2 227 062 tekstów, 22 680 poszukiwanych i 395 oczekujących
Laurent Voulzy
laurent_voulzy

Laurent Voulzy, właściwie Lucien Voulzy (ur. 18 grudnia 1948 w Paryżu), francuski piosenkarz i kompozytor.

Urodzony w 18. dzielnicy Paryża, wychowywał się w Nogent-sur-Marne. Mieszkał tam do czasu odniesienia sukcesu z Rockcollection, potem wybudował siedzibę i studio nagraniowe na brzegu Marny.

Początkowo stał na czele zainspirowanego angielskim popem zespołu Le Temple de Vénus, a potem dołączył jako gitarzysta do zespołu Pascal Danel z którym grał w latach 1969-1974. Jednak największą popularność zdobył w spółce kompozytorskiej z Alainem Souchonem oraz podczas swojej solowej kariery piosenkarskiej, która trwał wiele lat i zaowocowała kilkunastoma przebojowymi albumami.

Laurent Voulzy wylansował światowy hit Rockollection. Tekst francuski był połączony z fragmentami klasycznych przebojów rockowych.

Album La Septième Vague wydany w 2006 okazał się wielkim sukcesem i dotarł do 1. miejsc list przebojów. W 2007 roku Voulzy ze znanym francuskim gitarzystą Jean-Pierre Danel nagrał przebojowy album Guitar Connection 2.

Współpracował z irlandzką grupą pop The Corrs' przy kowerze przeboju Everly Brothers All I Have To Do Is Dream, gdzie gra na gitarze i śpiewa.

1. Bopper En Larmes (1983)

tekstowo.pl
2 227 062 tekstów, 22 680 poszukiwanych i 395 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności