1 721 471 tekstów, 18 103 poszukiwanych i 523 oczekujących
Junior Stress
junior_stress

Junior Stress, właściwie Marcel Galiński – wokalista polskiej sceny reggae i dancehall. Pochodzi z Lublina. Ukonczył Prywatne liceum im.Królowej Jadwigi w Lublinie w 2004 roku.
Na stałe kojarzony z lubelskim soundystemie Love Sen-C Music, z którym zdobył pierwsze miejsce – Champion Sound na ogólnopolskim soundclashu Poznań 2005. Udziela się wokalnie w grupie Geto Blasta (wraz z Natty B).

Jego debiut wydawniczy to utwór "Korupcja" (zaśpiewany wspólnie z Natty B), wydany w 2004 roku na 7" winylu przez wytwórnię Siódemki.com. W styczniu 2006 utwór "Nieważne ile masz imion" ukazał się na składance Jah Free "Pillar Of Salt". W tym samym roku nagrał numer "Otwórz swe oczy" (wraz z Ras Lutą), który wyszedł na EP o tym samym tytule.

W 2005 na festiwalu w Ostródzie uzyskał tytuł najlepszego wokalisty.

W 2009 roku związał się z wytwórnią Karrot Kommando. Jej nakładem ukazał się wiosną 2009 debiutancki longplay Juniora Stress'a pt. "L.S.M".

Często występuje gościnnie lub na łączonych imprezach z zaprzyjaźnionymi artystami. Podczas jego występów akompaniują mu selektorzy soundystemu Love Sen-C Music lub na większych scenach zespół instrumentalny Sun El Band.

wraz z 27Pablo prowadzi audycję "Dancehall Masakrah" w Polskim Radiu Czwórka.

Występował gościnnie z:

* EastWest Rockers
* Polski ogień
* Al-FatnuJah
* Natural Dread Killaz
* Waco
* Tabula Rasa
* WhiteHouse
* Grubson
* Tallib
* Mesajah
* Silesian Sound System
* Habakuk
* Marika
* DeeR
* Bob One
* JWP
* Bas Tajpan
* Pablopavo
* Mista Pita
* Natty B

1. L.S.M. (2009)

2. Bootleg (2010)

3. Dzięki (2012)

4. Sound Systemowej Sceny Syn (2014)

tekstowo.pl
1 721 471 tekstów, 18 103 poszukiwanych i 523 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności