1 733 103 tekstów, 18 205 poszukiwanych i 847 oczekujących
Madcon
madcon

Madcon (skrót od Mad Conspiracy) - pochodzący z Norwegii zespół tworzący muzykę hip-hop/rap. W skład wchodzą Tshawe Baqwa oraz Yosef Wolde-Mariam.
Tshawe Baqwa urodził się w Niemczech, jego rodzice są pochodzenia południowoafrykańskiego, jednak wychował się w Tveita, we wschodnim Oslo. Yosef Wolde-Mariam urodził się w Norwegii, a jego rodzice mają pochodzenie etiopijskie i erytrejskie.

Współpracują z różnymi norweskimi artystami, ale pierwsze zaproszenie do nagrania wspólnego singla dostali od zespołu Paperboys. Ów singiel - "Barcelona" - stał się wielkim hitem w Norwegii. Madcon wygrali nagrodę za najczęściej emitowany teledysk roku od stacji telewizyjnej ZTV. Zespół miał też duży wpływ na wygraną Paperboys w konkursie Spellemannprisen - równoważnym nagrodzie Grammy.

Aktualnie Tshawe i Yosef są gospodarzami programu rozrywkowego The Voice of Madcon emitowanego na antenie norweskiej stacji muzycznej "The voice" od piątku do czwartku o godz. 2200. Show prezentuje rozmowy, wywiady oraz teledyski.

W 2007 r. Tshawe wystąpił w norweskiej edycji Tańca z gwiazdami pt. Skal Vi Danse ? Tshawe zakończył swój udział w programie wygrywając główną nagrodę[1].

Od marca 2008 r. Madcon są gospodarzami nowego programu rozrywkowego na kanale TV2. Show nazywa się Kan du teksten ? i jest podobny do polskiego programu Tak to leciało! emitowanego w telewizji TVP2. W maju 2010, wystąpili w Intervalu Konkursu Piosenki Eurowizji w Oslo. Zaśpiewali wtedy piosenkę "Glow", która otworzyła im drogę do kariery piosenkarskiej.

Pierwszym singlem z ich albumu So Dark The Con Of Man jest utwór Beggin, który 8 razy osiągnął tytuł platyny i przez dwa tygodnie był pierwszy na norweskich listach hitów. Beggin jest coverem oryginalnej piosenki z 1967 r. wykonanej przez The Four Seasons. W Polsce popularna była ich piosenka Freaky Like Me, która dotarła do czwartego miejsca w notowaniu Polish Chart Airplay.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

tekstowo.pl
1 733 103 tekstów, 18 205 poszukiwanych i 847 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności