2 114 017 tekstów, 19 636 poszukiwanych i 307 oczekujących
Hikaru Utada
hikaru_utada

Hikaru Utada (jap. 宇多田ヒカル Utada Hikaru?, urodzona 19 stycznia 1983 w Nowym Jorku) - w Japonii znana jako Hikki (jap. ヒッキー Hikkii?), gwiazda J-pop. Jej piosenki zostały wykorzystane do ścieżki dźwiękowej w filmie "Godziny szczytu 2". Od momentu wydania, poza Krajem Kwitnącej Wiśni, albumu "Exodus" prasa japońska zaczęła ją opisywać już jako Utada Hikaru, dawna Hikki odeszła w zapomnienie. Hikaru Utada jest jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop w Azji. Piosenkarka naprawdę nazywa się Hikaru Iwashita (岩下 光 - Iwashita Hikaru) ze względu na małżeństwo z Kazuhiro Iwashitą (岩下 和裕 - Iwashita Kazuhiro), jednakże publicznie używa nazwiska panieńskiego.

Biografia

Urodziła się 19 stycznia 1983 w Nowym Jorku. Jej ojciec, Teruzane Utada, był producentem muzycznym w Japonii, zaś jej matka, Junko Utada, była piosenkarką (jej pseudonim artystyczny to "Keiko Fuji"). Już w wieku dwunastu lat Hikaru nagrała swój pierwszy profesjonalny album. Wtedy używała pseudonimu Cubic U. To właśnie ten album zaprowadził ją do kariery za morzem. W wywiadzie MTV (MTV You Hear It First, październik 2004) Utada powiedziała: "Ktoś w Japonii usłyszał to, w jakimś przedsiębiorstwie muzycznym i powiedział: >>och, tego nie mógł napisać Japończyk? Mówisz Japończyk.

1. Distance (2001)

2. Deep River (2002)

3. Ultra Blue (2006)

4. Heart Station (2008)

tekstowo.pl
2 114 017 tekstów, 19 636 poszukiwanych i 307 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności