2 094 405 tekstów, 18 990 poszukiwanych i 284 oczekujących
Little Richard
little_richard

Richard Wayne Penniman znany jako Little Richard (Mały Rysiek) (ur. 5 grudnia 1932 Macon, Georgia) – amerykański piosenkarz, pianista, osobowość sceniczna, pastor.

Little Richard był jednym z pionierów rock and rolla. Sam określał siebie jako "architekta" tej muzyki, twierdząc, że tę muzykę wynalazł jako mieszankę bluesa i boogie-woogie. Little Richard był jedną z najbardziej charyzmatycznych osobowości wczesnego rocka. Muzyka grana przez niego charakteryzowała się olbrzymią energią i ekspresją. Dominowało w niej brzmienie fortepianu i krzykliwy śpiew. Little Richard był też inicjatorem zjawiska przepychu w rock and rollu. Nosił fantazyjne ubrania, używał makijażu. Można go uważać za prekursora stylu glam rock. Do największych jego przebojów, które stały się standardami w ramach gatunku były Tutti Frutti, Long Tall Sally i Good Golly Miss Molly.

W 1957 rzucił rock'n'roll i sprzedawał biblie, po kilku latach wrócił do rock'n'rolla, teraz próbuje pogodzić ze sobą dwa zawody: kaznodziei i muzyka. W 1986 Little Richard został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Występował między innymi z Jimim Hendriksem.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

tekstowo.pl
2 094 405 tekstów, 18 990 poszukiwanych i 284 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności