2 013 795 tekstów, 18 309 poszukiwanych i 778 oczekujących
Maleo Reggae Rockers
maleo_reggae_rockers

Polski zespół Reggae założony w 1997 roku przez Darka Malejonka.Pierwsza płyta Za Zu Zi do której zaprosił między innymi: Piotra "Stopę" Żyżelewicza, Joszko Brodę, Marcina Pospieszalskiego, Tomka "Siwego" Wójcika oraz Tomka Bieleckiego. ukazała się w lutym 1998 roku a wypełniła ją w całości muzyka reggae z elementami folkloru. Stała się dla Maleo okazją powrotu do źródeł, do muzyki, którą zawsze słuchał, którą zawsze grał. Album spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami prasy muzycznej, co było impulsem do stworzenia zespołu koncertowego na bazie legendarnej reggaeowej formacji BAKSHISH. Tak powstał obecny zespół MALEO REGGAE ROCKERS, który do dnia dzisiejszego zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce.
Wymownym jest fakt, że znany reżyser Mika Kaurismaki w swym filmie „La without a map” wykorzystał dwie kompozycje MRR: „Colors” i „ZaZuZi Dub”. Europejska premiera tego filmu, w obecności jego twórcy miała miejsce na Warszawskim Festiwalu Filmowym w październiku 1998 roku.

W czerwcu 2001 roku grupa Maleo Reggae Rockers zagrała 6-dniową trasę koncertową po Polsce, wraz z Jamajską gwiazdą reggae Michaelem Blackiem. Rewelacyjne koncerty zagrali wtedy w Warszawie, Opolu, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu i w Toruniu na słynnym "Song of Songs Festiwal". Latem 2002 zespól ponownie wyruszył na trasę „REGGAE TOUR 2002”. Zagrał wtedy 18 koncertów wraz z Kofim Ayivora – wokalistą legendarnej formacji OSYBISA oraz Michaelem Blackiem z Jamajki.

W lipcu 2003 nakładem Polskiego Radia ukazała się płyta „Maleo Reggae Rockers & Michael Black live 2002” zawierająca zapis ostatniego koncertu z trasy - na Przystanku Woodstock' 2002 oraz koncertu nagranego w
Studiu im. A. Osieckiej w Polskim Radiu.

Zespół koncertował również na 2005 Światowych dniach młodzieży w kolonii i Bonn, w U.S.A. Maleo Reegae Rockers - Taste of Polonia Chicago 2007 i 2009.

Po ośmiu latach od wydania pierwszej studyjnej płyty zespół w 2006r. wydaje album Reggaemova. Płyta brzmi świeżo, słychać nowoczesne brzmienia z nawiązaniami do Jamajskich jak i światowych klasyków Reggae. Przede wszystkim słychać różnicę w produkcji dźwięku jak i znakomicie zaaranżowaną sekcję dętą. Na uwagę zasługują również rockowe solówki gitarowe Sivego m.in w utowrze Zion. Do nagrania zaproszono: Michael Black, King Lover, Reggaenerator, rapowy duet Vienio i Pele oraz Positive Ferment Sound Systemw (z udziałem tragicznie zmarłego Tyleriano ze składu Pozytywny ferment) Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem 2008 promując utwory z płyty Reggaemova jak i nadchodzącego albumu Addis Abeba. Zagrano ok. 20 koncertów.

Latem 2009 ukazała się trzecie płyta zespołu Maleo Reggae Rockers „Addis Abeba”.
W języku amharskim słowo to oznacza Nowy Kwiat. I taka właśnie jest ta płyta: coś co kwitło, nabierało kolorów, rosło w siłę, aż wreszcie eksplodowało zupełnie nową jakością.
Praca nad albumem trwała prawie trzy lata.
Kiedy duża część materiału była już zarejestrowana przyszło zupełnie nowe. Maleo pod koniec 2008 roku udał się w miesięczną podróż po Afryce. To co tam przeżył, co zobaczył dało mu kompletnie inne spojrzenie na świat. Wszystkie te doświadczenia dały nową jakość muzyce, miały duży wpływ na warstwę tekstową oraz nadały inny rytm powstawania płyty Addis Abeba.
Na płycie zagrali gościnnie: zespół Eastwest Rockers doskonale poczuł klimat piosenki Reggae Radio i nadał jej odpowiedniego kolorytu. Za to Michale Black, z którym Maleo RR mieli przyjemność współpracować wcześniej, doskonale sprawdził się w piosence Put Your Guns Down.
Płyta została nominowana do nagrody Fryderyki 2010.
W plebiscycie 2010r. portalu Miasto Muzyki – RMF Reggae – Maleo Reggae Rockers zostało wybrane zespołem roku.Sam album Addis Abeba został wybrany albumem roku w kategorii muzyka reggae.

W 2010r.zespół koncertował na Słowacji oraz dwóch dużych festiwalach Rototom w Hiszpani i Przystanek Woodstock gdzie zaprezentowane został covery Reggae z udziałem m.in Ghetto Priest.

Obecnie zespół koncertuje oraz pracuje nad nową płytą.

1. Reggaemova (2006)

2. Addis Abeba (2009)

3. Rzeka Dzieciństwa (2011)

tekstowo.pl
2 013 795 tekstów, 18 309 poszukiwanych i 778 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności