idle", "Valley Of The Dolls", "Starring Role"(wersja akustyczna zwala mnie z nóg), "Fear and Loathing" oraz inne piosenki z EH to arcydzieła, równie jak "I Am Not a Robot", "Hollywood", "Are You Satisfied?", "Obssesions" i inne z TFJ.
MARINA KOCHAM CIE KOBIETO ! ♥ :))))

Nolly 29 czerwca 2013 11:58
(+1)
Nie mogę doczekać się jej następnej płyty ;).

Lullabyonly 28 czerwca 2013 15:52
(+2)
kocham ją, nie tylko za te bardziej komercyjne piosenki, najbardziej chyba uwielbiam Lies w wersji akustycznej, aż mam ciarki *.* oczywiście też Teen Idle, Starring Role, Hollywood i wiele wiele innych c:

onegirI 24 czerwca 2013 21:57
(+2)
Bubblegum Bitch NAJLEPSZA!! :D

AstroHierarchy 30 maja 2013 22:37
(+3)
Uwielbiam Marinę. Piosenka Teen Idle to mistrzostwo, od niej ją pokochałam. c: Ma piękny głos, teksty cudowne, czego chcieć więcej? <3

didisay 19 maja 2013 17:12
(-8)
Dołączam do fanów za How to be a Heartbreaker i śliczną buzię Mariny ;) <3

tekstowo.pl
1 720 682 tekstów, 18 097 poszukiwanych i 733 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności