2 014 691 tekstów, 18 313 poszukiwanych i 554 oczekujących
Jorja Smith
jorja_smith

Jorja Alice Smith (urodzona 11 czerwca 1997) to brytyjska piosenkarka i kompozytorka pochodząca z Walsall w hrabstwie West Midlands. Zadebiutowała singlem "Blue Lights", opublikowanym w serwisie SoundCloud. Od tamtego czasu niezależnie wydawała kolejne single, kilka z nich umieszczając na EP-ce "Project 11" w 2016 roku. Stała się bardziej znana po współpracy z takimi wykonawcami, jak raperzy Drake i Stormzy czy wokalistka Kali Uchis.

W 2018, Smith wygrała Brit Critics' Choice Award w kategorii najlepszego nowego artysty. W czerwcu ukazał się jej debiutancki album studyjny, zatytułowany "Lost & Found". Wokalistka umieściła na nim elementy jazzu, neo-soulu i R&B.

Jej charakterystyczny głos został porównany przez krytyków do jej największych idolek - Alicii Keys, Adele i Amy Winehouse. Poza nimi Jorja inspiruje się także twórczością Lauryn Hill czy Rihanny. Jako artystka nie chce być jedynie uznawana za kopię ulubionych wokalistek, dlatego nie skupia się na pochwałach krytyków i stara się odnaleźć własne brzmienie.

1. Project 11 [EP] (2016)

2. Lost & Found (2018)

tekstowo.pl
2 014 691 tekstów, 18 313 poszukiwanych i 554 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności