1 840 945 tekstów, 17 402 poszukiwanych i 670 oczekujących
Katzenjammer Kabarett
katzenjammer_kabarett

Katzenjammer Kabarett to francuski, czteroosobowy, dark kabaretowy zespół, utworzony w Paryżu. Estetycznie inspirowany niemieckim Weimarkiem - erą kabaretowych i groteskowych występów. Nazwa zespołu również jest niemieckiego pochodzenia, a w dosłownym tłumaczeniu na polski oznacza "lament kota kabaret", gdzie Katzenjammer również oznacza "nieskładny dźwięk" i jest używany jako synonim dla słowa kac. Inne wpływy stylistyczne sięgają od dadaizmu, futuryzmu i symbolizmu po postmodernizm

Styl muzyczny, w którym tworzy Katzenjammer Kabarett, jest mieszanką różnych gatunków, takich jak, między innymi: dark cabaret, deathrock, electropunk, rock gotycki, post punk, nowa fala, muzyka elektroniczna, muzyka klasyczna oraz niemiecki "Lieder". Sama grupa określaja swoją twórczość mianem "death rockowego kabaretu", "multireferencyjnego post punku" i "barokowego krautpopu". Zespół cytuje również wczesne zespoły New i Dark Wave, takie jak Bauhaus, Christian Death i Siouxsie and the Banshees jako inspiracje.


Zespół został założony w 2004 roku, przez wokalistkę Mary Komplikated, gitarzystę Herr Katza, kibordzistę Klischeego oraz basistę Mr. Guillotine'a. W 2005 roku wydali, noszącą ten sam tytuł co nazwa zespołu, EPkę, która była swobodnie rozpowszechniana na ich stronie internetowej. Następnie w 2006 roku ukazał się ich debiutancki album o tym samym tytule.

Dzięki temu grupa zyskała uznanie krytyków i wystąpiła na kilku festiwalach, m.in. Wave-Gotik-Treffen 2006 w Lipsku, Amphi Festival 2007 w Kolonii i Summer Darkness Festival 2009 w Utrechcie. Wystąpili także jako zespół wspierający dla amerykańskiego zespołu dark kabaretowego, The Dresden Dolls, do którego często są porównywani. W styczniu 2009 roku, wydali swój drugi album, Grand Guignol & Variétés, w amerykańskiej wytwórni Projekt Records.

Zespół rozpadł się w 2009 roku. Klischee i Mr. Guillotine, w 2011 roku, założyli nowy zespół noszący nazwę Katzkab.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

tekstowo.pl
1 840 945 tekstów, 17 402 poszukiwanych i 670 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności