2 114 397 tekstów, 19 635 poszukiwanych i 737 oczekujących
Jang Geun Suk
jang_geun_suk

Geun-seok Jang to południowokoreański aktor, piosenkarz i model, który urodził się 4 sierpnia 1987 roku. Najbardziej znany jest z roli Hwang Tae Kyung'a w serialu "You're Beautiful" oraz jako Kang Mu Gyul w "Mary Stayed Out All Night". Już w wieku sześciu lat zaczął pracę jako model. Cztery lata później zadebiutował w sitcomie "Selling Happiness". Następnie kontynuował pracę jako dziecięcy aktor. W gimnazjum był tak zafascynowany japońską muzyką pop (Ken Hirai, L'Arc-en-Ciel), że zaczął się uczyć tego języka. W liceum chodził do szkoły w Nowej Zelandii, gdzie uczył się japońskiego i angielskiego. Dzięki nauce może swobodnie rozmawiać w obu językach. Geun-seok chciał kontynuować naukę w Nowej Zelandii, ale ze względu na wiele ofert pracy, przeniósł się z powrotem do Korei Południowej. Otrzymał rolę w popularnym sictomie "Nonstop". Po zakończeniu serialu popadł w depresję, bo zauważył, że jego aktorstwo nie jest wystarczająco dobre. Zdecydował się na ciężką pracę by stać się prawdziwym aktorem. W 2005 roku zagrał prezydenckiego syna w serialu "Lovers in Prague", który stał się hitem. W 2006 roku zadebiutował na dużym ekranie rolą głuchego chłopaka w japońskich horrorze "One Missed Call Final". Wtedy też nauczył się języka migowego. Zyskał wielu fanów grając pierwszą miłość Hwang Jin Yi w historycznym serialu. Geun-seok był najlepszym kandydatem do roli Goo Jun Pyo (Boys Over Flowers), ale odrzucił ją dla roli w Beethoven Virus. W 2009 roku zagrał w thrillerze "The Case of Itaewon Homicide". Film jest oparty na prawdziwej historii morderstwa, które miało miejsce w restauracji Burger King w Itaewon. Geun-seok przez większą część ekranizacji mówił w języku angielskim. Chociaż śpiewa w niektórych produkcjach, a jego piosenki są często wykorzystywane w reklamach, to nie wydał jeszcze własnej płyty.

1. Just Crazy (2012)

2. Nature Boy (2013)

Komentarze (2):

KredkowaxD 19 marca 2012 19:51
(+1)
MSOAN - ohh mimo, że nie obejrzałam do końca i tak uwielbiam ;pp

LoveLoveLove999 09 grudnia 2011 15:33
(+4)
Kocham Geuna s**a odkąd oglądnęłam You're Beautiful. Jest świetnym aktorem i piosenkarzem zresztą też. W Mary Stayed Out All Night był też cudowny.

tekstowo.pl
2 114 397 tekstów, 19 635 poszukiwanych i 737 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności