tekstowo.pl
1 696 184 tekstów w serwisie, 17 498 poszukiwanych i 949 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Khadja Nin
Fanów: 2
Zobacz teksty piosenek >
khadja_nin
O wykonawcy Płyty

Khadja Nin (ur. 27 czerwca 1959) – burundyjska wokalistka i muzyk.

Urodziła się w Burundi jako najmłodsze dziecko wielodzietnej rodziny. Jej ojciec był dyplomatą. Od najmłodszych lat uczyła się muzyki, podobnie jak większość jej sióstr i braci. Z powodu wyjątkowej barwy głosu, w wieku 7 lat została jedną z solistek chóru w Bużumburze, stolicy kraju.

W 1975 r. wyjechała do Zairu i trzy lata później wyszła za mąż. W 1980 r. wraz z dwuletnim synem wyemigrowała do Belgii, gdzie w 1985 r. spotkała producenta muzycznego Nicolasa Fiszmana, który pomógł zdobyć kontrakt z BMG (w 1991 r.). Wydała cztery płyty, z których trzecia (Sambolera) stanowiła przełom w jej karierze i jest, jak dotąd, najbardziej popularna. Na płycie tej śpiewała w suahili, kirundi i po francusku. Jedną z najpopularniejszych piosenek tego albumu jest "Sina Mali, Sina Deni", wersja utworu Steviego Wondera "Free". Khadja Nin z powodzeniem połączyła afrykańskie rytmy z muzyką pop, tworząc unikalne brzmienie swoich utworów.

W 1997 r. wystąpiła na Sopot Festival. Mieszka w Monako, jest również Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF-u.

1. Khadja Nin (1992)

2. Ya pili... (1994)

3. Sambolera (1996)

4. Ya... (1998)

Komentarze (0):

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności